پزشکی در کانادا

پزشکی در کانادا

در رتبه بندی مدارک پزشکی نخستین مدرک را MD مینامند و دوره رزیدنتی را هم Post_MD نام گذاری کرده اند. در طی روندی در کانادا امکان تحصیل برای دانشجویان بین المللی در رشته پزشکی مهیا شده است اما بایستی به این نکته توجه داشت که به دلیل ظرفیت کم دانشگاه های کانادا تحصیل در این رشته بسیار دشوار می باشد. دانشجوی متقاضی این رشته تحصیلی بایستی مدرک کارشناسی یا معادل آن را داشته و همچنین در آزمون پزشکی نیز شرکت نماید.( کارشناسی شیمی، زیست و رشته های مرتبط). هفده دانشگاه از دانشگاه های کانادا دوره های پزشکی شامل داروسازی و دندان پزشکی را ارائه می دهند. از جمله پیش شرط های ورود و تحصیل در این رشته گذراندن آزمون ام کت  Medical College Admission Test (MCAT) می باشد.

به دلیل ظرفیت کم و تقاضای بالا و رقابت شدید تحصیل در این رشته، اکثر متقاضیان تصمیم به تحصیل در دیگر کشورهای از جمله آمریکا و اروپا را دارند.

در زیر آکادمیک لیستی از دانشگاه هایی که دوره پزشکی ارائه میدهند را بیان میکند.

دانشگاه مموریال، دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه لاوال، دانشگاه شربروک، دانشگاه مگیل، دانشگاه اتاوا، دانشگاه کوینز، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مکمستر، دانشگاه لیکهد، دانشگاه وسترن، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه ساسکچوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کلگری، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال

, , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش