ساسکاچوان و برنامه تقاضای مهاجرین

ساسکاچوان و برنامه تقاضای مهاجرین

این یک تغییر بزرگیست، ساسکاچوان درهای تقاضا  را به روی ۲۰۰ شغل حرفه ای باز کرده است. مدیر اجرایی برنامه مهاجرتی SINP آنا مک مکری در مصاحبه اختصاصی اش با CIC news بیان کرد که از مشاغل مورد نیاز در لیست بسیار فاصله گرفته اند.

ساسکاچوان درتصمیم خود برای گشودن تقاضا در مشاغل پرطرفدار و در زیر مجموعه مشاغل مورد نیاز مهاجرین با داشتن سابقه ی کاری در بیش از ۲۰۰ شغل فوق حرفه ای که یکی دیگر از تحولات برنامه های مهاجرتی متقاضین در برنامه SINP می باشد.

حتی تقاضا های موجود در زیر مجموعه مستلزم اخذ پیشنهاد کاری یا سابقه کار در کانادا،ا برای دریافت اجازه اقامت دائم در کانادا را میخواهد. در بین دیگر اولویت ها ،تنها داشتن یک سال سابقه ی کار حرفه ای در یکی از مشاغل مهارت حرفه ای مورد نیاز در ساسکاچوان لازم میباشد.

در هفته گذشته SINP لیست مشاغل واجد شرایطش را تغییر داد، لیست معروف تقاضای مشاغل مورد نیاز، در قبال لیست مشاغل خروجی. در تغییر اعمال شده در این لیست برای مشاغل واجد شرایط مورد نیاز از ۱۹ شغل به ۲۱۸ شغل تغییر یافت و در نتیجه ، با گشوده شدن درهای  علابق ابراز شده طیف وسیعی از کارگران ماهر که قبلا حذف شده بودند ، مورد پذیرش قرار گرفته اند.

حرفه هایی که هم اکنون واجد شرایط هستند طیف مشاغل دارای مهارت بالا، اعم از مدیریتی و حرفه ای گرفته تا تجارت فنی و ماهر را پوشش میدهد و نمایانگر انواع صنایع و بخش ها از جمله موارد زیر در فناوری اطلاعات است:

  1. تحلیلگران سیستم اطلاعاتی
  2. تحلیلگران پایگاه داده ها و مدیریت داده ها
  3. تکنسین های شبکه های رایانه ای
  4. تکنسین های آزمایش سیستم های اطلاعاتی
  5. مهندسان نرم افزار و طراحان
  6. برنامه نویسان رایانه ای و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی
  7. طراحان وب و توسعه دهندگان

تقاضای مثبت اشتغال

آن مکری مدیر اجرایی SINP ،در مصاحبه اختصاصی با CIC News،اظهار داشت که دور شدن از لیست مشاغل مورد نیاز تغییر بزرگی برای متقاضیان است، به اعتقاد وی ، بهترین راه برای پاسخگوی به نیازهای کار در استان خواهد بود.

وی گفت: ما احساس می کنیم که این رویکرد به ما کمک می کند تا با مهارتهای لازم، کارگران ماهر را جذب کنیم .وی با استناد به چشم انداز شغلی دولت ساسکاچوان، که اطلاعات بازار کار را برای ۴۳۷ شغل در استان ارائه می دهد، گفت: تمامی این ۲۱۸ شغل موجود در حال حاضر واجد شرایط تقاضای اشتغال مثبت را دارند.

مکوری توضیح داد که انتقال به لیست مشاغل محروم، SINP را آزاد میسازد تا به طور منظم در لیست حرفه های تقاضا خود تجدید نظر کند، تا چشم انداز بازتاب شده را تاثیر دهد.

مکوری در ادامه گفت : به جای اینکه دائماً لیست تقاضا را تغییر دهیم، ما از لیست موارد استثنائات استفاده میکنیم، که شامل مشاغلی است که اصلاً دعوت به درخواست آنها نمی کنیم. آنهایی که واجد شرایط هستند، ما آنها را بر اساس چشم انداز حرفه ای مان در طول سال دعوت خواهیم کرد.

مکوری گفت SINP تصمیم گرفت تا فقط مشاغل مستثنا را ذکر کند زیرا لیست هر دو مشاغل مستثنا و واجد شرایط بسیار گیج کننده خواهد بود.

تنها راه برای مشاهده لیست مشاغل واجد شرایط در وب سایت SINP، پر کردن یک ابراز علاقه آنلاین یا EOI است.

در میان رشته هایی که نامزدها برای تکمیل آنها لازم دارند این است که ، لیست کشویی شامل مشاغل واجد شرایط را بررسی کنند.

تنها واجدین شرایطی که مشاغلشان در لیست مذکور است میتوانند EOI را در مجموعه متقاضایان هم برای اکسپرس انتری یا مشاغل مورد نیاز در زیر مجموعه ارسال نمایند.

 

انتخاب متقاضیان

مکوری بیان کرد که امتیازات و مشاغل متقاضایان EOI از عوامل حائز اهمیت می باشد چرا که تعیین کننده این است که چه کسی دعوت نامه تقاضای ساسکاچوان را دریافت کند.

وی به واقعیت این موضوع اشاره کرد که SINP در سال جاری چندین دوره دعوت ویژه شغلی برگزار نموده است  و همچنین بیان کرد که وی انتظار دارد این امر مطابق با چشم اندازهای مشاغل استانی ادامه یابد ، و همچنین  طبق گفته های وی کارمندان برنامه برای باز شدن مشاغل شبکه ای نظارت دارند.

مکوری همچنین بیان کرد که : اشخاصی که در این مجموعه می باشند، ما نظارت میکنیم که آیا درخواست مثبتی وجود دارد یا خیر. بتابراین فرصتی برای دعوت نامه به وجود خواهد آمد.

۶ نفر از ۱۹ نفر منتخب EOI که در سال جاری توسط SINP برگذار گردیده متقاضیان با تجربه کاری ویژه را هدف قرار داده است.

زمانیکه مردم درخواست می دهند ، ما با توجه به بازار کار و تقاضای نیروی کار و تعداد متقاضیان پذیرفته شده توجه میکنیم. در صورتی که آنها مورد تایید باشند ما تقاضای بازار را به آنها خواهیم داد.

با توجه به تغییر نرخ های تایید میتوانیم نسبت به اطلاعات جدید بازار کار پاسخگو باشیم.

انتقال به لیست مشاغل منتخب از آخرین نوآوری SINPاست که باتوجه به انتخاب متقاضیان براساس زیر مجموعه مشاغل مورد نیاز و اکسپرس انتری می باشد.

یک پیشرفت اساسی در این زمینه، تغییرات اعمال شده در ژوئیه ۲۰۱۸ به سیستم EOI مبتنی بر امتیاز برای مدیریت دو زیر مجموعه متقاضیان بود.

سیستم EOI نخستین بازخورد، نخستین خدمات دسترسی به پذیرش درخواست ها که از جمله ی سریعترین درخواست های مورد علاقه اس اما بسیاری از نیاز های استان را برآورده نکرده ،را تغییر داد.

دیوید کوهن، شریک ارشد کمپبل ، موسسه حقوقی مهاجرت کانادا کوهن، بیان کرد که ساسکاچوان با تمایل خود برای امتحان رویکردهای جدید برای دعوت از متقاضیان تاثیر گذار است.

این نوع نوآوری است که برنامه های متقاضیان استان کانادا را بسیار هیجان انگیز و قابل توجه بسیار میداند اگر به فکر گزینه های مهاجرت خود به کانادا هستید .

, , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش