شوخی و موضوع ناخوشایند در مورد کانادا در سایت آکادمیک

شوخی و موضوع ناخوشایند در مورد کانادا

شوخی و موضوع ناخوشایند در مورد کانادا در سایت آکادمیک

کار خنده دار دانشجویان بین المللی مرموز است که کانادا ویروسی می شود. روزنامه نگاران کانادایی در حال بحث در مورد موضوع توییتر هستند یک موضوع ناخوشایند کانادا را در برگرفته است.

در طی نتایج انتخابات فدرال کانادا که در دوشنبه شب روی داد، یک دانشجوی بین المللی در تورنتو مشاهدات خودش از کانادا را توییت کرد- کشوری که او می گوید “همانند آمریکا، چیزی اساسا از بین می رود”.

در روز چهارشنبه، موضوع توییتر از سوی شوجی اوشی یاما، که با نام مستعار کاوا اریک که به صورت آنلاین است، از سوی روزنامه نگاران رسانه کانادا همچون گلوب اند میل، مکلین و نشنال پست مورد تحسین و توییت دوباره شد و توسط یکی از نویسندگان برتر بین المللی مورد تفسیر قرار گرفت.

تمام این اتفاقات از سوی یک دانشجوی طراحی صنعتی ۲۱ ساله که در حال ارسال پیغام به دوستش در کالگری، در اتاقش در تورنتو در طی انتخابات روی داد. آنها در مورد اینکه چگونه تا به حال به استان ادمونتون نرفته است صحبت می کردند تا اینکه اوشی یاما به شوخی از دوستش پرسید که چه میشد اگر ادمونتون یک مکان واقعی بود.

خیلی زود مشاهدات بیشتر به ذهنش خطور کرد.

اوشی یاما به خبر سیس نیوز گفت که: ” و در همان لحظه به ذهنم آمد و پیش از اینکه موضوع عظیم الجثه ای را شروع به نوشتن کنم. هر کدام از این توییت ها که در این خصوص نوشته ام به جز موضوع ساسکاچوان…تماما بر اساس تجربیات واقعی زندگی است، من در اینجا به شکل یک مهاجر زندگی کرده ام.”

همانند یک تبعیدی در کانادا، هر چه بیشتر در اینجا زندگی کردم، بیشتر متقاعد شدم. در واقع من در یک کابوس وحشتناک مرموز گیر افتاده ام که به آرامی و لطافت مرا می خورد.

از همانجا ۱۰۱ توییت که پوچی زندگی در کانادا از ساحل تا ساحل تا ساحل را پوشش می دهد.

شما با مردم جدیدی آشنا می شوید، و آنها فکر می کنند که شما کانادایی هستید. شما اصرار دارید که ژاپنی هستید و در هنگ کنگ متولد شدید. آنها باور نمی کنند. آنها می گویند، نه شما کانادایی هستید. در همان زمان به خودتان شک می کنید.

یکی از محلی ها بیان می کند که :” شما از اطراف اینجا نیستید. شما با خونسردی قبول می کنید، اما می دانید که آنها هم کانادایی نیستند. به سختی یکی از آنها اهل این سرزمین است، اما هنوز تاریخ اشتباهی را به یاد می آورند. به زودی خواهند فهمید هرچند مسئله زمان است. تنها مسئله زمان است.”

اگرچه وی در شهرهای بریتیش کلمبیا، آلبرتل و انتاریو بوده است، اما از کلیشه های رایج برای بیان نظرات خود از دیگر استانها استفاده میکند.

شما در ساسکاچوان بوده اید و این شهر در واقع آپارتمانی است و افق هرگز قابل مشاهده نیست.

همچنین آلبرتا

دوست شما یک روز شما را به گردش در آلبرتا می برد. پیاده روی بسیار دلپذیر است و آنها می گویند که این بیرون بودن فرح بخش و سالم است. سرتان را به نشانه تایید تکان می دهید و سعی میکنید به پشت سرتان نگاه نکنید به جنگل هایی که تا ارتفاعات در سراسر کوهستان کشیده شده اند.

برخی از این توییت ها به تجربیات خاص در تورنتو جایی که اوشی یاما زندگی میکرده و تصمیم به ماندن می کند تعلق دارد. در اینجا وی به ساخت و سازهای بی وقفه دفاتر جدید ادارات و مشاعات در پایتخت شهر اوتاوا مراجعه می کند.

شما تورنتو را در تابستان ترک می کنید. در بازگشت به تورنتو پائیز شده است. قسم می خورید که در تابستان برج در آنجا نبوده است.

از ونکوور سخن نگویید. از مونترال سخن نگویید. برای این دو مکان اشتیاق نداشته باشید. شما در اینجا در تورنتو ایمن هستید. این بهترین کار است که اینجا با مایید. در غیر اینصورت برای فکر کردن گیج می شوید. شهر تورنتو جشنواره هنر را برای آرام کردن شما برگزار میکند.

وی همچنین از تجربیاتش با بومی ها سخن می گوید، دست خط های انگلیسی کانادایی ها، برای اولین بار امتحان کنید. بسیاری که در کانادا زندگی میکند یا افرادی که قبلا در کانادا بوده اند منابعی که وی از فرهنگ و امتیاز کانادایی ساخته است را درک میکنند.

وقتی که از کنار یک مغازه رد می شوید، به این تایر کانادایی می گویند. آنها چیزهای زیادی دارند که شما قبلا هیچ یک از تایرها را ندیده اید. متوجه خواهید شد که جور دیگری تلفظ میکنند و بخاطر تلفظ هر فردی فکر میکند که شما بیگانه هستید.

تایر کانادا. شما دقیقا همین احساس را دارید.

این موضوع، همانطور که اوشی یاما در توییت خود بیان کرده است، همچنین چشمان نویسنده نل گایمان را هم به خود جلب کرده است، وی قبلا سوپر استار ادبی را نشنیده بود.

روزنامه نگاران کانادایی مانند پیتر اسکون، ربکا تاکر و تری گالوین همچنین برای کار آنلاین وی کامنت گذاشتند و روزنامه نشنال پست این ویژگی وی را به چاپ رساند.

اوشی یاما میگوید که از زمانیکه موضوع فراگیر شد، سیل عظیمی از شکایات، درخواست های رسانه ای و پیغام هایی از سوی مردمی که شوخی را متوجه نشده اند دریافت کرده است.

اوشی یاما میگوید:” در توییتر مردم تصور میکنند که من یک جور متخصص در کانادا هستم اما این یک شوخی بود.”

شوخی این است که من چیزی در مورد کانادا نمی دانم.

, , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش