ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

در هر سال  ۳۵۰٫۰۰۰ دانش آموز و دانشجو به کانادا وارد میشوند و در رشته های مختلف شروع به تحصیل مینمایند. افراد کم سن و سالتر اصولا با خانواده هایشان به این کشور میروند تا در مدارس راهنمایی یا مقاطع پایین تر تحصیل نمایند. اکثر افراد برای یادگیری زبان انگلیسی و فرانسه به این کشور می آیند. دانش آموزان دبیرستانی برای گرفتن مدرک دیپلم و یا برای تحصیل در یکی از بهترین کالج ها و یا دانشگاه های کانادا به تحصیل در آنجا می پردازند.

نکته ای که آکادمیک در خصوص تحصیل در موسسات تحصیلی کانادا یادآوری میکند، دارا بودن مجوز تحصیلی این کشور میباشد. آنگاه که ویزای تحصیل صادر شد میتوانید به ادامه تحصیل ادامه دهید، البته این امر زمانی محقق میگردد که شما در یکی از موسسات یا دانشگاه های این کشور برای ادامه تحصیل پذیرفته شده باشید. با ادامه تحصیل در کانادا میتوانید مزایای دریافت اقامت دائم یا موقت برای شما فراهم کنید. و همچنین مجوز کار برای دانش آموزان دبیرستانی مهیا میباشد. همچنین لازم به ذکر است که کارمندان متخصصی که برای اقامت دائم در کانادا اقدام نموده اند میتوانند از امتیاز بالا برای کسب مجوز ادامه تحصیل نیز استفاده نمایند. و از نکات پایانی آکادمیک، با تحصیل در کانادا مهارتهای با ارزشی کسب خواهید نمود و در صورت تمایل به داشتن اقامت دائم در این کشور ، ادامه تحصیل گزینه ی بسیار مناسبی برای شما می باشد.

 

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

الف. مدارک شناسایی

 1. اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.
 2. یک قطعه عکس جدید ۵*۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
 3. شناسنامه ترجمه شده
 4. تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه

 

ب. مدارک مالی

 1. مدارک مالی متشکل از نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش ۴ ماه آخر حساب که نشانگر میزان حقوق ماهانه دریافتی متقاضی می باشد. در صورت دارا بودن هر یک از اوراق، گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه، میتوانید آنها را را ارائه دهید.( مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریز پرینت ۴ ماه آخر است)
 2. داشتن حامی مالی برای اشخاصی که توانایی ارائه مدارک فوق را نمی باشند. در این مورد یکی از اقوام درجه یک ( پدر، مادر، و یا همسر) با در دست داشتن ترجمه اسناد ملکی، ترجمه مدارک کاری، نامه تمکن بانک و ریز پرینت ۴ ماه آخر بانک خود به لاتین ، میتواند جهت حمایت مالی متقاضی اقدام نماید.

پ. مدارک اسناد ملکی

ترجمه اسناد ملکی

ت. مدارک شغلی

این مدرک شامل گواهی اشتغال به کار است که بایستی به زبان انگلیسی در سر برگ شرکت ( با ذکر: تاریخ شروع بکار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و همچنین مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه دو ماه آخر فیش حقوقی ، لیست بیمه و حکم کارگزینی

رزومه کامل عکس دار با درج تمام تاریخ و سوابق شغلی در صورت موجود بودن

ث. مدارک تحصیلی

 1. نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی
 2. تکمیل فرم درخواست اجازه تحصیل در کانادا (IMM1294)
 3. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه ریزنمرات آخرین مقطع تحصیل
 4. نمره آیلتس ۶٫۵ تا ۷

ج. مدارک تکمیلی

 1. اطلاعات کامل درباره خانواده متقاضی (IMM5645)
 2. تکمیل فرم درخواست ویزای اقامت موقت (IMM5257)
 3. مدارکی دال بر نیاز به کار در زمان تحصیل ( در صورت لزوم)
 4. رضایت نامه محضری پدر و مادر براساس خروج فرزندشان از کشور و پوشش مالی هزینه های وی هنگام تحصیل و اقامت در کشور کانادا
 5. تعیین محل سکونت در کانادا ( خوابگاه، اجاره منزل یا سکونت در منزل اقوام ). و همچنین در صورت داشتن قیم، پر کردن فرم Custodianship الزامی است.

واجدین شرایط تحصیلی در کانادا

در صورتی که برای ادامه تحصیل توسط یکی از موسسات آموزشی یا دانشگاه ها پذیرفته شده باشید، باید توانایی اثبات موارد زیر را دارا باشید:

 1. شهریه
 2. هزینه های زندگی خویش ویا سایر اعضای خانواده که در این مسیر شما را همراهی مینمایند.
 3. هزینه های ایاب و ذهاب خویش و یا سایر اعضای خانواده که در این مسیر شما را همراهی مینمایند.

برای اطمینان بخشیدن به دولت کانادا بایستی شهروندی قانون مدار بدون سابقه کیفری و جزائی باشید تا این مقوله حاصل گردد که شما امنیت این کشور را به خطر نمی اندازید. بنابراین در صورت لزوم بایستی گواهی عدم سوء پیشینه را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید.

از دیگر موارد الزامی ارائه معاینه پزشکی دال بر صحت سلامت مناسب شما می باشد.

در انتها باید توانایی مجاب افسر مهاجرت پس از انمام اقامت مجاز به بازگشت به کشور خود را داشته باشید.

اطلاعات تکمیلی

 1. مدت تحصیل در کانادا

در صورت کمتر از ۶ ماه بودن برنامه تحصیلی در کانادا، شما مستلزم دریافت مجوز تحصیلی نمی باشید.توجه به این نکته بسیار ضروریست که دانستن اینکه مدت زمان تحصیل شما ۶ ماه یا بیشتر ار آن است و اینکه مدت زمان تحصیل شما چقدر برنامه ریزی کرده اید مهم نیست. در صورتی که برنامه شما کمتر از ۶ ماه باشد، گاهی احتمال دریافت مجوز تحصیلی الزامی میشود.در صورتی که خواستار کار نیمه وقت مشغول شوید، در این صورت مستلزم دریافت مجوز تحصیلی هستید. اگر تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر یا بیشتری هستید، با در دسترس داشتن این مجوز تحصیلی قادر به انجام این کار خواهید بود.از سوی دیگر، اگر خواستار تحصیل بیشتر از ۶ ماه باشید، بایستی قبل از سفر به کانادا اقدام به اخذ مجوز تحصیلی شوید. آکادمیک به این نکته اشاره میکند که اگر تمایل به انجام کار پاره وقت در فضای دانشگاه با کالج نیستید و همچنین اقامت شما بیش از ۶ ماه نخواهد شد بتابراین مستلزم دریافت مجوز تحصیلی نیستید.

شرایط کار در کانادا به عنوان دانشجو

آکادمیک برای آن دسته از دانشجویانی که جویای کار در کنار تحصیل در کانادا هستند شرایط کاری را به شرح زیر بیان میکند.

 1. کار پاره وقت در محوطه دانشگاه، بدون نیاز به مجوز کار
 2. کار پاره وقت خارج از محیط دانشگاه، با مجوز کار
 3. شرکت در بخشی از برنامه های همکاری و کارآموزی دانشگاه که بخشی از برنامه درسی است، با مجوز کار

شما زمانی میتوانید در خواست مجوز کار نمایید که فارغ التحصیل شده اید و تحت برنامه مجوز کار فارغ التحصیلی تا ۳ سال اجازه کار دریافت نمایید.

۳.کودکان کوچک

آکادمیک برای آن دسته از کودکان کوچک ( نوجوانانی که کمتر از ۱۸/۱۹ سال دارند و بسته به استان محل سکونتشان) که همراه خانواده به کانادا عزیمت کرده اند و تمایل به تحصیل در یکی از مقاطع دبستان یا راهنمایی را دارند داشتن مجوز تحصیلی را ملزم میداند. این در حالیست که کودکان اسبق ، میتوانند بدون مجوز تحصیلی به تحصیل بپردازند، مگر اینکه والدینشان مجوز کار یا تحصیل را نداشته باشند. لذا اگر خانواده ای بدون مجوز کار و تحصیل ساکن کانادا هستند، بایستی برای دریافت مجوز تحصیلی فرزندشان اقدام تمایند.

۴.چگونه کودکی بدون مجوز تحصیلی در کانادا میتواند وارد این کشور شود؟

طبق بررسی های آکادمیک کودکانی که قبل از ورود به کانادا کمتر از ۵ سال داشته و پس از رشد در کانادا بوده است و اکنون به سنی رسیده که باید وارد مدرسه شوند و یا والدین این کودکان در ابتدا خواستار ادامه تحصیل فرزندانشان در کانادا را نداشته اما پس از ورود و دریافت مجوز کار یا تحصیل به ایت نتیجه رسیده اند، نیاز به دریافت مجوز نمیباشد. در شهرهای آلبرتا، منیتوبا، انتاریو، جزایر پنس ادوارد، کِبک و ساسکاچوان به افراد بالای ۱۸ سال عنوان بزرگسال میدهند بدین معنی که افراد بالای ۱۸ سال کودک خطاب نمیشوند. این در خالیست مه در شهرهای دیگر همچون بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نووا اسکوتیا، قلمروهای نورت وست، نوناووت و یوکان سن بالای ۱۹ سال بزرگسال محسوب می شود.شاید این سوال برای شما هم پیش آید که چه زمانی مستلزم دریافت مجوز تحصیلی هستید؟ اگر هر یک از موارد بالایی که نام برده شد شامل حال شما نمیشود در این صورت باید اقدام به کسب مجوز نمایید. سوال دیگر این است که در چه جاهایی میتوان تحصیل کرد؟ شما میتوانید در موسسات دولتی و یا خصوصی را تحصیل نمایید. اما لازم به دکر است که از کیفیت این موسسات اطمینان حاصل نمایید. بدین رو آکادمیک تحصیل در دانشگاهها و یا کالج های دولتی را به شما پیشنهاد میکند. چرا که کیفیت خوب موسسات دولتی نسبت به موسسات خصوصی شایان ذکر بوده است. گاها با تحصیل در موسسات دولتی میتوانید مشفول به کار پاره وقت در همان موسسات شوید و یا در دوره کارشناسی ارشد اقدام به اخذ مجوز کار شوید که این روند البته نه همیشه در موسسات خصوصی امکان پذیر نمی باشد.

 1. آموزش عالی

اقدام به کسب مجوز تحصیلی برای آموزش عالی نیز میسر میباشد. این آموزش اشتغال حرفه ای مستقیمی است که با برنامه تحصیلی شما در ارتباط میباشد. به طور کل، این دوره پس از گذراندن دوره متوسطه تکمیل میشود و یکی از مولفه های اخذ مدرک یا گواهینامه تحصیلی است. از دیگر نمونه های آموزش آکادمیک آماده سازی دانشجویان حقوق برای وکالت یا کار آموزی پزشکی است.

 1. آموزش حرفه ای

امکان دریافت مجوز تحصیلی برای دوره آموزش نیز مقدر می باشد. آموزش شغلی آموزشی است که افراد را برای شروع به کار یا تجارت پرورش می دهد و بر روی مهارت های تکنیکی آنها تاکید دارد. روند یاد گیری این نوع آموزش مستواند از طریق موسسه آموزشی یا محل کار باشد. از دیگر نکات این آموزش میتوان به کنترل کیفیت ، آموزش جوشکاری، مکانیکی، نجاری و … اشاره کرد.

 1. مطالعات نیمه وقت

اخذ مجوز تحصیلی مستلزم دریافت مجوز تمام وقت نمی باشد. شما میتوانید برای مطالعات نیمه وقت هم مجوز دریافت نمایید. آکادمیک به این نکته اشاره میکند که با دریافت این نوع مجوز شما قادر به دریافت اجازه کار پاره وقت را نخواهید داشت.

 1. همراهی اعضاء خانواده

در صورت تاهل شما و همراهی همسرتان تنها از این طریق میتوانید اقدام نمایید:

 1. اگر همسرتان از کشوری است مه مستلزم دریافت ویزای موقت است باید اقدام به در خواست صدور ویزا نماید
 2. اگر همسرتان قادر به دریافت مجوز کار است و با توجه به این مجوز او مجاز به کار برای هر کارفرمایی خواهد بود. حتی اگر برنامه ی کاری هم نداشته باشد، آکادمیک دریافت ویزای کار را برای شما ایده خوبی میداند.
 3. اگر خواهان همراهی فرزندتان نیز می باشید، نیاز به ویزای موقت هستید.
, , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش