معرفی دانشگاه آتاباسکا Athabasca University با سایت آکادمیک

دانشگاه آتاباسکا Athabasca University

معرفی دانشگاه آتاباسکا Athabasca University با سایت آکادمیک

دانشگاه آتاباسکا پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را در سال ۲۰۲۰ جشن گرفت، این دانشگاه تاریخ طولانی ای در هدایت و نوآوری در آموزش منتشر شده دارد. امروزه، دانشگاه آتاباسکا یکی از سریعترین موسسات آموزشی دیجیتالی توسعه یافته در جهان است، که بیش از چهل هزار دانشجو را از سراسر دنیا خدمت رسانی میکند. این دانشگاه بیش از نهصد رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دیپلم و سطح برنامه های گواهی در ادامه توسعه حرفه ای بصورت آنلاین ارائه می دهد. این رشته ها شامل هنر، تجارت، بهداشت، آموزش و علوم می باشد.

برای رفع موانع دانشجویان، دانشگاه ثبت نام های مستدام ارائه می دهد، اکثر رشته ها در ابتدای هر ماه آغاز می گردد و هر دانشجوی ۱۶ سال و بالاتر می تواند ثبت نام نماید، این دانشجویان با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی پیشین می تواند در دوره های دانشگاه آتاباسکا شرکت نمایند. جزوات، جزوه های الکترونیکی و دوره های کامپیوتر محور نیز ارائه می گردد، که به همراه حمایت از دانشگاه است ( خواه مدرس باشد یا یکی از دانشجویان تحت حمایت مرکز). اگرچه در دانشگاه دانشجویان مستقلا تحصیل می نمایند، ولی آنها را تنها رها نمی کنند.

متوسط سن کارشناسی ۲۹ و کارشناسی ارشد ۳۸ سال است. تقریبا یک سوم دانشجویان در حین تحصیل کار می کنند و تقریبا دو سوم فارغ التحصیلان نخستین افراد در خانواده اشان هستند که از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. دانشجویان میتوانند از هر جا و هر زمان، برای تحصیل بیایند و دانشگاه آتاباسکا به دانش آموزان از هر استان و حومه ای خدمات رسانی می نماید. تحصیل به صورت آنلاین مستلزم نظم است، اما برای آن دسته که به دنبال راه قابل انعطاف و باز برای مسافرت های آموزشی هستند، بسیار مناسب است.

با تعهد به توسعه تحقیقات، دانشگاه آتاباسکا تنها دارای کرسی یونسکو در کانادا در آموزش باز، چهار کرسی تحقیقی کانادا و دو کرسی برنامه نوآوری پردیس آلبرتا است.

ثبت نام دانشجو با سایت آکادمیک

نیمه وقت (کارشناسی) ۴۰٫۶۳۱

نیمه وقت (کارشناسی ارشد)  ۴٫۷۱۴

منبع: دانشگاه آتاباسکا (فقط نیمه وقت) (ثبت نام نهایی شامل دانشجویان ثبت نامی در برنامه های آموزشی پیوسته و یا اعتباری) ( ثبت نام اولیه پاییز ۲۰۱۹)

هزینه آموزش از دید سایت آکادمیک

دانشجویان کانادایی :

هزینه دوره های کارشناسی بین ۴٫۷۶۰-۶٫۷۱۰ دلار

هزینه دوره های کارشناسی ارشد ۱۳٫۵۰۰ دلار

دانشجویان بین المللی:

هزینه دوره های کارشناسی بین ۱۵٫۲۹۰-۱۴٫۳۳۰ دلار

هزینه دوره های کارشناسی ارشد بین ۱۵٫۵۰۰ دلار

منبع: دانشگاه آتاباسکا. هزینه برای برنامه های عمومی در هنر و علوم انسانی ( ۲۰۱۹-۲۰).

نکته: علاوه بر هزینه آموزش، دانشگاه ها اصولا هزینه های عمومی برای کالاها و خدمات ارائه شده به دانشجویان را نیز دریافت می نمایند. این موارد شامل مجمع دانشجویی، ورزش و سلامت می باشد. این هزینه های اضافی بطور گسترده ای دانشگاه به دانشگاه و دانشجو به دانشجو متفاوت می باشد و می تواند از چند صد دلار تا چند هزار دلار باشد. برای جزئیات بیشتر سایت دانشگاه را بررسی نمایید.

اقامت

دانشگاه آتاباسکا هیچگونه خدمات سکونت داخل دانشگاه که تمامی دوره هایی را که به صورت آنلاین یا از راه دور است را ارائه نمی دهد.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش