معرفی انگیزه نامه برای دوره دکترا با سایت آکادمیک

انگیزه نامه دوره دکترا

معرفی انگیزه نامه برای دوره دکترا با سایت آکادمیک

برای متقاضیان دکترا، هر یک از مدارک در روند درخواست نقش مهمی را در ایجاد پروفایل در کمیسیون پذیرش ایفا می نماید. هر یک از مدارک مانند انگیزه نامه، نمونه کاغذی تحقیق، مقاله تحقیقی، رزومه و توصیه نامه، در حالیکه با انتخاب یک نفر از مجموعه ی متقاضیان با پروفایل مشابه میتواند یک عامل تصمیمی یا به عنوان یک مدار شکن عمل کند. هرچند، یک انگیزه نامه دکترا وزن زیادی را روی کل روند ایفا میکند.

 تفاوت انگیزه نامه دکترا با انگیزه نامه کارشناسی، کارشناسی ارشد و MBA چیست؟

این امر بسیار مهم است که تفاوت بین انگیزه نامه کارشناسی، کارشناسی ارشد، MBA و مقاله و دکترا را درک کنید. درحالیکه دستورالعمل های مشترک در سراسر اینترنت بر اینکه چگونه بر چهارچوب انگیزه نامه تاثیر میگذارد، هرچند همه ی آنها در انگیزه نامه دکترا درخواست می شود. برای مثال، در انگیزه نامه ی کارشناسی متقاضیان باید در دوره ی کودکی، علایق و سرگرمی ها و غیره خود تمرکز کنند. از سوی دیگر، در انگیزه نامه کارشناسی ارشد به صورت مهم در مورد تعصبات انتخاب رشته و اهداف خود صحبت می نماید. مشابه انگیزه نامه کارشناسی ارشد، انگیزه نامه ی MBA یا مقاله آن براساس اهداف ضروری، رهبری و مدیریت توانایی ها می باشد. متشابها، انگیزه نامه دکترا بطور گسترده بر روی تحقیق، تحقیق و تحقیق بسیار متمرکز می باشد. آیا در مورد تحقیق، زمینه مورد علاقه تحقیق یا علاقه به تحقیق استاد خودش سخن می گوید، انگیزه نامه باید توانایی تحقیق، مهارت های مدیریت زمان، شایستگی و توانایی استدلال و تحلیل متقاضی را نمایش دهد. همچنین، خوانندگان ( یا کمیسیون پذیرش) بر روی دو نکته مهم در انگیزه نامه دکترا تمرکز میکنند. اول اینکه آیا متقاضی به عنوان نابغه بوالقوه و صلاحیت دارد و همچنین توانایی ادامه تحقیق کار یا شهرت دانشگاه را دارد. دوم اینکه آنها پشتیبانی تحقیقات شما را با آنچه که دانشکده و دانشگاه میخواهد، تجزیه تحلیل میکند یا اینکه دانشگاه و موسسه از موضوعات تحقیقات شما بهره خواهند برد.

 چگونه برای دوره دکترا انگیزه نامه بنویسیم؟

وقتی که فرمت و ساختار انگیزه نامه دکترا مشابه دیگر ساختارهای انگیزه نامه دوره ها می باشد، در اینجا نکاتی برای به یاد سپردن می باشد که در هنگام نوشتن انگیزه نامه دکترا لازم است

با علایق تحقیقات خود همراه باشید

در مقدمه توضیح دهید که چگونه علایق و تعصب شما در این زمینه ی خاص جرقه زده است. در اینجاست که موضوع تحقیق خود را به دانشگاه بیان می کنید. حتی اگر توضیحات شما واضح هم نباشد به جای آن میتوانید در خصوص رشته صحبت کنید و اینکه چه گزینه های ممکنی برای شما فراهم می آید. اگر شما ۲-۳ موضوع را مد نظر گرفته اید، میتوانید آن را بیان کنید. مطمئن شوید به این سوالات در پاراگراف اول مراجعه کرده اید.

  1. موضوع یا رشته تحقیق شما چیست و چرا؟
  2. چه چیزی در زمان آموزش در این زمینه باعث شد که چنین موضوعی را انتخاب کنید؟
  3. چقدر تعصب نسبت به این موضوع برای دنبال کردن آن دارید؟

 پیش زمینه دانشگاهی و تحقیقاتی در سایت آکادمیک

به وضوح پیش زمینه دانشگاهی خود را با دوره کارشناسی شروع کنید. پایان نامه یا پروژه های کارشناسی ارشد و ارتباط آنان با موضوع تحقیقی که انتخاب کرده اید را بیان کنید. در اینجا در مورد کار تحقیق صحبت کنید اگر یک یا دو موضوع دارید. تیتر موضوع یا مقاله را به وضوح بنویسید و توضیح دهید که چه چیزی انگیزه آن بود. میتوانید این روند را با جزئیات توضیح دهید برای مثال، از سوی چند دانشکده یا مجری تحقیقاتی کمک میگیرید، از سوی عموم کمک می گیرید، به برخی از کارهای تحقیقاتی مراجعه می کنید و غیره. همچنین توجه داشته باشید که نباید تمامیت موضوعات را در اینجا قید کنید. شما نیاز به بیان مفعولیت، روند و یادگیری یا پیامدهای آن را بیان کنید. اگر تحقیق شما به چاپ رسیده است یا در طی روند دست یابی است، این واقعیت را نیز برجسته و نمایان کنید. بر روی دانش، مهارت و تخصصی که کسب نموده اید تمرکز کنید و بر چگونگی اینکه چطور به شما در روند دکترا کمک خواهد کرد. اگر هر گونه تجربه عملی دارید، در مورد یادگیری و مهارت های که در طی یادگیری کسب نموده اید بیان کنید.

 دلایل ملحق شدن به این رشته یا برنامه خاص و دانشگاه

شاید مهمترین بخش انگیزه نامه شما پاسخ دادن به سوالات آدکام است برای مثال، چرا این رشته یا برنامه و چرا این دانشگاه خاص؟ این امر چیزیست که پروفایل شما را موفق یا ناموفق میکند. با انتخاب یک استاد ویژه و تیم یا گروه تحقیقاتی وی شروع کنید. به بخش، دانشکده، استاد، امکاناتی مانند آزمایشگاه و مرکز تحقیقات و غیره مراجعه کنید. همچنین، بیان کنید که چگونه به شما برای رسیدن به اهدافتان کمک می کند ( کوتاه مدت یا بلند مدت). مطمئن شوید که نکات زیر را در زمان پاسخگویی به چراها پوشش می دهید.

  1. چرا این برنامه؟
  2. چرا این دانشگاه یا بخش؟
  3. چرا این تخصصات؟
  4. چرا مطالعه یا تحقیق تحت آموزش یک استاد؟

اهداف مشاغل: کوتاه مدت و بلند مدت

از دیگر جنبه های حیاتی درخواست اهداف شغلی شماست. چه دانشجوی کارشناسی باشید چه دانشجوی کارشناسی ارشد یا MBA، اگر هنوز در مورد اهداف شغلی اینده خود تصمیم نگرفته اید، بنابراین خواننده به سرعت علاقه و انگیزه خود را در مورد پروفایل شما از دست خواهد داد. این امر همچنین نشان خواهد داد که دانشجو در مورد دنبال کردن این رشته و نشان دادن دلایل روشن در بازگشت، جدی نیست و به امید خدا درخواست پذیرش داده است. هرچند، اهداف شغلی باید با رشته و برنامه انتخابی شما و تحقیقی که قبلا در مورد آن صبحت کردید، حمایت شود. شما همچنین می توانید در مورد موضوعات تحقیقات آینده که تصمیم به شرکت در آن هستید و میزان تاثیرات یا نوع نشر آن که در رشته یا جوامع بزرگتر می باشد، بنویسید. پاراگراف اهداف را به دو قسمت تقسیم کنید، در پاراگراف اول میتوانید در مورد اهداف کوتاه مدت خود بگویید برای مثال چه کاری پس از این دوره می خواهید انجام دهید؟ میتواند تحقیق بعدی باشد، برای تحقیقات عملی درخواست دهید، موضوعات یا رشته های دیگر را پیگیری کنید، یا در تقسیمات R&D هر کسب و کار یا شرکتی که در صنعت گفته شده و غیره باشد. در پاراگراف بعدی، اهداف بلند مدت، شما ده تا پانزده سال آینده خود را بیان کنید. این میتواند اهداف زندگی آینده شما باشد، چه شرکت خود را به راه بیندازید، چه GM شرکت معروف باشید، تقسیمات R&D خود را شروع کنید و غیره، یا اینکه هیچ چیزی نباشد. هرچند، هر آنچه که به شما مربوط است مسئول آن باشید و مستقیما به پروفایلی که شما دارید متصل می گردد.

از آنجاییکه اطلاعات و نمونه های زیادی در اینترنت در دسترس است، به شما توصیه میکنیم که مدارک خود را خودتان بنویسید یا از حرفه ای ها برای فرمت یا نوع محتوای متن مورد نیاز کمک بگیرید. هرچند جعل ادبی موضوع اصلی است شما نمونه های آنلاین یا هرآنچه که هست را کپی میکنید. مدارک جعل شده مستقیما توسط آدکام رد می شوند چرا که آنان شدیدا مخالف جعل می باشند، ودر متقاضیان دکترا، به عنوان جرم قانونی اهراز می گردد. با وجود این، بهتر است خودتان مطالب را بنویسید و در مورد آن صادق باشید

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش