بیمه دانشجویی کانادا

بیمه دانشجویی کانادا

آکادمیک برای علاقمندان به ادامه تحصیل در مقاطع عالی در کشور کانادا را دارند این عامل بسیار مهم را یادآوری میکند که قبل از رفتن و اقدام به دریافت بیمه دانشجویی نمایند. زیرا بسیاری از دانشجویان به دلیل هیجانات زیاد از تغییرات به عمل آمده در شیوه و سبک زندگی، شهر و دوستان جدید و… به مسئله مهم سلامت و رفاه خود اهمیت چندانی نمیدهند و گاها فراموش می کنند. کشور کانادا برای دانشجویان براساس مدت اقامت تحصیلی و اینکه چند ماه یا چند سال در آنجا اقامت خواهند گرید پوشش های درمانی مختلفی ارائه می دهد. سطح پوشش بیمه به مدت زمان اقامت شما نیز بستگی دارد.

آکادمیک به دانشجویانی که کمتر از ۶ ماه تحصیل می نماید، پوشش درمانی اورژانس را پیشنهاد میکند، و برای دانشجویانی که بیش از ۶ ماه اقامت دارند پوشش درمانی کاملتر را پیشنهاد می دهد.

در هر استان کشور کانادا یک بیمه درمانی نفکیک شده بصورت مستقل ارائه می شود بعنوان مثال اگر شما بیمه درمانی یک استان خاص را خریداری کرده اید و در قبال آن کارت عضویت دریافت نموده اید این بیمه تنها در یک منطقه خاص مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

بیمه درمانی کانادا برای دانشجویان بین المللی

از الزامات دانشجویان دارا بودن بیمه است.بیمه های دانشجویی اکثرا ۲۴ ساعت از ۷ روز هفته است، از این روی کمکی برای دامشجوی بین الملل است. پوشش این بیمه ها شامل بیمارستان و ویزیت پزشک، آمبولانس هوایی، داروهای تجویزی، فوریت های دندان، ارجاعات قانونی و دیپلماتی، کمک به گم شدن اسناد، تماس با خویشاوندان، خدمات ترجمه و تفسیر و …

 

انواع بیمه درمانی در کانادا

  1. بیمه درمانی دولتی
    سرویس و خدمات درمانی این نوع بیمه در تمامی استان ها مشابه می باشد. برخی از استان ها خدماتی همچون فیزیوتراپی ، پوشش خدمات دهان و دندان و داروهای تجویزی را نیز ارائه می دهند.
  2. بیمه درمانی خصوصی

این بیمه با پوشش وسیعتر مسلما گرانتر نیز است. به عنوان نمونه: از پوشش مراقبتی دندان و بینایی که پر هزینه تر است بهره مند است. آکادمیک به مزیت این بیمه نسبت به دیگر بیمه ها به نبودن در لیست انتظار خدمات درمانی خصوصی اشاره میکند. قابل توجه است که با سیاست های بیمه درمانی خصوصی، هزینه های کلینیک خصوصی که اصولا ۸۰% است توسط بیمه پرداخت می گردد.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش