هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا

در مقایسه با دیگر کشورها، تحصیل در کانادا مقرون به صرفه تر است. برای پوشش هزینه شهریه دانشگاه و مخارج زندگی هزینه ای بالغ بر ۲۰٫۰۰۰ دلار کانادا تا ۳۰٫۰۰۰ نیاز خواهید داشت. هرچند، این طیف هزینه تنها میانگین است و براساس موسسات و برنامه هایی که در آن ثبت نام کرده اید، موقعیت اقامت شما و هزینه های مخارج شما متغیر خواهد بود.

شهریه

شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی در سراسر استان ها و برنامه های متغیر است. جدول زیر نمایانگر متوسط میزان شهریه دانشگاهی به دلار کانادا برای دانشجویان تمام وقت خارجی و طبق رشته تحصیلی آنان است.

 

هزینه های شهریه دانشگاهی بین المللی مطابق رشته تحصیلی در سال های ۲۰۱۸-۲۰۱۹

گروه رشته های تحصیلی کارشناسی کارشناسی ارشد
آموزشی $۱۹,۴۶۱ $۱۵,۲۳۶
هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی و فناوری های ارتباطی $۲۲,۹۵۰ $۱۴,۱۴۴
علوم انسانی $۲۶,۱۷۵ $۱۳,۵۲۰
علوم اجتماعی و اخلاقی $۲۴,۸۰۸ $۱۴,۳۰۴
حقوق، مشاغل قانونی و مطالعات $۲۹,۷۵۶ $۱۵,۹۴۱
مدیریت تجاری و اجرایی عمومی $۲۶,۳۹۵ $۲۲,۴۴۲
اجرایی MBA دردسترس نیست $۵۶,۲۸۲
منظم MBA دردسترس نیست $۳۷,۶۹۷
علوم و فنون فیزیکی و زندگی $۲۹,۰۶۷ $۱۴,۶۶۴
 ریاضیات، علوم کامپیوتر و اطلاعات $۳۰,۱۸۷ $۱۵,۵۵۳
مهندسی $۳۰,۷۴۲ $۱۷,۷۵۳
معماری $۲۴,۶۵۴ $۲۴,۱۷۸
کشاورزی، منابع طبیعی و حفاظت $۲۴,۱۰۱ $۱۴,۰۱۶
دندان پزشکی $۵۵,۸۰۲ $۲۱,۶۳۵
پزشکی $۲۹,۹۰۵ Not available
پرستاری $۲۰,۳۵۴ $۱۳,۷۱۳
داروشناسی $۳۴,۷۲۶ $۱۱,۶۴۲
دام پزشکی $۶۰,۴۵۸ $۹,۰۸۸
سایر بهداشت، پارک ها، تفریحات و تناسب اندام $۲۳,۱۹۲ $۱۶,۵۹۰
خدمات شخصی، محافظتی و حمل و نقل $۲۰,۴۵۳ $۱۳,۹۴۸

وزن متوسط شهریه با رشته تحصیلی به دلار کانادا

منبع: آمار کانادا

 به یاد داشته باشید که هزینه های مربوط به حضور در دانشگاه فراتر از شهریه است. شما همچنین برای اقلامی همچون کتاب ها، مخارج زندگی و اقامت بودجه داشته باشید.

تابعیت و مهاجرت کانادا به شما دستور می دهد که ثابت کنید پول کافی برای تامین نیازهای مالی خود در هنگام تحصیل در کانادا قبل از شروع کار دارید. بنابراین مهم است که زودتر بتوانید منابع مالی خود را مرتب سازی کنید، و به دنبال امکان اخذ بورس تحصیلی برای کمک به تامین اعتبار تحصیلات خود باشید.

خوابگاه

اکثر دانشگاه ها اقامتگاه های داخل دانشگاهی را برای دانشجویان ارائه می دهند، برخی از آنها بطور خاص برای دانشمندان خارجی هستند. اما پذیرش در مدارس کانادایی به طور اتوماتیک به معنای این نیست که می توانید اتاقی در خوابگاه داشته باشید. دانشجویان باید بطور جداگانه برای خوابگاه های دانشگاهی درخواست بدهند، و هزینه آن در موسسات مختلف متغییر است و مثلا بستگی به این دارد که آیا اتاق شخصی یا برنامه غذایی می خواهید یا نه.

برخی از دانشجویان بین المللی زندگی در خارج از خوابگاه های دانشگاهی در آپارتمان ها را انتخاب می کنند. اجاره یک اپارتمان دو خوابه معمولی حدود ۱٫۰۲۵ دلار در ماه می باشد، اما بسته به شهر و محله و نوع اقامتگاه متفاوت است. به عنوان مستاجر شما باید هزینه های اضافی ماهانه ای برای خدمات رفاهی مانند برق، تلفن منزل، اینترنت و کابل تلویزیون همچون مخارج شخصی و بیمه مستاجر را پرداخت نمایند. برخی دانشجویان آپارتمان ها یا خانه های کل را شریک می شوند تا هزینه های اقامت را کاهش دهند، یا آنها یک اتاق در خانه های خصوصی اجاره می کنند، گاهی اوقات برای استفاده از آشپزخانه نیز پول پرداخت می کنند.

اکثر دانشگاه ها می توانند در یافتن اقامتگاه در داخل یا خارج از دانشگاه کمک کنند و به سوالات از طریق دفتر خوابگاه یا خدمات دانشجویی پاسخ دهند.

حمل و نقل

بسته به اینکه کجا ساکن هستید، شما قادر به راه رفتن یا دوچرخه سواری در محیط دانشگاه هستید. برخی از دانشجویان، بویژه آنهایی که در شهرهای بزرگ ساکنند حمل و نقل عمومی را انتخاب می کنند مانند اتوبوس ها، متروها، قطارهای برقی یا قایق ها. کرایه حمل و نقل تک سفره به طور معمول چندین دلار هزینه دارد و گذرنامه های ماهانه تقریبا بین ۸۰ تا ۱۵۰ دلار می باشد، گرچه برخی از فراهم کنندگان حمل و نقل تخفیف های دانشجویی را ارائه می دهند.

بیمه سلامت

همه دانشجویان بین المللی در کانادا باید بیمه سلامت داشته باشند و پوشش درمانی که دردسترس است استان به استان متفاوت است. آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفوندلند و لابرادور و ساسکاچوان دانشجویان بین المللی را تحت برنامه های مراقبتی سلامت استانی خود پوشش می دهند اما این پوشش بطور معمول بسته به مدت اقامت دارد.

هرچند دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مانیتوبا، نوا اسکوشیا، اونتاریو، جزیره پرنس ادوارد یا کبک برنامه ریزی می کنند باید برای بیمه سلامت شخصی نیز برنامه ریزی کنند.

شما می توانید اطلاعات بیشتری را در خصوص پوشش سلامت از طریق وب سایت دانشگاه و سفارتخانه استانی سلامت آنان کسب کنید.

ماشین حساب هزینه

برای کمک به محاسبه هزینه های کلی خود و برآورد هزینه های زندگی در کانادا، مرحله ۱ ۲ ۳، یک محاسبه گر مفید را برای دانش آموزان در arsanada.ca امتحان کنید.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش