معرفی دبیرستان های کانادا با سایت آکادمیک

دبیرستان های کانادا

معرفی دبیرستان های کانادا با سایت آکادمیک

آیا با نوجوانان خود به کانادا مهاجرت می کنید یا در خصوص اینکه نوجوانان خود را به برنامه مدارس تبادلی برای تحصیل در کانادا بفرستید فکر می کنید؟ هر دو گزینه فرصت هایی را برای رشد نوجوانان در امنیت و محیطی حمایتگر در حالیکه کلاس جهانی آموزشی کسب می نمایند، ارائه می دهند .

همچنین به عنوان  دوره متوسطه شناخته شده، دوره دبیرستان در بیشتر استان های کانادایی و نواحی از کلاس ۹ تا ۱۲ است، به جز کبک که از کلاس ۷ شروع و در کلاس ۱۲ به پایان می رسد. پس از با موفقیت به اتمام رساندن دوره دبیرستان در سن ۱۷ یا ۱۸ سالگی، دانش آموزان می توانند به دانشکده یا دانشگاه بروند.

معرفی آموزش با کیفیت برتر، دستاوردهای برتر دانش آموزان با سایت آکادمیک

کانادا قویترین رکورد کسب دستاوردهای دانش آموزان در جهان را دارد. این دلیلی است که ما بهترین انتخاب برای آموزش دبیرستان هستیم. در واقع، فرستادن فرزندان خود به کانادا برای دوره متوسطه، یکی از بهترین راه های آماده سازی آنان برای دانشکده و دانشگاه است.

نوجوانان کانادایی در بین بهترین محصلان دنیا هستند. سازمان مشارکت مالی و توسعه (OECD)، سیستم های آموزشی دنیا را بازبینی و رتبه بندی می کند. در تازه ترین ارزیابی این سازمان، کانادا جایگاه دوم در خواندن، دهم در ریاضیات و هفتم در علوم را به خود اختصاص داده است. همچنین لازم به ذکر است که کانادا دومین میزان برترین مدارس دبیرستانی تکمیلی در جهان را دارد.

در خصوص آموزش برتر، کانادا اخیرا رتبه سوم را در بین ۱۵ تن از ثروتمندترین همسالان خود کسب نموده ایم. کیفیت سیستم آموزشی کانادا به عنوان یکی از قوی ترین نقات قوت آن شناخته شده است. بسیاری از موفقیت ها را می توان به معلمان خاص نسبت داد. معلمان کانادایی حداقل دارای مدرک لیسانس و یک سال دوره کارورزی تدریسی دارند. برخی از آنان مدرک فوق را کسب می نمایند. معلمان باید متداولا مهارت های خود را از طریق آموزش های مدرن و پیشرفت های حرفه ای بروز کنند.

معرفی اطمینان استاندارد و کیفیت با سایت آکادمیک

ده استان و سه ناحیه کانادا تحت نظارت آموزش و پرورش هستند، و هر یک از وزارت خانه های آموزش و پرورش آنان اهمیت حفظ استانداردهای بالا را می دانند. آنها از طریق شورای وزیران آموزش و پرورش کانادا، یک سازمان ملی تصمیمات مهم سیاسی را اتخاذ می نمایند و طرح هایی را با استفاده از همتایان استانی و سرزمینی خود به عنوان معیارهای تصمیم می گیرند. این امر کیفیت و ثبات در سیستم آموزش را تضمین می کند.

حضور در دبیرستان های کانادا

هر استان و ناحیه تصمیم می گیرد که مدارس چه زمانی شروع و خاتمه یابد، اگرچه معمولا در ماه سپتامبر شروع و در ماه ژوئین پایان می یابد. ساعات مدارس معمولا از هشت صبح تا سه بعدازظهر و از دوشنبه تا جمعه می باشد. برخی از دانش آموزان در مدارس تابستانی حضور می یابند. این زمانی رخ می دهد که نیاز به تکمیل دوره ای که قادر به پایان رساندن آن در طی سال تحصیلی نبوده اند.

آموزش برای تمامی دانش آموزان در سیستم مدارس دولتی کانادا رایگان است. دانش آموزان دبیرستانی وابسته به استان و ناحیه، تا سن ۱۶ یا ۱۸ سال باید در مدرسه شرکت نمایند.

دبیرستان های عمومی

برخی از دبیرستان های عمومی کانادا اکنون در برنامه های خود دانش آموزان بین المللی را می پذیرند. مدارس دولتی تاسیس شده در سطوح محلی با مدارس خارجی منتخب مدیریت می شوند که برنامه ها و آموزش های استاندارد تحصیلی را ارائه می دهند. تقریبا تمامی دارس عمومی دانش آموزان دختر و پسر در یک کلاس دارند. این مدارس تنها کلاس های روزانه را ارائه می دهند.

در اکثر جاهای کانادا، دانش آموزان بین المللی می توانند به زبان انگلیسی، فرانسه یا هر دو زبان را برای تحصیل انتخاب کنند. برخی از مدارس خصوصی سیستم مدرسه ای مجزایی را که شامل کلاس های منطقه ای است را ارائه می دهند. این بخشی از سیستم مدرسه ای عمومی است که برای عموم آزاد است.

برخی از والدین نوجوانان خود را برای تحصیل به کانادا می فرستند. شما هم می توانید این کار را انجام دهید. دانش آموزان با خانواده های کانادایی زندگی می کنند، در مورد فرهنگ آنان می آموزند، خاطراتی را برای عمر کسب می نمایند و در عین حال آموزشی را فرا می گیرند که منحصر به فرد است.

مدارس خصوصی گزینه های جایگزینی را ارائه می دهند

کانادا همچنین مدارس خصوصی متوسطه دارد. این مدارس هزینه هایی را برای حضور دریافت می نمایند. مدارس خصوصی باید آموزش های یکسانی را همچون مدارس عمومی در استان و ناحیه ارائه دهند. این اطمینان را می دهد که دانش آموزان دوره های یکسان تحصیلی را همچون سیستم آموزشی مدارس عمومی تکمیل می نمایند.

سایز کلاس ها در مدارس خصوصی اغلب کوچک تر از مدارس عمومی است در حالیکه دانش آموزان از برنامه های خاصی بهرمند گردند. برخی از مدارس خصوصی در کنار دروس مدارس استاندارد برنامه های مذهبی نیز خواهند داشت. بعضی اوقات مدارس خصوصی تنها برای پسرها یا دخترها برگذار می گردد.

دبیرستان های خصوصی شامل مدارس شبانه روزی (با یک اقامتگاه در سایت)، مدارس جایگزین، برنامه های کارشناسی بین المللی و برنامه های ورزشی ویژه یا مدارس مخصوص دانش آموزان دارای ناتوانی در یادگیری است.

هزینه های دبیرستان در کانادا

مدارس عمومی دوره متوسطه یا دبیرستان ها در کانادا برای ساکنین این کشور رایگان است. بسیاری از مدارس برای دانش آموزان بین المللی هزینه دریافت می نمایند که از حدود ۸٫۰۰۰ دلار کانادا تا ۱۴٫۰۰۰ دلار کانادا در هر سال می باشد. لطفا با مدارسی که تمایل دارید فرزند خودرا برای حضور در آن بفرستید هزینه را تعیین نموده و در صورتی که هیچ هزینه ای ندارد بررسی کنید.

بعضی وقت ها مدارس هزینه های کمی را برای مشارکت فرزندان در فعالیت های اضافی از جمله تیم ورزشی یل گردش های علمی دریافت می نمایند. در دبیرستان ها، بسیاری از دانش آموزان ناهار خود را به مدرسه می آورد هرچند برخی مدارس کافه یا برنامه های ناهار گرم را برای خرید در دسترس فرزندان قرار می دهد.

الزامات تحصیلی

برای ورود به دبیرستان های کانادا، دانش آموزان باید نشان دهند که :

  1. نمرات مشخصی که مطابق با سطح تحصیلی در کانادا است را به پایان رسانده اند.
  2. مهارت های زبانی حرفه ای به انگلیسی یا فرانسه
  3. نتایج مدرسه یا کارنامه تحصیلی از کشور مبدا

از این راهنمای ملی مدارس ( دولتی و خصوصی) برای شناسایی مدارس کانادایی و الزاماتی که برای دانش آموزان بین المللی در نظر دارند استفاده نمایید.

چگونه ثبت نام کنیم

با مدارس شبانه محلی تماس بگیرید اگر می خواهید فرزند خود را در دبیرستان دولتی ثبت نام کنید. این مدارس دانش آموزان جدید را ارزیابی می نماید و بنابراین دانش آموزان می توانند در سطوح درست کلاس ها را شروع نمایند. مدرسه ممکن است کلاس های زبان انگلیسی یا فرانسه را به صورت رایگان پیش از شروع کلاس های درسی به دانش آموزان ارائه می دهد. برای ثبت نام فرزند خود در دبیرستان خصوصی، مستقیما با دبیرستان تماس بگیرید.

ممکن است مهلت های ثبت نامی برای مدارس دولتی تعیین شده باشد. این امر نیز برای مدارس خصوصی صدق می کند.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش