هر آنچه که در مورد کانادا باید بدانیم

هر آنچه که در مورد کانادا باید بدانیم

هر آنچه که در مورد کانادا باید بدانیم

شاید این امر بسیار برای شما و اعضای خانوده شما مهم باشد چرا که مهاجرت و عزیمت به کشور کانادا در راستای تحقق آرزوها برای کسب و شروع زندگی جدید و بهتر از مهمترین تصمیمات باشد. بنابراین بایستی تمامی جوانب این امر خطیر را به درستی مورد بررسی قرار دهید، و تمامی جنبه های خوب و بد در این مسیر را با آگاهی سپری کنید.

سودمندی و مزایای زندگی در کانادا

زندگی قانونی:

افرادی که جویایی کار هستند . در کشور های جهان سوم هستند امکانات کمی برای مهاجرت ، کار و زندگی بهتر برای آنان در نظر گرفته شده است. اما برخی از کشورها همچون کانادا، استرالیا و نیوزیلند بر اساس  برنامه های مهاجرتی سازمان یافته امکاناتی را برای شما در نظر گرفته اند و میتوانند به عنوان یک مهاجر زندگی مناسب و قانونی ای در کانادا داشته باشند.

آرامش:

از جمله کشورهای آرام با میزان ارتکاب جرم و جنایت کم، میتوان به کانادا اشاره کرد. این کشور آرامش بخش برای شما و اعضای خانواده آسایشی را برایتان فراهم میکند که هیچگاه با دزد، آزار و اذیت و آدم ربایی مواجه نخواهید شد. هرچند این جرایم در برخی از کشور های دنیا بصورت معمول است اما در کانادا از نخستین قوانین آن می توان به احترام گذاشتن به مردم و اموالشان اشاره کرد.

اقتصاد در کانادا:

کانادا به دلیل موقعیت استراتژیکی و نزدیکی به آمریکا و همچنین داشتن روابط دوستانه و نزدیک با کشورهای مشترک المنافع مانند انگلیس، استرالیا و… از اقتصاد محکمی برخوردار می باشد.

علاوه بر این از منابع طبیعی زیادی همچون صنعت کشاورزی که از منابع بزرگ تامین مواد غذایی در بسیاری از  کشورهای دنیا به حساب می آید.

حمایت دولت:

در دنیا کشورهای انگشت شماری وجود دارند که در زمان بحران و سختی از حمایت دولتهایشان برخوردارند. دولت کانادا برای استحکام و پایداری بنیان خانواده ها از مردم در زمان بیمار یهای سخت و بیکاری حمایت به عمل می آورد و این کمک ها که از طریق سازمان های دولتی یا خصوصی شامل مواد غذایی، پوشاک، مسکن، خدمات آموزشی و درمانی می باشد.

برخی از برنامه های حمایت اجتماعی برای شهروندان کانادایی

  1. پرداخت مستمری ماهانه برای افراد زیر ۱۸ سال
  2. بیمه بیکاری
  3. کمک های مالی برای افراد کم درآمد بالای ۶۵ سال
  4. کمک های مالی برای خانواده های کم درآمد
  5. کمک های مالی برای افراد کم توان و بیکار که توانایی کار کردن ندارند.

طبیعت:

کانادا با اقلیم متنوع و پوشش گیاهی مختلف با دریاچه ها و فضاهای سبز بسیار می باشد. در تمامی فصول از بهار تا پاییز مردمان این کشور در سرتاسر این سرزمین از طبیعت بی نظیر آن در حین فعالیت بهره مند میشوند. از تفریحات زمستانی محبوب و مهیج کانادا میتوان به اسکی و هاکی اشاره کرد. با وجود درختان و فضاهای سبز که سراسر این کشور را احاطه کرده است هوای پاک و تازه ای به آن بخشیده است. وجود فضاهای سبز و حیوانات وحشی که با زندگی شهری سازگاری پیدا کرده اند، در باغچه برخی از منازل امری عادی تلقی میشود. حیواناتی همچون سنجاب، راکون، سمور، راسو ، غاز وحشی و …

فرصت های شغلی :

با توجه به نیاز بازار کار کانادا به نیروهای کار تا ده سال آینده این کشور مستلزم جذب نیروی کار ماهر می باشد و به  دلیل عمده این اتفاق رخ داده است:

  1. اقتصاد محکم و رو به رشد کانادا
  2. به دلیل کهولت سن و داشتن افراد بالای ۶۵ سال و نیازمند به نیروی کار جوان جایگزین

از جمله کلیدی ترین راه های کسب شغل مناسب در کنار تحصیلات و تجربه کاری میتوان به توانایی صحبت به زبان انگلیسی و فرانسوی اشاره کرد.

آموزش کودکان و نوجوانان:

دوره های ابتدایی و متوسطه در این کشور ۶ سال به طول می انجامد و دانش آموز پس از طی ۱۲ مرحله دوره متوسطه را به پایان می رسانند. در سراسر کانادا دوره های تحصیلی برای کودکان اجباری و رایگان است. سطوح آموزش مدارس هر ساله تحت کنترل است ، این بدین معناست که تمامی دانش آموزان از آموزش ها و فرصت های مختلف یکسانی بدون در نظر گرفتن سطح اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یکسانی بهره مند میگردند.

افرادی که در دانشگاه های کانادا تحصیل می نمایند دارای اینده های روشن و درخشانند.

تنوع فصول:

کانادا به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی بسیار خوب از اقلیم متنوع و چهار فصل بهره می برد.

, , , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش