آیلتس یا تافل

آیلتس یا تافل

از مهمترین و جدایی ناپذیرترین بخش های زندگی انسان برقراری ارتباط با دیگران است ، که جدای از حرفه ، هدف، درآمد یا دیگر خواسته ها و نیاز ها تاثیر به سزایی در روند زندگی دارد. آکادمیک زبان را از جمله مهمترین نقش های ارتباطی انسانها بیان میکند که به نوع خود برطرف کننده نیاز اشخاص محسوب میشود. زمانیکه به شهر یا کشوری سفر میکنید که زبانی متفاوت از شما دارند، مسلما برای برقراری ارتباط با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

شاید شما به عنوان فردی با استعداد و توانمند در حرفه خود باشید ولی عدم تسلط شما در زبان انگلیسی در این دنیای مدرن و پیشرفته نقطه ضعفی است که نمی تواند مقام شما را به دیگران نشان دهد و شما توانایی پیشرفت را نداشته اید، چرا که زبان بلد نیستید.

بنا به دلایلی اعم از کار، تحصیل و….  تصمیم به مهاجرت بگیرید اما در این بین سوالات و ترس هایی به سراغتان خواهد آمد که تاثیری بر روند تصمیم گیری شما خواهند گذاشت. از جمله این ترس ها میتوان به مواجه با زبان دیگر و برقراری ارتباط با دیگران اشاره کرد. ممکن است حس ناخوشایند و گاها ترس به شما دست بدهد زمانیکه در جمعی از افرادی که سطح زبانی بسیار عالی، مسلط و روان تری نسبت به شما دارند داشته باشید. با فراگیری زبان کشوری که به آن مهاجرت نموده اید علاوه بر برقراری ارتباط و هم کلامی با دیگران، میتوانید وارد کانالهای کاری و اجتماعی خوبی شوید که شما را با جامعه و جمع های بزرگتر وارد میکند.

همانطور که پیش تر آکادمیکگفته بود مدرک زبان از مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی محسوب میشود، لذا با داشتن بالاترین نمره برای مهاجرت بدون داشتن مدرک زبان مدارک شما بررسی نخواهد شد و درخواست شما رد خواهد شد. اصولا دانشگاه ها حداقل سطح نمره ای زبان را معین  میکنند که مجوز ورود به آن دانشگاه می باشد. آکادمیک این نکته را یاد آور میشود که متوسط نمرات پذیرفته شدگان در دانشگاه های بسیار خوب از حداقل نمرات دانشگاهی که مد نظر است بیشتر می باشد بنابراین کسب حداقل نمره دال بر پذیرش قطعی شما نمی باشد.

 

آزمون های IELTSو TOFEL

آکادمیک دو آزمون ایلتس و تافل را از نمونه آزمون های بین المللی برای ارزیابی سطح زبان معرفی میکند.

آیلتس (IELTS: International English Language Testing System) و تافل ( TOFEL: Test of English as Foreign Language) از جمله دغدغه های متقاضیان برای انتخاب است.

بر طبق گفته آکادمیک این دو آزمون تنها برای تعیین سطح زبان است و مستقیما از دانش زبانی شما مثل دستور زبان، لغات، نشانه گذاری یا اطلاعاتی از این قبیل را نمی پرسد ، مگر اینکه برای یک مهارت خاص باشد مثلا پرسیدن معنی یک واژه در Reading .

این آزمون ها دارای چهار مهارت اصلی خواندن (reading)، صحبت کردن (speaking )، لیسنینگ یا شنیداری (listening )، نوشتن (writing) است، متقاضیان باید در هر چهار مهارت توانمند باشند تا نمره مورد نظر را دریافت نمایند. اصولا مراکز آموزشی هر دو آزمون را قبول دارند اما برای کسب اطمینان بیشتر بهتر است به سایت دانشگاه مراجعه کرده و از نمره قابل قبول و همچنین آزمون مد نظر گرفته شده اطلاعات کافی کسب نمایید.

با وجود تشابهاتی که این دو آزمون دارند، آکادمیک به بررسی تفاوتهای این آزمون ها به شرح زیر پرداخته است:

آزمون تافل به صورت کاغذی PBT ، اینترنتی IBT و کامپیوتری CBT برگزار میشود، هرچند در سالهای اخیر  با منسوخ شدن نوع کاغذی و کامپیوتری، رواج اینترنتی آن بیشتر گردیده است.

لازم به ذکر است که آزمون تافل مورد قبول ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در سراسر جهان است. در حالیکه برخلاف تافل ، آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک دارای امتحان کتبی است و آزمون آنلاینی ندارد.

آزمون آکادمیک آیلتس تنها برای افرادیست که قصد ادامه تحصیل دارند و آزمون جنرال آن برای اهدافی غیر از تحصیل همچون مهاجرت است.

آزمون تافل طی یک روز در چهار ساعت برگذار میگردد که نخست reading  و listening برگزار میشود و بعد از یک استراحت کوتاه مدت speaking و writing است. این در حالیست که آزمون آیلتس در طی دو روز به مدت دو ساعت و چهل دقیقه برگزار میشود، سه مهارت reading، listening و writing در روز اول و روز دوم زمان مصاحبه یا همان  speaking  برگزار میشود.

در آزمون speaking آیلتس شما با شخصی رو در رو مصاحبه میدهید این در حالیست که در تافل آزمون توسط کامپیوتر با میکروفون پاسخ داده میشود و بطور همزمان سوالات برای ۶ نفر ارسال میگردد.

برخی از کشور ها برای صدور ویزای مهاجرت خود مستلزم مدرک آیلتس می باشند و شما نمیتوانید تافل را جایگزین آن کنید. نمرات ۶ یا پایین تر آیلتس و ۷۸ تافل از نمرات ناامن (رد شدن)به حساب می آیند ولی با این نمرات میتوانید برای مهاجرت درخواست دهید. اما برای افرادی که برای دریافت ویزای تحصیلی در حال رقابت می باشند این نمرات برای دانشگاه ها قابل قبول نیست. حداقل نمره پذیرش دانشگاه ها در آیلتس ۶ یا بالاتر و در تافل ۷۹ البته با نمره speaking  ۲۰یا بالاتر، لازم به گفتن است که احتمال قبولی بسیار کم است.

طبق بررسی های آکادمیک حداقل نمره قبولی در دانشگاه های آمریکا برای تافل ۹۲ تا ۱۰۰ و speaking  بالای ۲۰ و برای آیلتس ۶٫۵ است. این در حالی است که نمرات مذکور شانس کمتری نسبت به نمرات بالاتر در برخی از دانشگاههای کانادا را دارد. در اینجا آکادمیک به شما پیشنهاد میکند تا در موارد دیگر همچون معدل کارشناسسی، رزومه ، نمره GRE تمرکز بیشتری داشته باشید تا تفاوتی با دیگران داشته باشید.

نمرات بالای ۱۰۰ و ۲۳  speaking  در تافل ، ۷ و یا بالاتر در آیلتس جزء نمرات بالا محسوب شده که برای تمامی دانشگاه های آمریکا و کانادا قابل قبول می باشد. آکادمیک به این نکته اشاره دارد که  هر دو مدارک پس از دو سال منقضی میشوند.

 

آزمون GRE

در اینجا آکادمیک آزمون دیگری را برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به نام GRE معرفی می نماید، این آزمون در حقیقت تست منطق می باشد که توانایی تحصیلی متقاضیان مقاطع تحصیلات تکمیلی را قبل از ورود  مورد بررسی قرار میدهد. این آزمون تنها آزمون استانداردی می باشد که بدون در نظر گرفتن پیشینه، دانشجویان کشورهای مختلف را در کنار هم گرد هم می آورد.

این آزمون شامل سنجش مهارت های محاسبات ریاضی، درک مطلب و مقاله نویسی است.

کسب نمره بالا در این آزمون تمایز شما را با دیگران نشان خواهد داد. این آزمون به دو صورت و توسط سایت ETS ثبت نام و برگزار میشود:

Subject : دروس تخصصی رشته های زیست شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، فیزیک ریاضی و روانشناسی است که سه بار در سال در ماه های اپریل، اکتبر و سپتامبر برگزار می گردد.

General: این آزمون نیز خود به صورت کامپیوتری و کاغذی است که در تمامی ماه ها برگزار می شود.

, , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش