مدرک STEM در ملبورن، استرالیا 

مدرک STEM در ملبورن، استرالیا 

 مدرک STEM در ملبورن، استرالیا 

هفت دلیل برای تحصیل در مدرک STEM در ملبورن، استرالیا

تحصیل مدرک کارشناسی ارشد در خارج از کشور برای دانشجویانی که می خواهند ضمن ارتقاء مهارت های شخصی و حرفه ای خود، کشورها و فرهنگ های جدید را کشف کنند، یک انتخاب محبوب است. استرالیا یکی از مقاصد تحصیلی برتر در سراسر دنیا است که با ملبورن یکی از محبوب ترین شهرهای کشور است، که بیش از ۹۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی در هر سال را جذب می کند.

اما آنچه که ملبورن را می سازد، شهر ویکتوریا پایتخت است، بسیار مشهور است؟ و چرا بسیاری از دانشجویان خارجی موضوعات STEM را برای مدرک تحصیلی انتخاب می کنند؟

STEM چیست؟

برای درک محبوبیت آن، نخست باید به دنبال مفهوم STEM باشیم. STEM یک رویکرد آموزشی بین رشته ای است که بر موضوعات مربوط به دانش، فناوری، مهندسی و ریاضیات تمرکز دارد. روش عملی، متکی بر روش مطالعه است که مدرک STEM ایجاد شده را در زمینه آموزشی قرار می دهد.

تحصیلات STEM به دانشجویان کمک می کند تا مهارت هایی همچون حل مشکلات، تفکرات انتقادی و تجزیه تحلیل، ارتباطات، تصمیم گیری و سواد دیجیتالی را توسعه دهند.

دانشگاه های معروف در ویکتوریا مدارک کارشناسی ارشد STEM را ارائه می دهند:

 • دانشگاه کاتولیک استرالیا
 • دانشگاه دیکن
 • دانشگاه فدرال استرالیا
 • دانشگاه لا تروب
 • دانشگاه مانوش
 • دانشگاه RMIT
 • دانشگاه فناوری سوئین برن
 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه ویکتوریا

اما دلایل برتری که دانشجویان برای دوره های STEM در ویکتوریا درخواست می دهند چیست؟

 1. تحصیل در دانشگاه های با بالاترین کیفیت

دانشگاه هایی که در ایالت ویکتوریا واقع شده اند با برنامه های تحصیلی مدرن که به زبان انگلیسی تدریس می شوند متمایز شده اند، و این تمایز دانشجویان خارجی را از سراسر دنیا به خود جذب نموده است. فارغ التحصیلان آینده به برترین امکانات و منابع، قادر ساختن آنان برای کسب دانش و همچنین به کار بردن این دانش ها در عمل دسترسی دارند. کارمندان دانشگاه برای حمایت از این دانشجویان بین المللی به خوبی مجهز می باشند تا احتیاجات آنان را برآورده سازند.

موسسات عالی آموزشی در ویکتوریا، دانشجویان را برای مشاغل موفق از طریق همکاری آنان با تجارت و شرکت ها از صنایع بزرگ (فناوری، دارویی و غیره) آماده می سازد. از طریق این همکاری، دانشگاه ها مهارت های کلیدی که کارفرمایان به دنبال آن هستند را کشف می کنند و برنامه های درسی و دوره های خود را برای آماده سازی دانشجویان برای بازار کار را تطبیق می دهد.

حقایق برتر در خصوص دانشگاه های ویکتوریا

 • متخصصان تحقیقاتی که از سوی دانشگاه های ویکتوریا ارائه می شوند به عنوان بالاتر از استاندارد جهانی در سراسر بیش از ۹۰ رشته در رتبه بندی تعالی تحقیقاتی استرالیا (ERA)، قرار گرفته است.
 • دانشگاه دیکن، دانشگاه موناش و دانشگاه ملبورن بالاتر از استانداردهای جهانی در زمینه هایی مانند مهندسی و فناوری و علوم زندگی و سلامت اجرا نموده اند.
 • از ده دانشگاه ویکتوریا شش دانشگاه در بهترین دانشگاه های جهان رتبه بندی شده اند (دانشگاه ملبورن- در رتبه بندی تایمز دانشگاه های عالی در سال های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ رتبه ۳۲ را دریافت نمود، دانشگاه موناش- رتبه دوم در داروسازی و مطالعات داروشناسی در QS رتبه بندی دانشگاه های جهان با موضاعات ۲۰۱۸ می باشد).

می توانید دوره ها و فرصت های بورس تحصیلی در ویکتوریا را با تحصیلات ملبورن StudyMelbourne بیابید.

 1. ویکتوریا پیشرو در زمینه STEM است

پیشرفت فنی و زیر ساخت های بسیار پیشرفته ویکتوریا، منطقه را به یک رهبر پر رونق در زمینه های STEM تبدیل نموده است. در زیر آکادمیک به مهمترین این نکات اشاره خواهید کرد.

فناوری

 • بیش از ۸۰۰۰ICT (فناوری اطلاعاتی و ارتباطی) شرکت ها در ویکتوریا وجود دارد که شامل اسامی بزرگی همچون ماکروسافت، اینتل و IBM می باشد.
 • نقاط قوت ویکتوریا شامل: پیشبرد نرم افزاری، فناوری ابری، بازی های دیجیتالی، فناوری سیار، شبکه های اجتماعی و تجزیه تحلیل داده ها می باشد.
 • حباب ابری ملبورن در اقیانوسیه و آسیا بزرگترین می باشد

فناوری پزشکی، بیوتکنولوژی و داروسازی

 • ملبورن حباب جهانی تعالی ایمن سازی است
 • بیش از ۴۷۰۰۰ محقق بر روی یافتن درمان ها برای بیماری های عفونی و التهابی تمرکز می کنند
 • بیش از ۱۰۰۰ شرکت پزشکی به دنبال فارغ التحصیلان STEM برای رفتن به مرحله بعدی می باشند

         انرژی جدید و روش ها

 • ویکتوریا منابع انرژی تجدید پذیر کلاس جهانی را ارائه می دهد: بادی، خورشیدی، زیردریایی و سوخت های زیستی
 • منطقه دائما در تلاش است تا انگیزه ای به روند انرژی پاک وارد کند.

           روند کشاورزی و غذایی

 • ویکتوریا بیش از ۳۰ درصد از غذای استرالیا را تولید می کند
 • ویکتوریا امکانات هنری ایالت و سیستم امنیتی غذایی مدرن را استفاده می کند
 1. ساختار آموزشی کلاس جهانی و تحقیقاتی

موسسات تحقیقاتی در ویکتوریا، امکانات هنر ایالت و آموزشی را ارائه می دهد. آنها بر حل مشکلات مهم که بر روی محیط زیست و اجتماع تاثیر می گذارد، تمرکز دارند، مانند:

 • افزایش گازهای گلخانه ای
 • داروهایی که می تواند بیماری های تهدید کننده زندگی را توسعه و پیشرفت دهد
 • رشد اقتصاد و اجرای اجتماعی جوامع
 • ایجاد مواد جدید با استفاده از فناوری نانو
 • بهبود تحقیقات پزشکی قانونی و حفره های باستان شناسی

اگر به تحقیقات علاقه دارید و از کار آزمایشگاهی لذت می برید و می خواهید دنیا را به مکان بهتری ایجاد کنید، ملبورن تمام منابعی که احتیاج دارید را ارائه می دهد. می توانید از طریق مدرک کارشناسی ارشد از این مزایا بهره ببرید به خصوص در طی برنامه دکترا، در جاییکه تحقیقات پایه کار شما خواهد بود.

برخی از موسسات تحقیقاتی برتر ملبورن Bioinformatics, CSIRO و موسسه مواد مرزی IFM است. این موسسات و دانشگاه های ویکتوریا با سینکرتون استرالیا، و یک امکان تحقیقاتی ملی کلاس جهانی همکاری می کند.

این همکاری به موسسات اجازه می دهد تا تحقیقات، سرعت بخشیدن به نوآوری محصولات، اطلاعات و منابع مشترک خود را گسترش دهند و با راه حل های مشکلات واقعی دنیا همچون بیماری آلزایمر، سرطان و دیگر موضوعات مرتبط با غیر سلامت مواجه شوند.

 1. ملبورن شهر بسیار خوبی برای فناوری است

دانشجویانی که دوره های STEM را انتخاب می کنند بطور واضح در مورد فناوری تعصب دارند. تعصب شما با بسیاری از محققان و افرادی که از رشته های مختلف هستند و این افراد معتقدند که فناوری می تواند اکثر مشکلات عظیم دنیا را حل نماید به اشتراک می گذارد.

این دلیلی است که چرا دوست دارید در ملبورن، شهر حقیقی فناوری زندگی و تحصیل کنید ، شهری که رکورد سئول (جایگاه سامسونگ) و شنزن ( پایتخت فناوری چین) در گزارش شهرهای فنی در ۲۰۱۹ که از سوی ساویلس انگلیس ایجاد شده است، را شکسته است.

معیارهایی که برای ایجاد گزارش مورد استفاده قرار گرفته است شامل:

 • محیط تجاری (سرمایه گذاری، چقدر شروع تجارت ساده است، هزینه های تجاری)
 • فناوری محیط (اندازه بخش فنی، ساختار فن)
 • هیجان شهری و سلامتی ( هزینه های زندگی، سلامت شهر)
 • استخر استعدادها ( آموزش عالی، شهر جوانان)
 • هزینه های بنگاه های املاک ( هزینه اجاره، هزینه های فضاهای کاری مشترک)
 • سیار بودن ( کیفیت ساختارهای روستایی، سیستم مترو)

براساس این عوامل، ملبورن در جایگاه ۲۲ ام بالاتر از سئول ۲۳ ام و شنزن ۲۴ ام قرار گرفت

 

 1. اقتصاد قوی

ویکتوریا یک کمک کننده مهم به عنوان سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان در موقعیت استرالیا است. نمایش دهنده سه درصد از جمع کل اراضی بزرگ استرالیا است و نزدیک به یک چهارم از اقتصاد فعال را محاسبه می کند، ویکتوریا با بزرگترین اقتصادها همچون جنوب شرق آسیا در رقابت است.

اقتصاد پر رونق ویکتوریا از اقتصاد ملی سنگاپور، هنگ کنگ و نیوزیلند در سال های ۲۰۱۶-۲۰۱۷ پیشی گرفته است. این رشد اقتصادی چشمگیر، ویکتوریا را یک موقعیت جذاب برای شرکت های ملی و بین المللی تبدیل کرده است.

برخی از شرکت های بین المللی بزرگ که در ملبورن حاضر می شوند شامل IBM, Siemens, tollGroup و Synnex می باشند. این سرمایه ها همیشه به دنبال فارغ التحصیلان تازه نفس STEM با مهارت های مرتبط برای بخش های متنوع و موقعیت های باز می باشد.

 1. یک اکو سیستم راه اندازی فعال

ملبورن یک مقصد عالی تحصیلی است اگر می خواهید تجارت خود را پس از فارغ التحصیلی شروع کنید. بیش از ۲۷۰۰، راه اندازی در ویکتوریا وجود دارد و این تعداد هر ساله به ۲۳ درصد رو به رشد است. مهمترین عامل در پشت این پیشرفت موثر لانچویک است.

لانچویک یک بنگاه پیشبردی است که سرمایه گذاران و تجار را حمایت می کند. اهداف این آژانس در کمک به شروع کار با رشد پایدار است و تاثیر مثبتی در اقتصاد بومی و اجتماعی دارد. اگر شما یک بینشگر هستید که تمایل به ایجاد تغییرات در دنیا هستید، لانچویک به شما در رسیدن رویاهایتان به واقعیت کمک خواهد کرد.

آکادمیک به شما پیشنهاد می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد لانچویک و اینکه چگونه تجارت خود را با موفقیت شروع کنید کسب نمایید .

 1. حمایت از دانشجویان بین المللی

در حالیکه شکست دادن سئول و شنزن برای اکثر شهرها ممکن است کافی باشد، اما برای ملبورن اینگونه نیست. در QS بهترین شهرهای دانشجویی ۲۰۱۸، پایتخت ویکتوریا به عنوان بهترین شهر دانشجویی در استرالیا و سومین شهر در کل دنیا رای آورد.

این شهر همچنین به عنوان مرکز تحصیلی تحصیلات ملبورن مفتخر است. موسسات حمایت های رایگانی را به تمام دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. اگر سوالی در خصوص ارتباطات، استخدام، سلامت یا موضوعات قانونی دارید، مکانی است که می توانید بروید.

مهیا ساختن چنین کمکی از سوی دانشجویان خارجی بسیار قدردانی می شود. مهاجرت به خارج و تحصیل در کشورهای مختلف قدم زدن در پارک نیست. داشتن اطلاعات صحیح می تواند برای دانشجویان زمان و زحمت زیاد را ذخیره کند.

اطلاعات بیشتری در مورد ملبورن از افرادی که در آنجا تحصیل کرده اند کسب نمایید

 

آیا برای کسب مدرک STEM خود در ملبورن آماده هستید؟

منطقه ویکتوریا بهترین چیزها را در مورد قاره زیبای استرالیا ثبت می کند. پایتخت آن بهترین شرایط زندگی و تحصیل را ارائه می دهد و به همین دلیل دانشجویان بین المللی، ملبورن را برای تحصیلات STEM  خود انتخاب می کنند. اگر قبلاً تصمیم گرفته اید که می خواهید در مقطع STEM در خارج از کشور ثبت نام کنید، شک نکنید که از طریق برنامه های تحصیلی موجود در ملبورن بگذرانید و بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید.
موفق باشید و تجربه یادگیری خوبی داشته باشید.

 

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش