مدرک زبان

مدرک زبان

همانطور که مستحضر هستید و قبلا هم آکادمیک به آن اشاره کرده است مدرک زبان از الزامات برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا و آمریکا بخصوص برای مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد می باشد، تا آنجا که پرونده های فاقد مدرک زبان مورد بررسی قرار نمیگیرند. در اینجا آکادمیک الزام و نمره قابل قبول برای رشته های دانشگاهی را اطلاع میدهد.

 • آیلتس ۷٫۵ / تافل کامپیوتری ۱۰۰ تمامی رشته های مورد پذیرش آمریکاست
 • آیلتس ۶٫۵-۷ / تافل کامپیوتری ۹۰ در رشته هایی همچون مدیریت یا رشته های مرتبط با علوم پزشکی آیلتس ۷٫۵/ تافل ۱۰۰ از الزامات کاناداست

مدرک زبانی GREو یا GMAT از الزامات برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا و آمریکا بخصوص برای مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد می باشد، پرونده های فاقد مدارک زبان مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

 1. GMAT برای رشته های مدیریت در کانادا یا آمریکا
 2. GRE برای رشته های علوم مهندسی
 3. GRE در برخی از رشته ها در کانادا از الزامات می باشد
 • شرط معدل بالای ۱۵ که معادل B+ می باشد برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد در ضمن بالا بودن معدل دو سال آخر بخصوص دروس اختصاصی نیز لازم می باشد.
 • شرایط نام برده حداقل شرایط پذیرش است و تنها پرونده هایی که شرایط نام برده را دارا هستند از سوی دانشگاه مورد بررسی قرار خواهند گرفت. با وجود متقاضیان بیشمار نسبت به ظرفیت پذیرش ، پذیرش تنها به متقاضیانی داده میشود که بهترین شرایط را دارند. برای مثال اشخاصی که معدل بالا یا GRE و یا GMAT بالاتر دارند و یا تحقیقات با کیفیت تری دارند مورد پذیرش قرار می گیرند. این اشخاص در مقاطع دکترا دارای شانس یک به ده و در مقطع کارشناسی ارشد یک به چهار می باشد.
 • اکثر دانشجویان بخصوص دانشجویان رشته مهندسی پیش از اقدام بایستی از استاد راهنما که علاقمند به کار با آنهاست کمک بخواهند. استاد راهنما میتواند متقاضی را به دانشگاه معرفی نماید. بنابراین برای یافتن این استاد دانشجو بایستی مدارک تحصیلی و زمینه تحقیقاتی خویش را برای استاد مربوطه ارسال کند تا بتواند اساتید مذکور را متقاعد سازد.
 • در اینجا آکادمیک به فارق التحصیلان دانشگاه های علمی کاربردی، پیام نور، غیر انتفاعی و غیره یاد آور میشود که پیش از اقدام حتما مدارکشان را به تاییدیه وزارت علوم برسانند، اما به دلیل نوع مدرکشان احتمال دریافت پذیرش نسبت به دانشگاه های دولتی و آزاد کمتر خواهد بود.
 • در خصوص بورسیه تحصیل تنها به مقاطع کارشناسی ارشد با داشتن شرط ممتازی دانشجو تعلق میگیرد و همچنین مبلغ مذکور بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار در سال متغییر خواهد بود. برخی از این کمک هزینه های تحصیلی از سوی استاد راهنما و از محل پروژه تحقیقاتی پرداخت می گردد.
 • در مقاطع دکترا برای اکثریت دانشجویان کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تعلق میگیرد همچنین مبلغ مذکور بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار در سال متغییر خواهد بود. برخی از این کمک هزینه های تحصیلی از سوی استاد راهنما و از محل پروژه تحقیقاتی پرداخت می گردد.
 • مبلغ شهریه تحصیلی در رشته های کارشناسی ارشد ۵۰-۶۰ هزار دلار است.
 • مبلغ شهریه تحصیلی رشته های MBA و DBA سالیانه ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار در کانادا می باشد در حالیکه شهریه همین رشته ها در آمریکا بین ۲۰ تا ۴۰ هزار دلار است.
, , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش