دانشگاه روسکیلد، دانمارک

دانشگاه روسکیلد، دانمارک  تجربه تحصیل

دانشگاه روسکیلد، دانمارک 

تجربه تحصیل استلا

استلا از آلمان برای رسیدن به هدف بلند پروازانه ی خود برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج ، به دانشگاه روسکیلد در دانمارک آمد. ما از استلا چند سؤال درباره اینکه او چگونه دانشگاه خود را پیدا کرد ، چگونه تصمیم گرفت  تقاضا دهد و چه چیزی را بیشتر درباره  تجربه بین المللی خود دوست دارد، سوال کردیم. امیدواریم سفر استلا برایتان الهام بخش باشد که به دنبال رویای تحصیلات کارشناسی یا کارشناسی ارشد در خارج  باشید.

 اسم شما چیست؟  چند سال دارید؟ اهل کجا هستید؟

من استلا باکر است ،  ۲۴ ساله دارم و اهل آلمان هستم.

اکنون در کجا تحصیل می کنید: دانشگاه و کشور ، سطح دانشگاهی

من کارشناسی ارشد خود را در مدیریت عمومی و سیاست بین الملل در دانشگاه روسکیلد در دانمارک می خوانم.

چطور تصمیم گرفتید در خارج تحصیل کنید ؟

من قبلاً یک ترم در خارج در سنت اندروز اسکاتلند گذرانده ام و واقعاً از تحصیل در یک محیط بین المللی لذت بردم. زندگی و تحصیل در کنار مردمی با پیشینه های فرهنگی گوناگون فرصت این را به شما می دهد که درباره خودتان چیزهای زیادی بیاموزید و این باعث می شود که نسبت به سایر دیدگاه های جهان ذهنیت بازتری داشته باشید.

 چطور تصمیم گرفتید که در چه رشته دانشگاهی می خواهید تحصیل کنید؟

من در دوره لیسانس خود علوم سیاسی خوانده ام و یک سال بعد از فارغ التحصیلی برای رسیدن به تجربیات عملی، یک فاصله ایجاد کردم. در این مدت فهمیدم که می خواهم دانش تئوریک را از لیسانس خود با موضوعات سیاسی فعلی پیوند دهم تا برای جامعه سودمندتر باشد. بنابراین به دنبال این نبودم که بدون از دست دادن  تمرکز سیاسی در مطالعاتم ، تمرکزم را به خدمات عمومی و نهادهای بین المللی بسپارم .

کارشناسی ارشد مدیریت عمومی و سیاست بین الملل در دانشگاه راسکیلد تعادل کاملی بین این دو زمینه ارائه داد. علاوه بر این، این فرصت را برای تخصص در زمینه های مختلف سیاسی برای حرفه من فراهم کرده است .

کارشناسی ارشد را در مدیریت عمومی پیدا کنید

چطور به دنبال دانشگاهی در خارج بودید؟ چرا در مورد این یکی تصمیم گرفتید؟

من تصمیم گرفتم که در دانشگاه روسکیلد در دانمارک تحصیل کنم زیرا این دانشگاه تنها دانشگاهی بود که تحت شرایطی مقرون به صرفه، مدرک کارشناسی ارشد را با ترکیبی از مدیریت و سیاست ارائه  می دهد. من قبلاً نیز چندین بار در دانمارک در تعطیلات بوده ام. بنابراین با فرهنگ و جغرافیای دانمارک آشنا بودم.

سه مورد که بیشتر از همه در دانشگاه خود دوست دارید چیست؟

  • دانشگاه راسكیلد محیط مطالعاتی بسیار اجتماعی را ایجاد می کند. دانشجویان یکدیگر را حمایت میکنند و دانش خود را به اشتراک می گذارند. بدین ترتیب کل گروه پیشرفت میکنند.
  • یادگیری پروژه محور
  • ارتباط نزدیک با اساتید و حمایت و علاقه آنها به پیشرفت دانشجویان.

شیوه تدریس ، کلاسها ، فعالیت های اضافی و امکاناتی که توسط دانشگاه شما فراهم شده است  را توصیف کنید.  

سبک تدریس بسیار مهم و با ذهنیتی باز است. هدف این است که به جای آموزش دیدگاه ثابت نسبت به چیزها ، یکدیگر را به چالش بکشیم. کلاس ها بسیار تعاملی هستند و سوالات همیشه هستند. کار پروژه سنگ بنای مهمی از فلسفه یادگیری در دانشگاه راسکیلد است و مدرک ما تمرکز ویژه ای بر روی تجربیات عملی دارد. به عنوان مثال ، ما یک سفر مطالعاتی به بروکسل انجام دادیم و یک روز را در آژانس محیط زیست اروپا در کوپنهاگ گذراندیم .

درباره کشوری که در آن تحصیل می کنید چه چیزی را بیشتر دوست دارید؟

من عاشق فرهنگ نوردیک و قلب سبز کوپنهاگ هستم. شما می توانید بدون گم شدن در یک کلان شهرهای گمنام، از روح یک پایتخت روشن فکر و نزدیک به دریا لذت ببرید. شما به راحتی می توانید ضمن لذت بردن از شهر با دوچرخه ، با همشاگردی خود در خیابان ملاقات کنید. تمام این خصوصیات به من کمک کرد تا کوپنهاگ را به خانه دوم خود تبدیل کنم .

برنامه های شما بعد از فارغ التحصیلی چیست؟

می خواهم در کوپنهاگ کار پیدا کنم .

, , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش