ویزای عمان

ویزای عمان

کشوری عربی با نام رسمی سلطان نشین عمان واقع در حاشیه جنوب شرقی شبه جزیره عربستان در غرب آسیا می باشد.آکادمیک به نقش استراتژیکی مهم عمان در خلیج فارس اشاره میکند. این کشور هم مرز امارات متحده عربی، عربستان سعودی، یمن، ایران و پاکستان می باشد. عمان را با کوه‌های بلند، تپه‌های ماسه‌ نرم و ابریشمی، قلعه‌های حفاظت شده، و آبدره‌های نفس‌گیرش می‌شناسند. اقتصاد این کشور نیز همچون دیگر کشورهای عربی بر پایه صنعت نفت می باشد. این در حالیست که میزان  ذخایر نفتی این کشور کمتر از دیگر کشورهای عربی است. آکادمیک به صنایعی چون کشاورزی و ماهیگیری  اشاره دارد. لازم به ذکر است که در سال های اخیر و از دهه ۱۹۸۰ صنعت گردشگری در این کشور جایگاهی ویژه به خود اختصاص داد.

شاید باور این امر کمی برای شما سخت باشد که اکنون عمان با اکتفا به جذب توریست با امتیازهای تاریخی، تحصیلی و اقتصادی این روزها شاهد حضور گردشگران گوناگون با اهداف متنوع نسبت به زمان گذشته می باشد، که هر یک به دنبال زیبایی های اینکشور و فرهنگ و شگفتی های دست نخورده ی آنند. اگر شما هم یکی از این علاقمندان می باشید برای اقامت بایستی ویزای توریستی دریافت نمایید.

مراحل دریافت ویزای توریستی عمان

برای دریافت ویزای توریستی عمان میتوانید با حضور در آژانس های هواپیمایی تمامی مراحل اخذ ویزا را به کارگزان بسپارید و یا به صورت آنلاین اقدام نمایید. تنها کافیست فرم های مورد نظر را تکمیل و هزینه لازم و مدارک را ارائه دهید.

انواع ویزای عمان

ویزای توریستی

ویزای تجاری

ویزای تحصیلی

ویزای کار

ویزای ازدواج

ویزای ترانزیت

آکادمیک ویزای توریستی را به آن دسته از عزیزانی که قصد بازدید از مناطق جذاب گردشگری را دارند ملزم میداند. این ویزا به صورت یکبار ورود به مدت ۶ ماه اعتبار می باشد که با توجه به نوع ویزا می توان از ۱۰ الی ۱ ماه در این کشور اقامت گزید.

مدارک موردنیاز ویزای عمان

  1. مدارک شناسایی
  2. اسکن گذرنامه
  3. اسکن عکس
  4. کپی شناسنامه

ویزای ۱۰ روزه توریستی -۱۱۵ درهم

ویزای ۱ ماهه توریستی -۳۱۰ درهم

مدت زمان لازم برای صدور ویزای ۱۰ روزه و ویزای ۱ ماهه توریستی ۴ روز کاری می باشد.

اطلاعات تماس سفارت عمان در تهران

آدرس : خیابان آفریقا (جردن)،‌ کوچه تندیس، پلاک ۱۲

تلفن۲۲۰۵۷۶۴۱ – ۰۲۱ و ۲۲۰۵۶۸۳۱ – ۰۲۱

ایمیل پست الکترونیکی سفارت عمان : iranemb.mct@mfa.gov.ir

, , , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش