ویزای چین

ویزای چین

چین در موقعیت جفرافیایی  شرق آسیا از پرجمعیت ترین کشورهای جهان، با وسعتی بیش از ۱۴۰۰۰ کیلومتر خط ساحلی مکانی عالی برای گشت و گذار و با چشم انداز های وسیعی از چمنزارها، بیابان، کوه، دریاچه و رودخانه است.

پکن ، پایتخت این کشور پهناور، با ترکیبی از معماری مدرن با مکان های تاریخی مانند قصر شهر ممنوعه و میدان تیان‌آنمن می باشد. شهر شانگهای را با وجود آسمان خراش هایش مرکز مالی جهان می نامند. از دیگر مناطق و بناهای دیگر چین، دیوار چین است که در شمال کشور چین واقع شده از شرق تا غرب امتداد دارد.

اگر از علاقمندان به مسافرت به این کشور پهناور زیبا با پیشینه دیرین تاریخی دارین، آمادمیک به شما پیشنهاد میکند قبل از انجام هر اقدامی اقدام به اخذ ویزا نمایید.

مراحل اخذ ویزای توریستی چین

برای اخذ ویزا، ابتدا باید فرم ویزای چین که در دو نسخه می باشد را تکمیل نمایید. پس از تکمیل این فرم و همراه داشتن مدارک دیگر که به تاییدیه دفتر کنسولی سفارت چین قرار گرفته برای دریافت ویزا به سفارت چین ارسال گردد.  در صورت مسافرت خانوادگی، تکمیل فرم  تمام اعضای خانواده جداگانه می باشد.

انواع ویزای چین

ویزای توریستی

ویزای تجاری

اقامت دائم

ویزای دانشجویی

ویزای روزنامه نگاری

ویزای کار

ویزای خدمه

ویزای ترانزیت

اشخاصی که به منظور بازدید از مکان های گردشگری و یا دیدار با اعضای خانواده به این سرزمین مسافرت مینمایند، تنها نیازمند ویزای توریستی می باشند. لازم به ذکر است که برای دریافت این ویزا نیازی به حضور در سفارت چین ندارید، چرا که این ویزا فاقد مصاحبه می باشد. تنها لازم است که مدارکتان را در اختیاز وکیل یا کارگزار قرار دهید، تا از جانب شما اقدام به اخذ ویزا نماید. نکته قابل ذکر این است که سفارت چین از پذیرش مدارک پستی یا به صورت آنلاین معذور می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای چین

مدارک شناسایی

  1. اصل گذرنامه با حداقل سه صفحه خالی و با حداقل ۶ ماه اعتبار بیشتر از تاریخ برگشت
  2. کپی از دو صفحه اول شناسنامه
  3. دو قطعه عکس جدید با ابعاد ۴ * ۶ با پس زمینه سفید و بدون کلاه و عینک
  4. تکمیل فرم درخواست ویزا

مدارک مالی

  1. گواهی رسمی تمکن مالی با مبلغ حداقل ۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال و با مهر و امضای بانک

مدارک تکمیلی

دعوتنامه ( دعوتنامه بایستی از جانب خانواده یا دوست مقیم چین ارسال شده باشد)

در صورت عدم داشتن دعوتنامه میتوانید با ارائه واچر هتل یا مدرکی دال بر اقامت شما در مسکن یا محلی در این کشور، برای تماممی روزهای اقامت خود در چین دارید.

بیمه نامه یک ماهه

 یک ماهه انفرادی عادی_ ۱۲۰ دلار

یک ماهه فوری_ ۱۵۰ دلار

این ویزا به دو صورت عادی و فوری صادر میشود. مدت زمان صدور ۷ الی ۹ روز کاری پس از ارسال مدارک بطول می انجامد. مدت زمان صدور ویزای فوری نیز ۵ روز ماری است.

 

اطلاعات تماس سفارت چین در تهران

آدرسخیابان موحد دانش ( اقدسیه) ، روبروی آتش نشانی ، پلاک ۷۳

تلفن۲۲۲۹۱۲۴۰ – ۰۲۱ و ۲۲۲۹۱۲۴۱ – ۰۲۱

وب سایت سفارت چین در تهران : http://ir.china-embassy.org/eng

ایمیل سفارت چین : chinaemb_ir@mfa.gov.cn

ساعات کاری سفارت : شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی۱۲:۳۰ و از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۶:۳۰ می باشد.

, , , , , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش