قرعه کشی استان مانیتوبا

قرعه کشی استان مانیتوبا

مانیتوبا در طی آخرین قرعه کشی خود ۲۲۴ دعوتنامه اعطا کرده است، پذیرفته شدگان شامل دانشجویان بین المللی، کارگران حرفه ای در منیتوبا و کارگران ماهر خارجی می باشند.

استان مانیتوبا در قرعه کشی ۲۵ سپتامبر خود، ۲۲۴ متقاضی که درخواست مهاجرت اقامت دائم کانادا از طریق اقامت استانی را نموده بودند، را پذیرفت.

در هفتاد و سومین قرعه کشی استانی (EOI) تمرکز اصلی بر روی متقاضیانی است که پروفایل خود را تحت سه عنوان برنامه متقاضیان استان منیتوبا که شامل کارگران ماهر در مانیتوبا، کارگران ماهر خارجی و روند آموزش بین المللی ثبت نموده اند، قرار گرفته است.

در سال جاری استان مانیتوبا، ۶۳۸۱ نامه ی مشاوره ی درخواست (LAA) برای متقاضیان مهاجرت صادر کرده است.

اکسپرس اینتری

از ۲۲۴ نامه ی مشاوره ی درخواست صادر شده در ۲۵ سپتامبر، تنها به  ۱۵ متقاضی که پروفایل اعتباری سیستم فدرال اکسپرس انتری را دارند تعلق گرفته است.

سیستم اکسپرس انتری، مجموعه ای از متقاضیان را برای  سه رتبه ی  اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا که شامل کلاس کاری نیروهای متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Class)، کلاس تجاری تخصصی فدرال (Federal Skilled Trades Class)و کلاس تجربیات کانادایی ها (Canadian Experience Class)  می باشد را مدیریت مینماید.

متقاضیان قابل صلاحیت برای اکسپرس  اینتری با سیستم جامع رتبه بندی(CRS) رتبه بندی می گردند، این امتیازات عواملی انسانی همچون سن، سوابق کاری، تحصیلات و توانایی زبان را در نظر میگیرد.

متقاضیان با امتیاز بالا برای درخواست اقامت دائم کانادا، که بر اساس قرعه کشی متداول برای مجموعه اکسپرس اینتری را دارند، دعوت میشوند.

متقاضیانی که نامزد دریافت استانی هستند علاوه بر دریافت امتیاز اضافی ۶۰۰CRS ، به طور موثر مستحق دریافت تضمین درخواست مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)  نیز می باشند.

علاوه بر در نظر گرفتن نامزد استانی از مانیتوبا، نامزدهای اکسپرس اینتری بایستی یکی از شرایط سوابق کاری از مشاغل مورد نیاز در مانیتوبا، در میان دیگر الزامات، را داشته باشند و همچنین تمایل خود در MPNP را بطور جداگانه ارائه دهند.

نیروهای کار ماهر در مانیتوبا

در مجموع ۱۴۰ نامه مشاوره LAA ،برای متقاضیان EOI ( در قرعه کشی استانی منتخب شده اند) در مانیتوبا که در رده بندی نیروهای ماهر کار قرار داشتند ارسال گردید، و همچنین بستری را برای دریافت اقامت دائم نیروهای کار خارجی موقت در استان و فارغ التحصیلان بین المللی موسسات آموزش متوسطه مانیتوبا مهیا ساخته است.

با در نظر گرفتن این امر که متقاضیان بایستی در مانیتوبا مشغول به کار تمام وقت باشند علاوه بر داشتن معیارهای دیگر، از سوی کارفرمای خود پیشنهاد شغلی نیز دریافت کرده باشند.

نیروهای کار ماهرEOI امتیازی باتوجه به امتیاز ۱۰۰۰ دریافت خواهند نمود و بالاترین امتیاز گرفته شده نامه LAA دریافت خواهد کرد.

در قرعه کشی ۲۵ سپتامبر مانیتوبا کمترین امتیاز کسب شده در نیروهای ماهر امتیاز ۵۳۷ بوده است.

نیروهای ماهر خارجی

در رتبه بندی نیروهای کار ماهر خارجی، ۵۹ نامه به آنان اختصاص داده شده است.

متقاضیانی که تحت این عنوان برگزیده شده اند مستقیما برای طرح استخدام استراتژیک دعوت شده اند، شامل ماموریت استخدام خارجی هاست که توسط MPNP سازماندهی شده است، و اغلب با همراهی کارفرمایان مانیتوبا میباشد.

متقاضیان این روند بایستی بر اساس سیستم امتیاز دهی EOI مانیتوبا رده بندی شوند.

نیروهای ماهر کار خارجی باید امتیاز ۷۰۳ و بالاتر کسب نمایند تا واجد شرایط دریافت نامهLAA که در قرعه کشی ۲۵ سپتامبر EOI است قرار گیرند.

روند آموزش بین المللی

فارغ التحصیلان مانیتوبا با مهارتهای خاص ممکن است تحت عنوان روند آموزش بین المللی دعوت شوند.

این روند شامل سه زیر مجموعه می باشد : مسیر اشتغال شغلی، مسیر کارآموزی کارشناسی ارشد و مسیر کارآفرینی یا خود اشتغالزایی دانشجو.

MPNP در هفته ی آخر قرعه کشی ۲۵ نامه به روند آموزش بین المللی ارسال کرد.

حداقل نمره EOI داده نشده است.

 

, , , , , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش