دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا (UBC)

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا (UBC)

آکادمیک از دانشگاه بریتیش کلمبیا ( University of British Columbia)  یا همان UBC به عنوان قدیمی ترین دانشگاه دنیا نام میکند، این دانشگاه در سال ۱۹۰۸ با عنوان دانشگاه بریتیش کلمبیای دانشگاه مک گیل بنیانگذاری شد و در سال ۱۹۱۵ به طور مستقل و با نام حال به فعالیت خود ادامه داد.

این دانشگاه در شهر ونکوور استان بریتیش کلمبیا واقع شده است، این شهر جزء پنج شهر برتر دنیا برای زندگی معرفی شده است.

UBC  از جمله ی دانشگاه های برتر تحقیقاتی شناخته شده است و هر ساله در رتبه بندی ۳۰ دانشگاه برتر دنیا و ۳ دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. از دیگر افتخارات این دانشگاه آکادمیک به فارغ التحصیلانی چون ۳ نخست وزیر ، عضویت در ۲۰۸ انجمن سلطنتی کانادا و کسب مدالهای علمی، کسب نخستین مدال طلای کانادا در سیستم رتبه بندی پایدار استارز، مدال المپیک ورزشکاران دانشجو اشاره میکند.

از شعار هایی که UBC از نخستین روزهای شروع به کار خود برای جذب افراد و حمایت از انگیزه و  اهداف اصلی آنان در جهت تشکیل یک جهان بهتر گفته میتوان به It’s yours اشاره کرد. چشم انداز و ایده های کارآفرینی این دانشگاه، اساتید ، کارکنان و دانشجویان را برای یادگیری و کشف متد های نوین سوق میدهد.

این دانشگاه متشکل از دو پدیس اصلی در شهر های ونکوور و کونا است. پردیس ونکوور با کوه، جنگل و اقیانوس به زیبایی تمام احاطه شده است و  فاصله ای ۱۲ کیلومتری تا مرکز شهر دارد و از امکانات پیشرفته ای همچون آزمایشگاه فیزیک اتمی TRIUMF ، مرکز تحقیقاتی گیاه شناسی و مرکز تحقیقاتی بهداشتی و توسعه پایدار CIRS تجهیز شده است. از دیگر امکانات این دانشگاه را میتوان به موزه مردم شناسی، موزه تنوع زیستی ( محل نگهداری بزرگترین اسکلت نهنگ آبی کانادا)، بزرگترین سالن های کنسرت دنیا، مرکز ورزشی Doug Mitchell، مرکز هاکی روی یخ و محل برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۱۰ اشاره کرد.

اوکاناگان Okanagan مکانی زیبا واقع در کرانه ی رودخانه است، آکادمیک از نقاط قوت تحصیل در کانادا را وجود کتابخانه آن می نامد که از بزرگترین کتابخانه های پژوهشی دنیا بحساب می آید و چیزی در حدود ۷ میلیون جلد کتاب را شامل می شود.

این پردیس از سال ۲۰۰۵ شروع به کار کرد و  اکنون با بودجه ای بالغ بر ۱۴٫۵ میلیون دلار در سال مشغول به فعالیت است .

این پردیس در مقطع کارشناسی ارشد زمینه ها ارائه میشود: های زیست شناسی،بیوشیمی و بیولوژی مولکولی، شیمی، علوم کامپیوتر،آموزش و پرورش ،مهندسی، انگلیسی، محیط زیست، هنرهای زیبا، مدیریت، ریاضیات، فیزیک پزشکی، پرستاری، روانشناسی. آکادمیک به این موضوع نیز اشاره دارد که این دانشگاه برای دانشجویان ممتاز خود بورسیه های مختلفی را نیز در نظر میگیرد که میتوانند از آنها استفاده نمایند.

 

هزینه های تحصیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا

نخست باید بیان کنیم که هزینه ها طبق دلار محاسبه میشوند و همچنین وابسته به نوع برنامه میتواند متغییر باشد. آکادمیک هزینه های تحصیلی در این دانشگاه را در حال حاضر بدین شرح اعلام میکند:

برای مقطع کارشناسی بین ۱۱۰۰۰۰ تا ۲۳۰۰۰ دلار در سال

برای مقطع تحصیلاتتکمیلی بین ۱۲۶۰۰ تا ۳۳۶۶۷ دلار در سال

نکته دیگر اینکه هزینه های مازاد در هر ماه حدود ۱۰۰۰ دلار است و تمامی دانشجویان بین المللی ملزم به اخذ بیمه تحصیلی نیز می باشند.

 

مدارک مورد نیاز دوره ی کارشناسی ارشد

دارا بودن رتبه کارشناسی از حداقل چهار سال تحصیلی

دارا بودن معدل حداقل ۱۶ از ۲۰

مدارک مورد نیاز دوره ی دکترا

دارا بودن رتبه کارشناسی ارشد از حداقل دو سال تحصیلی

دارا بدن معدل حداقل ۱۶ از ۲۰

مراحل درخواست پذیرش

دانشگاه بریتیش کلمبیا ۴ مرحله مشترک برای دانشجویان بومی و بین المللی در مقطع کارشناسی برای درخواست پذیرش قرار داده است. لازم به ذکر است که شروط تمامی رشته ها یکسان است و تنها برخی از رشته ها شرایط اضافی ای دارند، بنابراین در صورت تمایل این موضوع را برای هر رشته بطور مجزا مورد بررسی قرار دهید. آکادمیک مدارک مورد نیاز برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را اینگونه بیان میکند:

  1. فرم درخواست آنلاین و پرداخت هزینه ی آن
  2. رونوشت از تمامی مدارک تحصیلی قبلی به انضمام اصل و ترجمه آنها به انگلیسی ( مدرک کارشناسی معتبر برای کارشناسی ارشد و مدرک کارشناسی ارشد برای مقطع دکترا)
  3. معرفی نامه
  4. نمره آزمون زبان انگلیسی برای متقاضیان بین المللی GRE یا نمرات دیگر آزمونها ( در صورت لزوم)
  5. گواهی عدم سوء پیشینه ( در صورت لزوم)
  6. انگیزه نامه یا نامه ای از اهداف و برنامه های تحقیقاتی ( در صورت لزوم)
  7. پیدا کردن یک استاد راهنما
  8. ارائه کارت اقامت دائم برای متقاضایان ساکن دائم کانادا
, , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش