مقایسه کشورها: کانادا در مقابل استرالیا

مقایسه کانادا در مقابل استرالیا

مقایسه کشورها: کانادا در مقابل استرالیا

کانادا : مدیریت تجاری، صداو سیما، مهندسی، پرستاری، علوم کامپیوتر و مهمانوازی

استرالیا: حسابداری، MBA ، مراقبت های پزشکی، تکنولوژی اطلاعات، تحصیلات، و مدیریت هتل

واجدین شرایط/ الزامات

کانادا

برای دوره کارشناسی UG، باید ۱۲ سال دوران مدرسه را تکمیل کنید. برای دریافت پذیرش باید در آزمون SAT شرکت کنید. مدت این دوره ۴ سال است و برای اخذ دیپلم دو تا سه سال می باشد.

برای دوره های تکمیلی PG، دریافت پذیرش در دوره های حرفه ای ساده تر است زیرا معیارهای پذیرش راحت تر می باشد. برای دریافت پذیرش در دوره مدیریت باید در آزمون GMAT شرکت کنید و برای دریافت پذیرش در دوره های مهندسی باید در آزمون GRE شرکت کنید.

حداقل نمرات در کالج های کانادا مورد پذیرش قرار نمیگیرد. کالج ها میانگین متوسط نمرات را برای دوره های مختلف که در سایت هایشان است، را مورد پذیرش قرار می دهند.که این امر نظریه های اینکه نمره خوب چیست را ارائه می دهد. شما همچنین علاوه بر مدرک باید در آزمون های زبان همچون آیلتس و تافل شرکت کنید.برخی از کالج ها برای دانشجویان هندی آزمون زبان نیاز ندارند ، اما به شما پیشنهاد می کنیم تا یکی از نمرات آیلتس یا تافل را داشته باشید چراکه یکی از لازمه های دریافت ویزا می باشد. اگر متصدی مصاحبه ویزای شما از مهارت های زبانی شما مطمئن نباشد، تضمینی برای اخذ ویزای شما وجود نخواهد داشت.

 

استرالیا

برای دوره های کارشناسی در استرالیا، تمامی دانشگاههای این کشور مستلزم گذراندن ۱۲ سال دوره پیش از دانشگاه را داند، که برای دانشجویان هندی برای اخذ مستقیم پذیرش در رشته های مورد علاقه اشان را راحت تر می کند.

در دوره های تکمیلی، شما میتوانید پس از گذراندن سه سال دوره کارشناسی پذیرش دریافت کنید. اگر در رشته مهندسی هستید، باید ۴ سال دوره کارشناسی را بگذرانید. برای دریافت پذیرش در دوره مدیریت باید آزمون GMAT را بگذرانید و برای رشته های علوم باید آزمون GRE را بگذرانید.

در برخی از کالج ها داشتن سابقه کاری در رشته های مدیریتی الزامی نیست. در صورتی که هیچگونه سابقه کاری ای ندارید، میتوانید در برنامه دیپلم فارغ التحصیلی یا گواهی فارغ التحصیلی ثبت نام کنید. مدارک آیلتس و تافل نیز از سوی دانشگاه چشم پوشی شده است اما برای اخذ ویزا حائز اهمیت می باشد.

 

هزینه های زندگی

تمامی هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا و استرالیا بستگی به برخی عوامل همچون دانشگاه، رشته و موقعیت شما دارد.

 

هزینه های دوره کارشناسی

موارد خاص کارشناسی در کانادا کارشناسی در استرالیا
هزینه شهریه ۱۰٫۰۰۰-۳۰٫۰۰۰ دلار در سال ۱۵٫۰۰۰-۳۳٫۰۰۰ دلار در سال
اجاره اتاق و هزینه های زندگی ۱۰٫۰۰۰-۱۲٫۰۰۰ دلار در سال ۱۹٫۰۰۰-۲۰٫۰۰۰ دلار در سال
مدت دوره تحصیلی ۴ سال ۳ سال
جمع کل ۲۰٫۰۰۰-۴۲٫۰۰۰ دلار در سال ۳۴٫۰۰۰-۵۳٫۰۰۰ دلار در سال

 

هزینه های دوره تکمیلی ( ارشد)

موارد خاص کارشناسی در کانادا کارشناسی در استرالیا
هزینه شهریه ۱۵٫۰۰۰-۳۵٫۰۰۰ دلار در سال ۲۰٫۰۰۰-۳۷٫۰۰۰ دلار در سال
اجاره اتاق و هزینه های زندگی ۱۰٫۰۰۰-۱۲٫۰۰۰ دلار در سال ۱۹٫۰۰۰-۲۰٫۰۰۰ دلار در سال
مدت دوره تحصیلی ۱-۲ سال ۱-۲ سال
جمع کل ۲۵٫۰۰۰-۴۷٫۰۰۰ دلار در سال ۳۹٫۰۰۰-۵۷٫۰۰۰ دلار در سال

 

روند ویزا

کانادا

ویزای دانشجویی کانادا به شرح زیر می باشد

  1. شما میتوانید ۹۰ روز پس از اتمام دوره تحصیل کارشناسی برای مجوز کار اقدام نمایید
  2. در روند درخواست ویزای کانادا ، دانشجویان هندی باید آزمایش پزشکی بدهند.
  3. همسر شما میتواند بصورت تمام وقت مشغول بکار شود در صورتی که شما یک یا بیش از یک سال اقامت داشته باشید.
  4. هزینه ویزا ۱۵۰دلار می باشد
  5. نمیتوانید بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار کنید. در طی تعطیلات، مرخصی ها یا فصل تابستان، دانشجویان میتوانند تا ۴۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

 

استرالیا

برای ویزای استرالیا این قوانین حکم فرماست

  1. ویزای دانشجویی استرالیا به صورت برچسب اعطا نمی شود.
  2. هزینه درخواست ویزا ۵۳۵ دلار می باشد.
  3. همسر شما میتواند مستقل شود در صورتی که دانشجو در مقاطع ارشد یا دکترا باشد. همسر این دانشجو میتواند بصورت نامحدود کار کند.
  4. متقاضیان ویزای تحصیل در دوران تحصیل در استرالیا تا ۴۰ ساعت در دو هفته اجازه کار دارند.

 

مجوز کار پس از تحصیل

کانادا

ویزای مجوز کار پس از تحصیل به دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی موسسات اجازه می دهد تا پس از تحصیل مشغول به کار شوند تا زمانیکه حداکثر دوره تحصیلشان ۳ سال باشد.

 

استرالیا

فارغ التحصیلانی که مقطع لیسانس را تمام کرده اند، دانشجویان کارشناسی ارشد ممکن است واجد شرایط درخواست ویزای کار پس از تحصیل دو ساله باشند. دیگر فارغ التحصیلان براساس روند کار فارغ التحصیلان، با زیر کلاس ویزای ۴۸۵ میتوانند تا ۱۸ ماه درخواست کار بدهند.

 

فرصت های استخدام

کانادا

مشاغلی همچون پزشک پرستار، تحلیل گر برنامه، داروساز، مدیر مالی، مدیر ساخت و ساز و …موقعیت هایی هستند که در کانادا مورد پذیرش هستند.

 

استرالیا

از مشاغل سطح بالا در استرالیا میتوان به تحصیلات، خدمات پزشکی، صنایع مهمان نوازی، طراحی سیستم کامپیوتری، حسابداری و… اشاره کرد.

نکته: در برنامه های بومی و غیر بومی جذب نیروی کار دانشجویی برای دانشگاه های برون مرزی صدق نمیکند. دانشجویان بایستی به تنهایی به دنبال شغل و کارآموزی بروند.

 

فرصت های اقامت دائم

کانادا

در طی مجوز کار پس از تحصیل، میتوانید تحت عنوان کلاس تجربیات کانادایی برای اقامت دائم درخواست بدهید. از زمانیکه این کشور کم جمعیت شده، با کمبود نیروی ماهر حرفه ای مواجه شده است. در مقایسه با دیگر کشورها، اخذ اقامت دائم در کانادا بسیار ساده است.

 

استرالیا

اخذ مجوز اقامت دائم در استرالیا امکان پذیر می باشد اما روند طولانی ای دارد. ماموران مهاجرت برای حصول اطمینان از عدم تقلب متقاضی، بررسی دقیقی از پیشینه وی انجام می دهند. به دلیل روند پیچیده، مجوز اقامت دائم ممکن است زمان زیادی به طول بی انجامد اما اخذ شهروندی استرالیا امکان پذیر می باشد.

 

بورسیه ها

در خارج اکثر دانشگاه ها کمک هزینه های مالی را تدارک می بینند. شما میتوانید اطلاعات بورسیه های تحصیلی دانشگاه مذبور خود را از دپارتمان/ بخش کمک هزینه های مالی بررسی نمایید. به جز دانشگاه ها، بورسیه های دیگری از سوی موسسات و سازمانها نیز وجود دارد. در اینجا بورسیه هایی برای دانشجویانی که تمایل به تحصیل در استرالیا یا کانادا را دارند وجود دارد. ( scholarships for Indian students)

 

Canada scholarships Australia scholarships
International Research Linkages funded by Foreign Affairs and International Trade Canada University of Adelaide Ashok Khurana Scholarship for Indian Students
Vanier Canada Graduate Scholarships funded by Government of Canada University of Queensland Postgraduate Coursework Scholarships
Canada Asia-Pacific Awards (CAPA) University of Queensland India-Australia BEL Excellence Scholarship
Banting Postdoctoral Fellowship is funded by Government of Canada Australian Leadership Awards (ALA) 
Sauvé Scholars Program by the Jeanne Sauvé Youth Foundation Endeavour Awards

 

آب و هوا

کانادا

هوا در کانادا براساس اینکه در کجا هستید متغییر می باشد. کانادا از اقیانوس آرام تا اقیانوس اطلس کشیده شده است، که ۵ موقعیت زمانی را به خود اختصاص داده است. در تورنتو، زمستان ملایم تر از بیشتر شهرهای کانادا است، همچنان سرد و برفی است. هوای مونترال در زمستان سرد و برفی است. معمولا، این کشور تابستان خنکی را تجربه میکند.

استرالیا

این کشور در نیم کره جنوبی واقع شده است. و این بدان معناست که، تابستان استرالیا از ماه دسامبر شروع میشود و زمستان از ماه ژوئن. تقریبا یک سوم استرالیا دارای آب و هوای استوایی است که میانگین دمای هوا ۲۰ درجه سیلسیوس است. مناطق جنوبی در شرایط آب و هوایی معتدل قرار دارند.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش