سردرگمی در مسیر

سردرگمی در مسیر

آیا تا کنون به سردرگمی شدیدی در تصمیم گیری ها و پیدا کردن مسیر درست دچار شده اید؟

بشر پیوسته در طول مسیر زندگی اش در جستجو و شناخت مشکلات و جستجوی راه حلی برای آن و به منظور تصمیم گیری هرچه بهتر، به تبادل نظر و مشورت با صاحب نظران می پردازد و در این راه از تجربیات ،راهنمایی ها و نصایح افراد باتجربه و مورد اعتماد بهره مند میشود. بنابراین با توجه به این روند رشد، سازگاری، تصمیم گیری صحیح، شناخت مهارت های اجتماعی و نوع صحیح زندگی و در پایان رسیدن به راه حلی مناسب برای مشکلات می شود.

از جمله زمینه های لازم قابل مشاوره میتوان به زمینه ی تحصیلی اشاره کرد. بدون شک با نام مشاور تحصیلی به یاد ایام کنکور، مشاور و پشتیبان خواهید افتاد، دوران سخت و پر استرس که با حضور شخص راهنما در این مسیر راه گشا و کمک کننده بود.

آکادمیک به داشتن مشاوره ی تحصیلی که جزء مهم فرآیند تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه، اشاره میکند. این مشاوره و برنامه ریزی ها برای دانش آموزان با هدف و دید قبولی در آزمون های مختلفی مانند مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و گاهی در سطوح بالاتر و مهمتری همچون کنکور برای کسب رتبه بهتر ، انتخاب رشته دقیق تر و دانشگاه برتر است و به این شکل تاثیر به سزایی در تعیین مسیر زندگی اشخاص با توجه به استعداد، توانایی و علایق صورت می دهد.

همانگونه که تحصیل نیازمند مشاوره و برنامه ریزی دقیق است تحصیل و زندگی در خارج از کشور نیز بدین سان می باشد و نیازمند کسب اطلاعات دقیق و مشورت از متخصصین و افراد با تجریه است. ادامه تحصیل در آن سوی مرزها با توجه به اهداف و علایق هر فرد و مهیا ساختن شرایط مطلوب و مناسب برای تحصیل با کیفیت و آینده ی کاری بهتر و آشنایی و شناخت آداب و رسوم و فرهنگ های جدید ، بخشی از آرزوهای هر فردی میتواند باشد.

این روند در کنار جذابیت ها و فواید زیاد همواره برای دانشجویان راهی پر فراز و نشیب با مشکلات به سزا اعم از : انتخاب کشور مناسب با شرایط و روحیات شما، انتخاب کالج یا دانشگاه با رتبه بندی قابل قبول، انتخاب رشته مناسب و توجه به بازار کار و آینده شغلی ، شیوه دریافت پذیرش، هزینه های احتمالی و یا سوالاتی در مورد بورس تحصیلی اشاره کرد، که هر یک از این موضوعات و مراحل مستلزم کسب اطلاعات و مهارت های خاص است.

آن زمان که موضوع تاثیر انتخاب و مهاجرت بر آینده و زندگی اشخاص وجود دارد بحث مشاوره نقش پر رنگ تری خواهد گرفت.

تحصیل در خارج از کشور تغییر بزرگی است که شما را با ترس هایی مواجه میکند که امکان تصمیم گیری و انتخاب را برای شما دشوار میکند. این ترس ها شامل ترک کشور و قرار گرفتن در محیطی ناشناخته، احساس ضعف و ناتوانی و عدم اعتماد به نفس که ناشی از عدم شناخت و اطلاعات کافی است، معضلات و مشکلات در طول روند دریافت پذیرش و … نام برد. تمامی این موضوعات مشابه میتواند در طول روند درخواست و یا حتی تصمیم گیری بسیار تاثیر گذار باشد، بنابراین حضور شخصی با تجربه و همچنین اطلاعات نکمیلی در این خصوص میتواند در کاهش نگرانی ها و تصمیم گیری ها و هموار کردن هرچه بهتر مسیر تاثیر گذار باشد.

در ضمن آکادمیک یاد آور می شود که دانشگاه های مختلف هر کدام بر اساس کشور مقصد سیاست های پذیرش دانشجو و مهاجرت را ارائه می دهند، لذا شناخت و آگاهی دقیق از همه ی این موارد از الزامات است.

زندگی در خارج تجربه هایی را به همراه دارد که در علاوه بر فواید آن دشواری هایی را شامل میکند. در طول این روند هرچند تصمیم گیرنده نهایی شما هستید، باید به این نکته دقت کنید که در صورت تصمیم گیری آگاهانه و عقلانی و با کسب اطلاعات دقیق و کافی و با حضور یک مشاور و راهنما، علاوه بر کاهش نگرانی ها ، با گذراندن مسیر درست و شرایط خاص از اتلاف زمان، هزینه و انرژی جلوگیری خواهد شد .

, ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش