معرفی گزینه های کار نیمه وقت برای دانشجویان بین المللی در کانادا با سایت آکادمیک

گزینه های کار نیمه وقت برای دانشجویان بین المللی

معرفی گزینه های کار نیمه وقت برای دانشجویان بین المللی در کانادا با سایت آکادمیک

با کار کردن در حین تحصیل در کانادا، تجربه کاری بسیار خوبی کسب خواهید نمود به ویژه اگر در نهایت تصمیم به درخواست برای برنامه اقامت دائم دارید.

در ویزای دانشجویی کانادا، شما مجاز به ۲۰ ساعت در هر هفته در شغل با درآمد را دارید. هرچند، این حداکثر ساعت است و شما مختارید تا ساعات کمتر را هم کار کنید. معمولا دانشجویانی که در دوره های سخت و پرتنش تری ثبت نام کرده اند، از سوی دانشگاهها توصیه می شوند که حداکثر ۱۲ ساعت در هفته کار کنند. چرا که ساعات کاری بیش از این مقدار بر روند تحصیل آنان تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین می توانید میزان ساعات کاری خود را کاهش دهید اگر نمیتوانید در کار، تحصیل و زندگی خود تعادلی را حفظ کنید.

پرداخت پولی

برای مشاغل نیمه وقت معمولا دانشجویان ساعتی پرداختی میگیرند. به طور میانگین، میزان پرداختی حدود ۱۰ دلار در ساعت است. اگر هدف شما فقط کسب تجربه کاری است مانند کمک به استاد در انجام تحقیق، بنابراین شما احتیاجی به مجوز کار ندارید. این نوع مشاغل باید در محیط دانشگاه باشند و حقوق کمی دارند، میتوانید با شمار ساعات قید شده کار کنید. بنابراین تنها با ویزای دانشجویی، میتوانید در مشاغل داخلی دانشگاه مشغول به کار شوید.

اگر دانشجوی بین المللی بخواهد خارج از محیط دانشگاه مشغول به کار شود، پس از تکمیل شش ماه از تحصیل می تواند درخواست مجوز کار خارج از دانشگاه بدهد. این مجوز به دانشجو اجازه کار با حداکثر ۲۰ ساعت در هفته خارج از محیط دانشگاه را می دهد.

چگونه شغل نیمه وقت بیابیم؟

تمامی دانشگاه ها و کالج ها تابلو اعلاناتی درجاییکه مشاغل خارج از دانشگاه تبلیغ می شوند، دارند. همچنین وب سایتهای مشابهی که این مشاغل را ارائه می دهند نیز وجود دارد.

شما میتوانید در کافی شاپ ها، رستوران ها و کافی شاپ ها، فروشگاه های خرده فروشی مانند مغازه های لباس فروشی یا محصولات ورزشی، غریق نجات یا مربی شنا در استخرهای کالج ها و ساحل، کتاب فروشی ها، کتابخانه و غیره مشغول شوید. اگر چند زبانه هستید، میتوانید به عنوان مترجم کار کنید. از آنجاییکه کانادا یک کشور چند فرهنگی است، خدمات مترجم بسیار مورد نیاز می باشد.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش