ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

آکادمیک تعریف خود از توریست و گردشگر را بدین گونه بیان میکند: شخصی که به قصد کار، مطالعه یا دیدار از اقوام و خانواده یا بازدید از جاذبه های گردشگری به کشوری سفر کند. این فرد توریست، شهروند یا ساکن کانادا محسوب نمیگردد بنابراین بایستی قبل از عزیمت به کانادا اقدام به اخذ ویزای آن کشور نماید.

آکادمیک به این نکته اشاره میکند که ویزا به دو صورت میباشد. ویزای یک بار ورود و ویزای چندبار ورود.

ویزای یکبار ورود اقامت ۶ ماهه را دربرمیگیرد. در حالیکه با ویزای چندبار ورود نیز میتوانید ۶ ماه اقامت داشته باشید با این تفاوت که این ویزا اعتباری ۱۰ ساله دارد بنابراین نیازی به درخواست مجدد صدور  ندارید. مدت زمان صدور ویزا حداقل ۱۳۳ روز میباشد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا

 1. مدارک شناسایی
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس ۴٫۵*۳٫۵ رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه، سند ازدواج( در صورت تأهل)، اسناد ملکی، رضایت نامه محضری برای فرزندانی که با یکی از والدین خود سفر می کنند. لازم است که تمامی مدارک به زبان انگلیسی ترجمه و همچنین به تاییدیه دادگستری ررسیده شوند.
 • تکمیل تمامی فرم ها و چک لیست هایی که از وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا( IRCC) دانلود کرده اید. ( تکمیل جداگانه تمامی فرم ها برای هر یک از متقاضیان )
 1. مدارک شغلی
 • مدارک اضافی ای که آکادمیک به صاحبان مشاغل آزاد و کارخانه داران پیشنهاد مینماید شامل: ترجمه( پروانه بهره برداری، جواز کسب، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و لیست پرداخت بیمه) می باشد.
 • مدارک اضافی ای که آکادمیک به تجار پیشنهاد مینماید شامل: ترجمه( کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و لیست پرداخت بیمه) می باشد.
 • مدارک اضافی ای که آکادمیک به کارفرمایان پیشنهاد مینماید شامل: ترجمه (آگهی تاسیس ، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی، لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین) می باشد.
 • مدارک اضافی ای که آکادمیک به کارمندان پیشنهاد مینماید شامل: : گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی می باشد.
 • مدارک اضافی ای که آکادمیک به مهندسان پیشنهاد مینماید شامل: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت میباشد.
 • مدارک اضافی ای که آکادمیک به بازنشستگان پیشنهاد مینماید شامل: ترجمه (حکم بازنشستگی و فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی و در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود.(
 1. مدارک مالی

مدارک مالی شامل : نامه تمکن بانک و ممهور به مهر امور بین الملل، و گردش چهار ماهه آخر حساب

 1. مدارک تکمیلی

آکادمیک دعوت نامه را ، شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی که باید در دفتر اسناد رسمی به ثبت رسیده باشد میخواند.در صورتی که دارای دعوتنامه هستید باید مدارک فرد دعوت کننده شامل: کارت شهروندی(Canadian Citizenship Card)، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی(Canadian Birth Certificate) یا کارت اقامت(PR Card)، گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های مالیاتی(Notice of Assessment) و فرم های T4 یا T1 از سوی فرد دعوت کننده نیز ارسال شود.

در صورتی که دعوتنامه ندارید، ارائه مدارکی مبنی بر رزرو هتل، شرح برنامه سفر و همچنین بلیط رفت و برگشت به کانادا الزامی است.

آزمایشهای تعیین هویت

از سال ۲۰۱۸ آزمایش تعیین هویت از الزامات کشور کانادا برای مهاجرین میباشد. اشخاصی که برای هریک از ویزاهای کار ، تحصیل ، و یا اقامت موقت کانادا اقدام نموده اند موظف است اثر انگشت و یک قطعه عکس خویش را به صورت حضوری به سفارت کانادا ارائه دهد. این قانون جدید از تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۱۸ شامل کشورهای اروپایی ، خاور میانه و آفریقا گردید.

 • چه کسانی از آزمایش های تعیین هویت معاف میشوند؟
 • شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی به علاوه متقاضیان شهروندی کانادا
 • مسافرینی که از کشورهای معاف از ویزا به کانادا سفر می کنند و مجوز الکترونیکی سفر( ETA) دارند.
 • افرادی که سنشان کمتر از ۱۴ یا بیشتر از ۷۹ سال باشد.
 • سران دولت، وزرای کابینه و یا کسانی که دارای مقام دیپلماتیک هستند.
 • شهروندان آمریکایی با مجوز تحصیل یا کار

مجوز الکترونیکی سفر( ETA)  

مجوز الکترونیکی سفر یا Electronic Travel Authorization برای کشورهایی که معاف از دریافت ویزا میباشند و بصورت هوایی سفر میکنند، صادر میگردد. برای درخواست این مجوز بایستی تنها به وب سایت رسمی دولت فدرال کانادا مراجعه نمود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ETA

 • کارت اعتباری برای پرداخت وجه مورد نظر
 • آدرس ایمیل معتبر

این مجوز بسیار ارزان قیمت با اعتباری ۵ ساله و یا تا زمانیکه گذرنامه یا مدرک سفر دارای اعتبار میباشد، تنها ۷ دلار می باشد. با صدور این مجوز برای شما دیگر نیازی به اخذ ویزای سفر نمی باشید. آکادمیک یاد آوری میکند که این ویزا تنها مجوز اقامت ۶ ماه در هر سال را دارد.

عوامل تاثیر گذار در دریافت ویزای کانادا

 1. در تماس بودن و دلبستگی با میهن

از جمله نکات مهم در ارزیابی درخواست شما توسط افسر مهاجرت دلبستگی های شما به میهن خویش است. مورد حائز اهمیت بودن این موضوع بر این است که افسر مهاجرت اطمینان حاصل می نماید که پس از پایان اعتبار اقامت، شما به کشور خود باز خواهید گشت.در نتیجه در ابتدا افسر مهاجرت توجه خاصی به ارتباط شما با کشورتان خواهد داشت.

 1. اشتغال

اشتغال شما در کشور خودتان بدین معناست که میتوانید  افسر مهاجرت را قانع کنید که شما دلیلی برای بازگشت دارید. دارا بودن گواهی اشتغال به کار یا نامه ی تایید شده از سوی شرکت خود مبنی بر اینکه غیبت شما تنها بخاطر بازدید از کشور کانادا است میتواند در پیشرفت روند شما کمک شایانی بنماید.

 1. خانواده

از دیگر فاکتورهای مهم آکادمیک به زندگی با خانواده در محل اقامت اشاره می نماید. اگر میتوانید، از مشخصات مندرج در صفحه اصلی گذرنامه و همچنین گواهی تولدتان کپی ارائه دهید . در صورت نداشتن مدرک دال بر ارتباط شما با خانواده ارائه استشهاد پیشنهادی از سوی آکادمیک به شماست. اعضای خانواده تان میتوانند ارتباط با شما را اعلام نمایند.

 1. دارایی

دارایی هایی همچون ملک و املاک در میهن خود میتواند دلیل دیگریبرای بازگشت شما به میهن خود باشد.

 1. تعهد و وابستگی

سوالی که پیش می آید این است که آیا شما تعهد به بازگشت دارید؟ متعهد بود به برخی موارد میتواند کمک شایانی باشد من جمله داشتن خانواده ای پیر یا خویشاوندی که شما باید از او مراقبت بنمایید و این مسئله ذلیل مبرایی برای قانع کردن افسر به بازگشت شما خواهد بود.

 1. سفر یا سفرهای اسبق

در صورتی که شما قبلا سفرهای خارجی رفته بودید این موضوع می تواند دال بر بازگشت شما باشد. بتابراین با در دست داشتم کپی صفحات پاسپورتتان که مصداق صداقت حرف شماست، میتوانید بهمراه درخواست اقامت موقتتان ارائه دهید.

پشتیبانی مالی در کانادا

از دیگر عوامل موثر که آمادمیک بیان میکند این است که شما از چه راهی در این کشور جمایت مالی خواهید شد. در این صورت افسر مهاجرت اطمینان حاصل می نماید که در طول اقامت پول کافی به همراه خواهید داشت.بنابر این ارائه گردش مالی حسابتان تصدیق هوبی بر این موضوع می باشد.

 1. اقامت در کنار دوستان و خانواده

در صورت داشتن اقامت کنار دوستان و خانواده تان، به پول زیادی نیازمند نخواهید بود. بدین سان با ارائه مدرکی دال بر اینکه میزبان شما خوابگاه و غذای شما را مهیا خواهد کرد.شما با در اختیار قرار دادن مدرکی به افسر مهاجرت نشان میدهید که چه زملنی در کنار آنها اقامت خواهید کرد و همچنین آدرس و شماره تلفنی از آن ها ارائه دهید.

 1. توانایی ترک کانادا

شما بایستی افسر مهاجرت را قانع کنید که بعد از اقامت توانایی ترک کانادا را دارید. به ایشان این اطمینان را بدهید که بلیط بازگشت را تهیه نموده اید و اعتبار  پاسپورت تان تا زمان اقامت تان میباشد.در صورتی که از زمان بازگشتتان مطمئن نیستید و نمی توانید بلیط برگشت تهیه کنید ولی میتوانید این اطمینان را به او بدهید که پول کافی برای خرید بلیط دارید.

 • مسافرت به قصد گردشگری و دریافت اقامت دائم

یک راهکار دیگر برای دریافت ویزای  دائم کانادا که آکادمیک به شما نشان میدهد، بازدید از کانادا به صورت موقت و در نهایت دریافت اقامت دائم.شاید شما نتوانید این موضوع را انکار کنید که دلیل سفر شما گرفتن اقامت دائم است. با این حال شما باید  افسر مهاجرت را در این خصوص مجاب کنید که به کشورتان باز خواهید گشت.

 • والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ

اکثر والدین مسن تر همچون پدر بزرگ و مادر بزرگ ها که در خارج از کشور یا کشوری همچون کانادا زندگی می کنند، خواهان اینند که فرزندان و نوه هایشان در کنارشان بمانند. علی الخصوص با داشتن یک برنامه حمایت مالی از خانواده، چرا که تمایل بیش از حد آنان به ادامه زندگی در کنار یکدیگر کاملا واضح می باشد. مسلما در این شرایط اداره مهاجرت CIC با در نظر گرفتن حقایق زیر طول مدت اقامت ویزای بازدیدکنندگان را افزایش خواهد داد.

 1. توانایی مالی

از مهمترین فاکتور های مورد قبول اداره مهاجرت داشتن توانایی مالی می باشد.این امر بسیار مهمی است که شخص میزبان ( چه افراد ، چه پدر بزرگ و چه مادر بزرگ) شماست توانایی و بودجه کافی برای زندگی طولانی مدت در این کشور را دارا باشد. این نکته بسیار مهم است که تنها با ارائه حداقل درآمد در کانادا موفقیت دریافت اقامت امکان پذیر نمی باشد لذا باید از سوابق اسبق شغلی تان و میزان پایداری آن را نیز ارائه دهید.

 1. فوریتهای پزشکی

از مهمترین عوامل اصلی CIC که برای بازدید طولانی مدت در نظر می گذراند توانایی مقابله با شرایط اضطراری یا شرایط پزشکی از لحاظ مالی است. حد الامکان، پیش از ورود به کانادا، بیمه درمانی برای بازدیدکنندگان تهیه نمایید. عدم وجود بیمه تکمیلی به منزله رد تقاضای شما توسط CIC است. در صورتی که شما توانایی یا فراهم کردن بیمه درمانی برای نشان دادن سلامتیتان را ندارید، با نشان دادن این موضوع به افسر مهاجرت که در صورت پیش آمدن هر نوع مشکلی از لحاظ پزشکی توانایی پرداخت مالی آن را دارید.

, , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش