شماره جادویی چیست؟

شماره جادویی

درخواست دانشگاه

شماره جادویی چیست؟

این مقاله از سوی دن سینکر، مدیر برنامه آموزشی کارشناسی در دانشگاه ساسکاچوان نوشته شده است.

زمانیکه سخن از تصمیم گیری در خصوص آینده پس از دبیرستان می رسد، زمان کمی وجود دارد تا چنین تصمیمی چنین تاثیر عظیمی بر زندگی شما خواهد گذاشت. این امر با ازدواج، بچه دار شدن، نقل مکان از منزل پدری و خرید اولین خانه خود در همانجا قرار دارد.

اکنون این بدین معنا نیست که شما را بهراسانیم یا در خصوص تصمیم گرفتن عصبی تر کنیم، اما واقعیت این است که اکثر نوجوانان زمان زیادی را صرف تحقیق و تصمیم گیری در خصوص اینکه چه ماشینی خواهند خرید نسبت به اینکه در چه دانشکده یا دانشگاهی حضور داشته باشند صرف می کنند.

در این خصوص فکر کنید: یک تصمیم برای شما پنج و یا شاید ده سال بی انجامد و دیگری ممکن است تاثیری ابدی در تمام زندگی شما داشته باشد.

یکی از مزایایی که دنشجویان نسبت به همسالان خود در نسل گذشته دارند این است که وسعت برنامه های دانشگاه و گزینه های شغلی در دسترس دارند- هزاران گزینه وجود دارد، برخی از این گزینه های چندین دهه پیش وجود نداشتند.

چگونه می توانید آن را فقط در یک برنامه و دانشگاه محدود کنید؟ برخی از دانش آموزان با استراتژی بسیار کوچکی به روند درخواست نزدیک می شوند و آن را به عنوان یک مسابقه در نظر می گیرند که ببینند در چه تعداد مدرسه می توانند شرکت کنند. باور کنید یا نکنید، برخی از دانش آموزان تا ۵۰ برنامه را درخواست می دهند. این حدود ۴٫۰۰۰-۵٫۰۰۰ دلار کانادا تنها برای هزینه درخواست می ارزد، بدون در نظر گرفتن زمان قابل توجه تلف شده. این مبلغ می تواند به راحتی هزینه ماشین شما باشد.

ممکن است شگفت زده بشوید که بشنوید که شماره جادویی درخواست پنج است و عدد بیشتری نیست. در زیر برخی از نصایح و استراتژی های پذیرش برای دریافت این عدد وجود دارد.

انتخاب های برتر شما

دو انتخاب اولیه بسیار ساده است- آنها انتخاب های سرگرم کننده و امن هستند، که دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسند.

انتخاب سرگرمی شما هیچ مانعی ندارد، کیک پا تو آسمون مدرسه رویایی نهایی است. اگر پول یا هرچیز دیگری مهم نیست، تمایل دارید در کجا تحصیل کنید؟ یک مدرسه برتر؟ یک مدرسه در سواحل طلایی استرالیا؟ در یک موسسه کوچک هنرهای آزاد در شهرک دانشگاه با جوهای زیاد؟ چیزی را انتخاب کنید که برای شما و تنها برای شماست.

اکنون با انتخاب گزینه امن خود، این موسسه را متعادل کنید که بسیار مطمئن هستید که اگر درخواست کردید، پذیرفته خواهید شد. فراموش نکنید که با خود واقع بین باشید. اگر می خواهید میانگین ۷۵ درصد را حفظ کنید، مدرسه ایوی لیگ را انتخاب نکنید. در عوض، کمی تحقیق کنید و مدرسه ای را با برنامه ای که می خواهید انتخاب کنید و با کمترین میانگینی که فکر میکنید می توانید بدست بیاورید. برای مثال: با میانگین ۷۵ درصد به دنبال مدارسی کمتر از ۷۰ درصد باشید.

 نزدیک خانه خود باشید

و سه انتخاب دیگر باید مبنا متفاوت را پوشش بدهد اما همگی باید گزینه هایی باشند که واقعی هستند و مدارسی که شما از پذیرش پیشنهادهای آنها خوشحال خواهید بود. یکی از انتخاب ها باید انتخاب خانه باشد یا به معنای دیگر یک موسسه که نزدیک خانه باشد. درحالیکه ممکن است شما از این ایده خوشتان نیاید، هیچگاه نخواهید فهمید که چه چیزی ممکن است بین حال و زمانی که پیشنهاد خود را می پذیریذ اتفاق می افتد. زندگی اتفاق می افتد و زمانی که رخ می دهد، سپاس گذار خواهید بود که گزینه ای دارید که نزدیک خانه است بنابراین می توانید با زندگی همانند ادامه تحصیل خود مدارا کنید. برای اکثر شماها، داشتن انتخاب خانه، ممکن باعث خوشحالی پدر و مادر شود از اینکه به این واقعیت نزدیک رسیده اند که شما از آنها دور نخواهید شد.

 لیست خود را جمع بندی کنید.

این موضوع دو انتخاب را برای شما بجای خواهد گذاشت، و آنچه که شما با آنها خواهید نمود به خود شما مرتبط است. هرچند، چیز اصلی برای تصمیم گیری این است که چه نوع محیطی را برای سه یا چهار سال آینده خود می خواهید.

کانادا دارای برترین سیستم متوسطه با برترین کیفیت موسسات است که به خوبی در کنار دانشگاه های بزرگ قرار گرفته اند، که در نوک زبان هر کسی می باشد. علاوه بر دانشگاه های بزرگ در سراسر کشور، هم دانشگاه های متوسط و هم کوچک وجود دارد که آموزش با کیفیت را ارائه می دهد و همچنین در سراسر دنیا شناخته شده اند. بنابراین، با اطمینان به کیفیت آموزشی دانشگاهی در کانادا، می توانید بیشتر بر روی مطالعات محیط زیستی ایده ال تمرکز کنید زیرا این مهمترین عامل در موفقیت دانشگاهی شما خواهد بود اما لزوما نام موسسه ای که در محل زندگی شما است نیست.

از آنجا که کلیشه می گوید، آیا می خواهید ماهی کوچکی در برکه ای بزرگ باشید؟ پس به دنبال موسسات بزرگتر با ۳۰٫۰۰۰ دانش آموز باشید که در آنجا می توانید به همان اندازه که می خواهید ناشناس باشید و به افرادی دسترسی خواهید داشت که هر حرکتی از سوی شما را رعایت خواهد نمود. این به این معناست که می خواهید به مراکز حومه های بزرگ در کانادا همچون تورنتو، مونترال، شهر کبک، وینیپگ، کالگری، ادمونتین و ونکوور نگاهی بیندازید که همگی دانشگاه هایی دارند که با این جدول بندی متناسب است.

آیا می خواهید ماهی کوچکی در یک برکه کوچک باشید؟ نگاهی به موسسه سایز کوچک و متوسط نگاهی بیندازید که از ۱٫۰۰۰ تا ۲۵٫۰۰۰ دانشجو دارد- این نوع دانشگاه ها در مراکز حومه ای متنوع همچون هالیفاکس، شربروک، کینگ استون، پیترزبرو، تاندر بی،ساسکاتون و ویکتوریا واقع شده اند. این دانشگاه ها همچنین در مراکز کوچکتر روستاهای همچون آنتی گونش، ولف ویل، ساک ویل یا لننوکس ویل یافت می شوند. متقابلا، در مورد تمام ماهی های بزرگ در خارج که می خواهند دنباله ای را بروند و در هر کاری و همه چیز درگیر شوند چطور؟ دانش آموزان با این آرزوها افرادی خواهند بود که به دنبال فرصت هستند، بنابراین این موضوع اهمیتی نخواهد داشت که کجا را انتخاب کنید اما باید سعی خود را بکنید و مکان مناسبی را بیابید.

 سوال تناسب

شما اغلب در مورد تناسب دانشگاهی از مردم شنیده اید، و حقایق زیادی در خصوص آن وجود دارد. به ندرت، داستان هایی را از دوستان یا دوستان دوستانتان در مورد اینکه یک دانشگاه خاص چگونه وحشتناک است، و اینکه چرا آنها رد می شوند یا باز نمی گردند، شنیده اید. این موارد دور از حقیقت نیست.

آنچه که بطور عام رخ داده است این است که دانش آموزان مدرسه ای را با تناسب درست انتخاب نکرده اند و با فلسفه دانشگاه همخوانی نداشت. برای مثال: آنها می خواهند با پیکر دانش آموزان ادغام شوند اما مدرسه ای را با کمتر از ۱٫۰۰۰ دانش آموز انتخاب می کنند، آنها می خواهند یک محیط بسیار نزدیک و کوچک داشته باشند اما مدرسه ای را انتخاب می کنند که از شهر خود بزرگتر است، آنها می خواهند با طیف وسیعی از فعالیت های درون شهری داشته باشند در جاییکه دانش آموزان به چالش کشیده می شوند اما در عوض دانشگاه دور افتاده ای را انتخاب می کنند یا بدتر از آن مبنای انتخاب خود را در جاییکه دوستان دبیرستان یا دوستانشان حضور دارند انتخاب می کنند. هر آنچه که سناریو است، آنها تحقیقات خود را انجام نداده اند… اما شاید آنها در حال چرخ زدن در ماشین عالی خود هستند درسته؟

بنابراین جای است که می روید، چند نکته که به شما کمک می کند تا تصمیم خود را که درست و مناسب شما است را بگیرید. انتخابات خود را زیر پنج حفظ کنید، در انتخاب آنها استرتژیک باشید، در آنچه که کسب خواهید نمود واقع بین باشید ( و مقرون به صرفه) و تحقیقات خود را انجام دهید بنابراین مدرسه ای را انتخاب کنید که مناسب شما است- نه اینکه مناسب دوستان یا والدینتان باشد. با تحقیقات خود موفق باشید.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش