ویزای هند

ویزای هند

هندوستان این کشور پهناور، هفتمین کشور پهناور دنیا، از کوههای هیمالیا تا نواحی سرسبز گرمسیری کرالا و با عبور از رود مقدس گنگ تا شن های صحرای تارا امتداد دارد. این کشور با جمعیتی بیش از یک میلیارد نفر با ۲۰۰۰ کروه قومی ساکن  و با  ۲۰۰ زبان مختلف صحبت میکند. آکادمیک از هند به کشور پارادوکس ها یاد میکند. دو دستگی در نوع زندگی مردم این کشور، گروهی با سختی کار و تلاش برای بدست آوردن لقمه ای نان و دسته ای دیگر با زندگی های لوکس و مدرن، است.

این کشور خشک و لم یزرع با وجود سرزمین های سبز و جنگل های فراوان ، زیبایی های این کشور را با این تضاد ها زیبا میکند. بنابراین لزومی به جستجو برای زیبایی نیست چراکه زیبایی د ربرابر چشمان شماست.

از هند به سرزمین رنگها ، فرهنگ ها و مذاهب گوناگون نام میبرند. به دلیل مساحت و جمعیت این کشور، فرهنگ ها، مناظر، آثار تاریخی و مکانهای کشف نشده زیادی وجود دارد. از جمله ویرانه های باستانی، بناهای مذهبی باشکوه، شهرهای عجیب غریب و مناظر متنوع که در هر گوشه ی این کشور با نگاه بر آن ها میتوان مواجه شد. این مناظر مبهوت بر انگیز هند است که چشمان گردشگران را بر آن وا داشته است. اگر شما هم یکی از این گردشگران هستید برای ورود خود باید اقدام به اخذ ویزای این کشور را بنمایید.

مراحل اخذ ویزای توریستی هند

متقاضاین عزیز میتوانید با در دست داستن مدارک یا حضور در یکی از آژانس های هواپیمایی اقدام به اخذ این ویزا نمایید. این ویزا به صورت آنلاین یا با مراجعه به کارگزار سفارت هند قابل دریافت می باشد.

انواع ویزای هند

ویزای توریستی

   ویزای تجاری

   ویزای کار

  ویزای دانشجویی

  ویزای تحقیقاتی

  ویزای شرکت در کنفرانس های

  ویزای درمانی

  ویزای ورزشی

مسافران بازدید از جاذبه های گردشگری ملزم به دریافت ویزای توریستی هند می باشند. این ویزا ۶ ماه اعتبار دارد. دارنده این ویزا میتواند تا یک ماه پس از ورود به این کشور اقامت داشته باشد. این ویزا به دو صورت الکترونیکی و لیبل دار صادر میشود. برای صدور ویزای لیبل دار باید در سفارت هند برای انگشت نگاری حضور بهم آورید اما برای ویزای الکترونیکی نیازی به حضور در سفارت نمیباشد این امر در مرز هندوستان صورت می گیرد.

مدارک مورد نیاز ویزای هند

مدارک شناسایی

اصل گذرنامه

۲ قطعه عکس ۵*۵ جدید ( ترجیحا با عکس گذرنامه یکی نباشد)

کپی صفحات اول و دوم شناسنامه

دو برگ کپی از صفحات گذرنامه ( امضا مسافر الزامیست)

فرم تکمیلی مشخصات فردی

ویزای یک ماهه توریستی لیبل دار ۱۱۰ دلار ، به اضافه مبلغ ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال بابت انگشت نگاری

ویزای یک ماهه توریستی الکترونیک ۱۰۵ دلار

مدت زمان صدور ویزای لیبل دار  یک ماهه ۷ روز کاری و ویزای توریستی الکترونیکی یک ماهه ۴ روز کاری است.

اطلاعات تماس با سفارت هند در تهران

آدرس: تهران، خیابان دکتر بهشتی،‌ خیابان میرعماد،‌ نبش کوچه نهم، پلاک ۲۲

تلفن۸۸۷۵۵۱۰۲ – ۰۲۱

فکس۸۸۷۵۵۹۷۳ – ۰۲۱

وب سایت سفارت هند در تهران : https://www.indianembassy-tehran.ir/index.php

ایمیل بخش کنسولگری سفارت هند : cons.tehran@mea.gov.in

, , , , , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش