پناهندگی در کانادا

پناهندگی در کانادا

سفر پناهنده به کشور مبدا

سفر محافظت شده به کشور مبدا.

پناهندگانی که با درخواست آنان موافقت شده و یکی از اقامت های پناهندگی کنوانسیونی یا حفاظت فرعی را اخذ نموده اند براساس قوانین بین المللی مرتبط با پناهندگی و قوانین داخلی کشور ، تنها در صورت استثنا میتوانند به کشور مبدا خودسفر نمایند.

در برخی از موارد خاص پیش ا ز سفر به کشور مبدا مستلزم دریافت مجوز سفر محافظت شده می باشد. گاها مسئولین اداره مهاجرت از طریق های مختلف می توانند از سفر پناهندگان به کشور مبدا آگاه شوند در زیر آکادمیک این روش ها را بیان میکند.

 1. براساس گزارش شخص ثالث
 2. با بررسی مسیر سفر شخص ( در پرونده های بررسی شده در استرالیا و کانادا ، اشخاصی که با مسافرت به کشورهای همجوار ایران در ارزیابیها مشکوک مشاهده شده اند بنابراین برای پاسخگویی به دادگاه مراجعه کرده اند)
 3. اسناد مرتبط با ازدواج، طلاق و فرزند خواندگی فرد
 4. گزارش مراکز دیپلماتیک آن کشور در سراسر دنیا
 5. استعلام از کشور های هم پیمان ( بعنوان مثال گذرنامه و مدارک هویتی در ورودیه تمامی کشورهای حوزه شینگن مورد بررسی قرار میگیرد و در صورت مشاهده عزیمت شخص به کشور مبدا در طی گزارشی بلافاصله به کشوری که پناهندگی را دریافت کرده است اطلاع میدهند)
 6. ارائه داوطلبانه گذرنامه و اطلاعات سفر
 7. اثبات سفر با هر مدرکی دال بر عزیمت داشتن من جمله عکس، فیلم و …

در صورت صحت و صقم موارد سفر روند لغو اقامت پناهندگی آغاز میگردد.

در طی نامه ای کتبی برای مخاطی اخطاری ارسال میگردد و از وی درخواست ارائه دلایل شخصی و بررسی مدارک وی صورت میگردد و در صورت قانع کننده نبودن مجوز اقامت وی ابطال میگردد و در طی نامه ای کتبا ابطال اقامت اعلام میگردد و فرد مذکور مهلتی را برای اعتراض قرار میدهند.

آکادمیک دلایل زیر را موجه اعلام میکند:

 1. بیماری شدید اعضای خانواده در کشور مبدا
 2. مرگ و شرکت در مراسم کفن و دفن اعضای خانواده در کشور مبدا
 3. مواجه با مسائل تجاری و مالی خاص همچون ضبط یا توقیف یا مصادره اموال و مسائل مرتبط با میراث
 4. مسائل مرتبط با ازدواج، طلاق و فرزندخواندگی
 5. حمایت فوری و ضروری از اعضا خانواده یا دوستان
 6. دیگر دلایل شخصی قانع کننده

نکته بسیار مهم :

در صورتیکه موارد سفر فرد با دلایل اعلامی وی در درخواست پناهندگی ( کیس خطر) کاملا در تضاد باشد در این صورت دلایل ذکر شده در بالا موجه محسوب نمیگردد.

مدت زمان اقامت شخص و همچنین میزان بازدهی و موفقیت های وی در جامعه مسلما در تصمیم گیری لحاظ میگردد.

در پایان در صورتیکه تمامی موارد اخراج شخص مورد بررسی قرار گرفت و امکان هیچگونه اعتراض قانونی ای وجود نداشته باشد یا اینکه اعتراض وی به نتیجه ای نرسد و دیپورت شدن وی فراهم شده باشد ( برای ایرانیان وجود اسناد مسافرتی معتبر) به فرد خاطی اخطار ترک کشور داده میشود و در غیر اینصورت به زور متوسل میشوند.

, , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش