توصیه نامه درخواست یا ریکام

توصیه نامه درخواست یا ریکام

در دنیای مدرن امروز اکثر دانشجویان و فارغ التحصیلان به دنبال شرایط بهتر برای ارضا کردن تمایلات علمی خود مشتاقند تا در دیگر کشور های مختلف با شرایط علمی و همچنین امکانات اجتماعی بهتر به تحصیل بپردازند. بنابراین با ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه های مختلف سعی در تحصیل و کسب موفقیت در رشته دلخواه در دانشگاه مذکور گردند. آکادمیک برای شما توضیحاتی مبنی بر نوشتن توصیه نامه و همچنین نحوه ارسال آن میدهد.

توصیه نامه چیست؟

از جمله مهمترین و نخستین مدارک ارسالی برای کسب پذیرش از دانشگاه های مدنظر توصیه نامه می باشد. از کارآمدترین مدارک ارسالی برای متقاضیان ادامه تحصیلی در مقاطع بالاتر از کارشناسی ارشد توصیه نامه است که توسط یکی از اساتید اخرین دوره تحصیلی شما که شناخت کافی از مهارتها ،توانایی ها و استعدادهای  شما دارد برای دانشگاه منتخب شما ارسال مینماید.

چگونگی ارسال توصیه نامه

آکادمیک برای ارسال توصیه نامه روش های مختلفی را معرفی میکند اما با توجه به دانشگاه های مختلف این روش ها گوناگون است و همچنین دانشگاه برای جذب دانشجویان خارجی روش منتخبی ای دارد که مطابق آن عمل میکند.

آکادمیک به دو فاکتور مهم ارسال توصیه نامه تاکید بسیاری دارد که باید توجه زیادی به آن داشت چرا که این دو فاکتور عامل سرنوشت ساز تحصیلی شما را رقم خواهد زد. اولین فاکتور نوع نگارش توصیه نامه توسط استاد راهنمای شماست که همکاری تحصیلی تحقیقاتی داشته اید، باید با توجه به شناخت کامل و دقیقی که از شما دارد به بهترین شکل ممکن شما را معرفی کند و شانس شما را در اخذ پذیرش از سوی دانشگاه مد نظرتان بالا ببرد. دومین فاکتور دانشگاه مد نظر شماست، با توجه به تحقیقات لازم از مشاوران دانشگاه و دانشجویان خارجی فارغ التحصیل شده یا محصلین میتوانید با تطبیق فاکتور های مورد قبول دانشگاه را در مراحل درخواست توصیه نامه در نظر بگیرید.

 

اهداف ارسال توصیه نامه

توصیه نامه یا همان رزومه تکمیلی از تمامی فعالیتهای علمی که برای دانشگاه مقصد ارسال می گردد. برای دریافت پذیرش در نحوه نگارش توصیه نامه باید دقت بسیاری انجام شود ، زیرا شما توسط همین توصیه نامه به دانشگاه معرفی می شوید. در حقیقت باید به گونه ای دانشگاه را القا کنید که شما سرمایه علمی بسیار خوبی برای دانشگاه مقصد هستید و میتوانید باعث توسعه و پیشرفت مقام علمی وافتخارات مختلف علمی و پژوهشی برای دانشگاه کسب خواهید کرد.

در توصیه نامه ذکر این موضوع که استاد راهنما باید نکاتی همچون سابقه تحصیلی، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی شما در طی همکاری شما با ایشان را ذکر نماید و همچنین از دلایل قانع کننده ای که چرا شما را به دانشگاه مذکور پیشنهاد میکند ارائه دهد تا فرصت پذیرش شما بیشتر شود.

 

روش های گوناگون دریافت توصیه نامه توسط دانشگاه های مختلف

  1. با درخواست از استاد راهنما خود برای نوشتن توصیه نامه ای برای دانشگاه مد نظرتان، راهی برای کسب اجازه از برخی از دانشگاهها میتواند کمک کند. در نظر داشته باشید که این نامه باید در سربرگ دانشگاه آخرین دوره تحصیلی خود پرینت گرفته شود و با امضاء استاد راهنما برای دانشگاه مورد نظر ایمیل یا پست شود.
  2. در صورتی که استاد راهنمای شما برای نوشتن توصیه نامه شما سر باز زد، آکادمیک به شما این پیشنهاد را میدهد که از طریق برخی از توصیه نامه های آماده در اینترنت و تکمیل آن با اطلاعات شخصی خود تهیه نمایید و آن را به امضاء استاد راهنما در بیاورید و سپس برای دانشگاه ارسال کنید.
  3. برای تسهیل در روند ارسال درخواست، برخی از دانشگاه ها فرم های آماده ای را برای دانشجویان ارائه می دهد که می توان این فرم ها را به تکمیل و امضاء استاد راهنما در اورد و سپس از طریق پستی یا ایمیل برای دانشگاه مذکور ارسال کرد.
  4. برخی از دانشگاه ها از روش مستقیم ارتباط با ایمیل استاد راهنما به صورت مرحله ای نسبت به جمع آوری اطلاعات لازم شما برای توصیه نامه اقدام می نمایند .

نکات مهم در فرستادن درخواست

  1. برای کسب نتیجه درخواست های متعدد برای چندین دانشگاه گوناگون ارسال نمایید تا در صد پذیرش بیشتری کسب نمایید.
  2. توجه به زمان پذیرش دانشگاه ها اهمیت دارد چرا که برخی از دانشگاه ها در فصول خاص پذیرش دارند.
  3. در توصیه نامه مخاطب قرار دادن دانشگاه مد نظر توجه ویژه ای به خود می دهد.
  4. در تمامی مراحل درخواست همواره امیدوار و پیگیر باشید.
, ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش