آکادمیک و معرفی کانادا

آکادمیک و معرفی کانادا

کشور کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی واقع شده است. تورنتو، مونترال و ونکوور را میتوان از جمله شهر های بزرگ کانادا نام برد. ساکنین بومی این منطقه از هزاران سال پیش در این خطه سکنا گزیده اند. در سال ۱۵۳۵ این سرزمین به استسمار فرانسه در آمد و تا قرن شانزدهم یعنی سال ۱۷۱۳ جزو مستعمره ی فرانسه ماند. پس از فرانسه انگلیس آن را به استثمار در آورد، تا اینکه در سال ۱۸۶۷ به استقلال رسید. کانادا از جمله ی کشورهای مشترک المنافع تحت سلطنت مشروطه ی ملکه انگلیس (ملکه الیزابت دوم ) اداره می شود و دارای حکومت دموکراسی پارلمانی فدرال می باشد. دولت های جدا از هم که همگی تحت حمایت یک دولت فدرال هستند کانادا را اداره میکنند. به دلابل پیشرفته بودن و غنی بودن از منابع طبیعی و همچنین هم مرزی با آمریکا، بیشترین مراودات تجاری را با یکدیگر دارند که این حجم از معاملات بیش از هر دو کشور دیگر میباشد. نکته قابل ملاحظه ای که آکادمیک به شما بیان میکند این است که ، کانادا با بیش از ۱۰ میلیون کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ جهان پس از روسیه میباشد، در حالیکه تنها یک چهارم جمعیت روسیه را در بر گرفته است.

از نکات دیگری که آکادمیک به آن اشاره میکند مرز طولانی آن با آمریکاست که رکورد طویلترین مرز را به خود اختصاص داده است و این مرز طولانی دارای هزاران گذر گاه است. احاطه شدن این کشور با سه اقیانوس، از غرب با اقیانوس آرام، از شرق با اقیانوس اطلس و از شمال با اقیانوس منجمد شمالی خطوط مرز آبی ایجاد کرده است.

کانادا شامل ۱۰ استان میباشد:

آلبرتا(Alberta)، بریتیش کولومبیا(British Columbia)، منیتوبا(Manitoba)، نیوبرانزویک(New Brunswick)، نیوفاندلند و لابرادور( Newfoundland and Labrador)، نُوا اِسکوشیا (Nova Scotia)، اونتاریو(Ontario)، جزایر پرنس ادوارد(Prince Edward Island)، کِبک(Quebec)، ساسکاچوان(Saskatchewan) و ۳ قلمرو دارد: یوکون( Yukon)، نورث وست( Northwest ) و نوناووت( Nunavut).

پایتخت

شهر اتاوا با جمعیتی بالغ بر حدود ۱ میلیون نفر پایتخت کانادا میباشد.سه شهر پر جمعیت کانادا به ترتیب  تورنتو با حدود ۵٫۵ میلیون نفر، مونترال با ۳٫۴ و نکوور با ۱٫۹ میلیون نفر جمعیت می باشند.

مسافت

کیلومتر واحد اندازه گیری کانادا است. کانادا با پهنایی بیش از ۷۰۰۰ کیلومتر از هالیفاکس شرقی ترین ناحیه تا ونکوور غربی ترین ناحیه سفر زمینی ای حدود ۷ روز و سفر هوایی حدود ۷ ساعت به طول می انجامد.

جمعیت

تنها ۳۷ میلیون نفر در این کشور پهناور زندگی میکنند که این جمعیت حدود ۳ میلیون نفر کمتر از شاخص جمیت کالیفرنیاست. آکادمیک به این دلیل کانادا را کشوری مهاجرپذیر مینامد.

 

مهاجرت

آکادمیک یکی ار مهمترین قسمتهای اقتصادی و جمعیت کانادا را مهاجرت میداند.با ورود هزاران مهاجر از طریق مهاجرتهای قانونی و کلاسهای متنوع مهاجرتی به کانادا و حضورشان در عرصه  بازار کار، مشغول به جذب و شروع زندگی جدید میشوند.

اقلیم آب و هوایی

اقلیم آب و هوایی کانادا در مناطق گوناگون متنوع میباشد.در شمال آب و هوای قطبی و در جنوب اب و هوای گرم تابستانی حکمرانی مینماید. بطور کل کانادا آب و هوای سردی دارد بجز در بخش جنوب غربی مه استان بیریتیش کلمبیا و شهر ونکوور واقع شده است، در این بخش آب و هوای معتدل حکمران است.از دومین پایتحخت های سرد دنیا اتاوا با رکورد شب زمستانی ۳۵ درجه ی سانتیگراد زیر صفز را آکادمیک نام میبرد. در بیشتر نقاط کانادا هر چهار فصل بهار،تابستان،پائیز و زمستان به گونه ای قابل مجزا تجربه میکند. از نکات دیگر دمای هوای متغییر در اقسا نقاط کانادا میباشد.

بهار

در فصل بهار بسیاری از نقاط کانادا بارانی است. روز های گرم و شب های خنک و میانگین دمای هوایی ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر در ماه های مارس، آوریل و اوایل می و طبیعت آن منظره های باشکوه و حیرت انگیزی را نمایان میکتد.

تابستان

۲۱ ژوئن شروع رسمی فصل تابستان میباشد. اما اغلب کانادایی ها به ماه های جولای و آگوست تابستان اطلاق میکنند. در این فصل در مناطق جنوبی دمای هوا معمولا بالای ۲۰ درجه سانتیگراد می باشد که گاهی اوقات تا بالای ۳۰ درجه نیز افزایش یافته است.

پائیز

سپتامبر نمایانگر فصل پائیز، هوا ملایم و برگ درختان زرد شده و میریزد. اغلب بارش باران زیادی مشاهده میشود. در نیمه دوم اکتبر در برخی مناطق شمالی و یا کوهستانی بارش برف شروع میشود  و میانگین دمای هوای روز در حدود ۱۰ الی ۱۲ درجه سانتی گراد میباشد.

زمستان

بیشتر مناطق کانادا ،در طی زمستان دمای هوا زیر صفر دارند و گاها در برخی نقاط این دما به ۲۵ درجه زیر صفر میرسد و این در حالیست که سواحل غربی به ندرت دمای زیر صفر را تجربه میکنند.از اواسط دسامبر تا اواسط مارس دیده شدن برف در برخی نواحی عجیب نیست.

 

مهاجرت

کانادا لا پذیرش هزاران نفر در هر سال ئ ایجاد شرایط خوب تحصیلی ، کاری و رفاهی در قیاس با دیگر کشورهای جهان نمیباشد و بدین رو آکادمیک این کشور را جز مطلوب ترین کشور مهاجر پذیر قلمداد مینماید. از سوابق مهاجرت ایرانیان به این کشور را میتوان به اوایل سالهای قرن بیستم که بعد از جنگ جهانی دوم میباشد اشاره کرد در آن زمان تنها ۱۲ ایرانی مقیم این کشور بودند و امروزه این شمار رو به افزایش می باشد. کانادا از جمله ی کشورهای مهاجر پذیر میباشد و از دلایل آن میتوان به جمعیت کم و پهناوری آن اشاره کرد.احتیاج کانادا به جمعیت بیشتر و در عین حال ورود پول بیشتر باعث پرداخت مالیات بیشتر به دولت شده مه در نتیجه ی آن سهم درآمد سرانه کشور افزایش یافته و مالیات کمتری از جانب مردم پرداخت میگردد.کانادا در جهان تنها کشور اولیست که هر ساله حدود ۲۵۰٫۰۰۰ نفر مهاجر میپذیرد.به همین دلیل آکادمیک آن را برای مهاجران سرزمین فرصت ها مینامد، خواه برای علم جویان ، خواه برای اشخاصی که به دنبال فرصتهای سرمایه گداری در آن سوی مرزها برای دوران بازنشستگی هستند یا برای کسانی که در تحقق رسیدن به یک زندگی ایده عال با کیفیت بهتر و بالاتر و تجزبه ی محیطی دیگر با هدف رسیدن به آن زندگی در مکانی دیگر است.کانادا از سوی سازمان ملل متحد عنوان اولین و بهترین کشور دنیا برای زندگی را برای چندین سال پیاپی دریافت کرده است.

طبق بررسی های آکادمیک از دلایل مهاجرت به کانادا را میتوان : دارا بودن سیستم بهداشتی رایگان، سیستم مراقبت از کودکان ( دولت با پرداخت مبالغی به خانوارهای واجد شرایط بعنوان کمک به نگهداری فرزندان مینماید. قابل ذکر است که شامل حال فرزندان زیر ۱۸ سال میباشد و مقدار دقیق آن با درآمد سالانه ی والدین معین میگردد.)، امکانات سالمندان و معلولین، امکانات تحصیل رایگان، فرصت های متنوع شغلی برای تحصیل کرده ها و افراد با مهارت، حقوق های بالا، عدم وجود فساد مالی و اخلاقی، میزان پایین جرم و جنایت، منابع طبیعی پاک همچون آب و هوا، استاندارد بالای رندگی، مسافرت های بین المللی آسان ( امکان مسافرت به ۱۷۰ کشور بدون ویزا با پاسپورت کانادایی) ، حمایت از خانواده ها ( پشتیبانی از خانواده شما برای ملحق شدن به شما با صدور سوپرویزای ۱۰ ساله برای والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ ها است . از ۶ ژوئن ۲۰۱۷ داشتن اقوام برای مهاجرین ۱۵ امتیاط محاسبه میگردد)ف سخت گیرانه نبودن قوانین در قیاس با دیگر کشورهای جهان، ارائه طیف گسنرده ای از ویزای اشتغال ، خود اشتغالی و تجارت، دادن حق آزادی به انواع مذاهب و فرهنگ ها و آزادی های اجتماعی ، بستر سازی فرصت های رشد شخصی و امکان تجارت موفق و داشتن مردمی خونگرم و مهربان اشاره نمود.

لازم به ذکر می باشد که این کشور برای افراد واجد صلاحیت پوشش برنامه مهاجرت گزینه هایی را جایگزین نموده است که شامل اجازه کار، تحصیل ، مهاجرت و اقامت دایم می باشد.

 

معرفی انواع ویزای کانادا با آکادمیک

تفاوتی ندارد که به چه علت به کانادا سفر میکنید در واقع شما نیازمند داشتن یک ویزا از سوی این کشور چه آنلاین چه حضوری از طریق سفارت کانادا میباشید.

ویزای توریستی

تعاریف آکادمیک از گردشگر یا توریست به شخصی عنوان میشود که به قصد کار، مطالعه یا ملاقات اقوام و خانواده و یا بازدید از مکان های توریستی به آن کشور عزیمت کند. به فرد توریست ، شهروند و با ساکن آن کشور اطلاق نمیگردد اما باید یادآور شد که قبل از عزیمت بایستی اقدام به اخذ ویزای ۶ ماهه ی یکبار ورود(single) یا چندبار ورود(multiple) آن کشور نماید.

ویزای سرمایه گذاری

بر اساس تحقیقات آکادمیک کانادا برنامه های مهاجرتی ای که بر اساس سرمایه گذاری است را بطور مستمر و گسترده ارایه میدهد. به دلیل احتمال ایجاد مشاغلی که برخی از تجار ثروتمند در کانادا راه اندازی میکنند و بر اساس این امر صلاحیت دریافت ویزای کاری موقت را کسب مینمایند، میتوانند احتمال اقامت دائم را پس از مدتی با اکتفا به قانون مهاجرتی کسب نمایند.

ویزای تحصیلی

با تحصیل در کانادا میتوانید اقامت موقت و دائم این کشور را کسب نمایید که از جمله مزایای تحصیل به حساب می آید. اگر علاقه به تحصیل در یمی از موسسات تحصیلی کانادا هستید، باید اجازه تحصیلی را از آن کشور کسب نماببد. پس از دریافت ویزا در صورت که در یکی از دانشگاه های کانادا پذیرفته شده باشید، میتوانید به تحصیل بپردازید.

ویزای کار

ویزای کار کانادا، بر اساس برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP) و تو سط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ، برای به خدمت گرفتن کارگران ، در پاسخ به نیاز بازار کار و کمبود کارگر صادر می شود. کارگران خارجی قبل از هرگونه اقدام به مهاجرت به کانادا، باید یک پیشنهاد شغلی تایید شده و همچنین مجوز کار دریافت کرده باشند.

ویزای فرصت مطالعاتی

این ویزا در راستای ارتقای تبادلات علمی و فرهنگی بین کانادا و دانش پژوهان مقطع دوره ی دکترای تخصصی دیگر کشورها، به واجدین شرایط ، اعطا میگردد. متقاضیان باید پس از دریافت پذیرش از موسسه علمی مورد نظر در کانادا، برای دریافت ویزا اقدام نمایند.

سوپر ویزا

این ویزا به والدین ، پدر بزرگ و مادر بزرگهای شهروندان کانادایی و همچنین ساکنین دائمی ای که قصد دید و بازدید از اقوام خویش اقامت موقت دریافت می نمایند، میتوانند از این ویزا برای درخواست بازدید اقدام نمایند.این ویزا نیز به دو صورت یکبار ورود و چندبار ورود با اعتبار حداکثر ۱۰ سال صادر میشود.

 

مراحل دریافت ویزای کانادا با آکادمیک

آکادمیک به شما دو روش را برای دریافت ویزا پیشنهاد میدهد.

ثبت نام آنلاین

در این روش، ابتدا آکادمیک پیشنهاد ثبت حساب کاربری را به شما میدهد. پس از ثبت آنلاینی درخواست ویزای کانادا، شماره ی اختصاصی ای به هر کاربر ارائه میشود. این شماره در تمامی مراحل پیگیری پاسخ مورد نیاز خواهد بود. یکی از رازهای موفقیت در کسب ویزا، تکمیل دقیق فرم میباشد که آکادمیک به آن ناکید میکند. بنابراین قبل ار هرگونه خطایی در پر کردن فرم با موسسات معتبر اقدام به تکمیل فرم نمایید. آکادمیک پیشنهاد میکند که حتما به صورت آنلاین ثبت نام تمایید. چرا که در این روش پیگیری راحت تر و همچنین کم هرینه تر خواهد بود. با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در ایران این روش مقبول تری برای متقاضیان خواهد بود. شرح مختصر مراحل ثبت نام بدین صورت می باشد:

 • ایجاد حساب کاربری
 • تکمیل فرم درخواست
 • دریافت شماره پیگیری
 • پرداخت هزینه ها
 • دریافت نامه برای انگشت نگاری
 • حضور در سفارت خانه برای انگشت نگاری
 • بررسی جواب نهایی برای قبول یا رد ویزا
 • مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل مدارک و ویزا( در صورت قبولی ویزا )

 

مراجعه حضوری به سفارت

در این روش کافیست بدون وقت قبلی و مراجعه به یکی از شعیب VFS و با ارائه تمامی مدارک ترجمه شده تکمیل دقیق فرم های مربوطه و انجام انگشت نگاری روند ثبت نام را انجام دهد و به کشور باز گردد.پس از پایان یافتن این روند میتوانید از طریق ایمیل ذکر شده در فرم ثبت نام با سفارت در تماس باشید.

پیگیری جواب ویزای کانادا

آکادمیک پیشتر بیان کرده بود که ، در روش ثبت نام آنلاین برای هر متقاضی یک شماره پیگیری تعلق میگیرد که از طریق آن میتواند با رجوع به حساب کاربری خویش و ثبت شماره و تاریخ تولد به آخرین اطلاعات به روز رسانی شده پرونده خود دسترسی پیدا کند.

همانطور که آکادمیک بیان کرد در روش مراجعه حضوری، امکان پیگیری روند بعدی کار تنها از طریق ایمیل پر شده در فرم ممکن میباشد. در حالیکه در روش ثبت نام آنلاین این مزیت برای کاربر یا متقاضی وجود دارد که هر زمان که بخواهد با مراجعه به حساب کاربری خود از اطلاعات به روز آن بهرمند شود. در حالیکه ارسال به روز رسانی ها از طریق ایمیل برای کاربر میتواند مشکلاتی در پی داشته باشد. چرا که ممکن است در صورت ارسال بروز رسانی ها کاربر ایمیل خود را چک نکرده باشد و در نتیجه از آنها بی خبر باشد یا اینکه بروزرسانی ها به بخش اسپم رفته و کاربر متوجه آن نشود.

از دیگر معایب مراجعه حضوری که آکادمیک یاد آور میشود این است که احتمال مفقود شدن فرم های کاغذی غیر ممکن نیست. اما در روش آنلاین این احتمال وجود ندارد.

 

رد شدن ویزای کانادا

از بدترین نوع اتفاقی که ممکن است رخ دهد آکادمیک رد شدن یا ریجکت شدن را نام میبرد و ممکن است برای هر متقاضی رخ دهد. در صورت بروز این چنین اتفاقی متقاضی نه تنها به هدف خود نرسیده است بلکه متحمل هزینه و زمان زیادی نیز شده است .

 

عوامل تاثیر گذار در رد شدن ویزا

آکادمیک عوامل  زیر را برای رد شدن ویزا بیان میکند.

 • متقاعد نکردن افسر مهاجرت در خصوص بازگشت به وطن و یا کشور مبدا پس از پایان مدت اقامت
 • بیان نادرست انگیزه و دلایل سفر به کانادا برای افسر مهاجرت
 • نداشتن سفرهای خارجی و یا کم بودن آن ها
 • ناقص بودن مدارک مالی و نداشتن تمکن مالی
 • متقاضی نتواند افسر مهاجرت را قانع کند که خانواده و روابط عاطفی قوی در کشور خود دارد و به همین دلیل به کشور خود بازخواهد گشت.

 

حق اعتراض به رد شدن ویزا

آکادمیک همانگونه که یادآوری کرده بود به متقاضیانیشنهاد میدهد که قبل از انجام هرگونه اقدامی در خصوص در خواست ویزا حتما با یکی از موسسات معتبر در این زمینه مشورت کند تا شانس کسب ویزا را داشته باشد. اما این سوال برای شما پیش می آید که در صورت رد شدن ویزا به هر دلیلی چه کاری باید انجام دهیم؟

در صورت رد شدن درخواست در مرحله ی اول جای امیدی هست که میتوانند در آن تجدید نظر نمایند. در این مرحله حق اعتراض خود را با ارسال نامه ای کاملا رسمی و حرفه ای با حفظ شرایط و ضوابط ویژه اعلام نمایید. آکادمیک به شما این توصیه را مینماید که حداقل از مشاوره با کارشناسان خبره  قبل از هر اقدامی قافل نشوید.

در ابتدا بایستی دلایل رد شدن ویزا مورد بررسی قرار گیرد. که در این بخش با ارسال نامه ی مذکور صورت میگردد. آکادمیک مثالی را برای نمونه بیان میکند، اگر فردی از عدم تمکن مالی خوب رد شده باشد میتواند با ارسال نامه به سفارت و توضیح دقیق دلیل یا دلایل رد شدن خویش توضیحات بیشتری در خصوص آن امر ( تمکن مالی خوب) بپردازد.

 

اطلاعات تماس سفارت کانادا

متفاوت بودن گرفتن وقت از سفارت کانادا با دیگر کشورها از نکاتیست که آکادمیک شما را راهنمایی میکند چرا که طبق قوانین دولت کانادا، مرجع صادر کننده ویزا کارگزاری امور کنسولی دولت کانادا با نام وک(VAC) میباشد. در واقع متقاضیان بایستی از وک وقت قبلی بگیرند.

لازم به ذکر است که ، سفارت کانادا در ایران تعطیل شده و فاقد هرگونه فعالیتی میباشد. بر همین روی، کشور کانادا برای سهولت و دسترسی ایرانیان برای انجام امور کنسولیشان، سه کارگزاری خود در استانبول ، آنکارا و ابوظبی را معرفی مینماید. بنابراین هموطنان ارجمند ایرانی میتوانند برای گرفتن وقت قبلی از سفارت از طریق مراکز وک واقع شده در شهرهای مذکور اقدام نمایند.

آکادمیک برای سهولت حال شما عزیزان سایتهای سفارت کانادا را در اختیارتان قرار داده است.

وب سایت سفارت کانادا در ابوظبی : http://www.canadainternational.gc.ca/uae-eau/

وب سایت سفارت کانادا در استانبول : http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie

وب سایت سفارت کانادا در آنکارا : http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie/offices-bureaux/embassy-ambassade.aspx?lang=eng

با توسعه و روز افزون علم و تکنولوژی، تحصیلات عالی برای فرزندان در مراکز بزرگ و معتبر آموزشی دنیا و تضمین آینده شغلی فرزندان از دغدغه های اصلی والدین میباشد. با وجود این  موضوع،علاقمندی برخی از خانواده ها به سفر به اقسا نقاط جذاب و پیشرفته دنیا ، با امکانات عالی و امکان  کسب تجربیات بزرگ و فراموش نشدنی قابل مشاهده می باشد. بر این اساس کانادا یکی از بهترین موارد برای رسیدن به اهداف شما می باشد. مسافرت یا مهاجرت به کانادا مستلزم برنامه ریزی دقیق و جمع آوری مدارک تکمیلی و دریافت ویزا بنا بر نوع نیاز هر متقاضی با همراهی کارشناسان زبده در این روند برای سهولت پذیرش شما میسر می باشد.

 

 

 

, , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش