ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

کشور بریتانیای کبیر متشکل از چهار کشور انگلیس، اسکاتلند، ولز و شمال ایرلند است، انگلیس یکی از این چهار کشور تحت پادشاهی بریتانیا است. لندن از بزرگترین شهرهای و پایتخت انگلیس می باشد. به دلیل پیشینه تاریخی و فرهنگ آن و زبان انگلیسی و استعمار این کشور بر دیگر کشورهای دنیا که فراگیر شده، انگلستان را به یک پایگاه توریستی محبوب در سراسر دنیا تبدیل کرده است.

اگر خواهان مسافرت به این کشور زیبا با جاذبه های توریستی و بناهای تاریخی هستید در ابتدا بایستی اقدام به اخذ ویزای این کشور را بنمایید.

انگلستان با طیف گسترده ای از محیط های طبیعی گسترده اش و دارا بودن صنعت مهم اکوتوریسم خود بهره مند میشود. متقاضیانی که عضو اتحادیه اروپا نیستند پیش از عزیمت به این کشور باید اقدام به اخذ ویزا از طریق سفارت انگلیس نمایند.

مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس

متقاضیان سفر به انگلیس میتوانند از طریق آنلاین با تکمیل فرم تقاضای ویزا درخواست شخصی خود را برای صدور ویزای توریستی ارسال نمایند. پس از ارسال و تکمیل مدارک و فرم ها ، وثت تعیین شده ای از سوی سفارت مشخص می شود. این وقت مشخص شده بطور خودکار از طریق آدرس ایمیل ارسالی در فرم تکمیلی برای متقاضی ارسال می گردد.

 

انواع ویزای انگلیس

 • ویزای توریستی یا گردشگری
 • ویزای کار
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای شهروندی انگلیس

اخذ ویزا از طریق ازدواج

متقاضیانی که تنها به جهت گردش ، تفریح و بازدید از جاذبه های این کشور سفر میکنند، مستلزم دریافت ویزای توریستی انگلستان دارند. در صورتی که سابقه سفر و ویزای انگلیس ندارند نخست باید اقدام به اخذ ویزای ۶ ماهه این کشور نمایند. اما در صورت دارا بودن ویزای ۶ ماهه در ۱۰ سال اخیر ، میتوانید برای دریافت ویزای ۲ ساله اقدام نمایید، و در صورت داشتن این ویزا نیز میتوانید اقدام به اخذ ویزای ۵ ساله نمایید. ویزای توریستی انگلیس به صورت چند بار ورود صادر میشود و این بدین معناست که در طول اقامت خود تا زمانیکه ویزای شما دارای اعتبار است اجازه ورود و خروج به این کشور را دارید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی

مدارک شناسایی

 1. داشتن گذرنامه معتبر با حداقل اعتبارِ یکساله به همراه گذرنامه قدیمی
 2. داشتن شناسنامه و کارت ملی معتبر
 3. ارائه کپی از صفحات یک تا پنج گذرنامه به همراه صفحاتی که در آن ها مهر ویزا خورده است.
 4. تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی انگلستان به صورت آنلاین
 5. دو قطعه عکس رنگی پرسنلی با زمینه سفید
 6. مدارک شناسایی مسافر و اعضای خانواده که با او همراه هستند.
 7. سند ازدواج( در صورت تأهل)

مدارک شغلی

از جمله مدارک الزامی میتوان به ارسال اصل و کپی گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، پروانه مطب، کارت مهندسی، لیست بیمه، کارت پرسنلی، حکم بازنشستگی و… اشاره نمود.

مدارک مالی

 1. از جمله مدارک الزامی میتوان به ارسال اصل و کپی اسناد مالکیت، صورت حساب های بانکی، دفترچه های پس انداز بانکی و کلیه سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت بانکی.
 2. پرینت گردش ۳ ماهه اخیر حساب جاری فرد با مهر و امضای بانک ( برای مدیران و سهامداران پرینت ۶ ماهه اخیر حساب شخصی و شرکت نیاز است)

 

مدارک تکمیلی

 1. برای دانش آموزان و دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل
 2. اصل و کپی بلیط هواپیما یا رزرو بلیط
 3. اصل و کپی رزرو هتل و برنامه سفر
 4. در صورت دارا بودن دعوتنامه از سوی شخصی از ساکنان انگلیس، باید مدارکی ارائه دهد که تمکن مالی شخص فرستنده دعوتنامه را ثابت کند.آکادمیک یاد آور میشود که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی و به صورت رسمی ترجمه شوند.

توریستی عادی ۶ ماهه – ۸۹ پوند انگلیس

توریستی مولتی ۲ ساله – ۳۳۷ پوند انگلیس

توریستی مولتی ۵ ساله – ۶۱۲ پوند انگلیس

 

برای ویزای توریستی نیازی به مصاحبه نمی باشد. اما حضور به موقع متقاضی برای تکمیل مدارک . ارائه آن به سفارت، انگشت نگاری و پرداخت هزینه در وقت تعیین شده الزامی است. نکته ای دیگر این است که در طول روند بررسی مدارک اصل مدارک نزد سفارت باقی می ماند و در قبال آن به شما رسیدی تحویل داده می شود. لذا به همراه داشتن این رسید در مراجعه بعدی ضروریست. این روند بررسی ممکن است تا ۲۰ روز بطول انجامد.

 

اطلاعات تماس سفارت انگلیس در تهران

 

آدرسخیابان فردوسی، نرسیده به خیابان منوچهری، پلاک ۱۹۸

تلفن۶۴۰۵۲۰۰۰ – ۰۲۱

وب سایت سفارت انگلیس در تهران : https://www.gov.uk/world/organisations/uk-for-iranians.fa

ساعات کاری سفارت : یکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴

 

, , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش