چهار جنبه از مزایا و مضرات شرکت در آزمون تافل در درخواست برای دانشگاه خارجی

آزمون تافل

چهار جنبه از مزایا و مضرات شرکت در آزمون تافل در درخواست برای دانشگاه خارجی

اگر می خواهید یک دانشجوی بین المللی شوید و برای برنامه تدریس انگلیسی خارجی درخواست دهید، شما دقیقا می دانید که نیاز به اثبات داشتن مهارت بالای خود در زبان هستید. و مطمئنا می دانید که یکی از این راه ها گواهی تافل است. (تافل: آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی)

آزمونی که از سوی ETS مهیا می شود، تافل تنها گزینه آزمون انگلیسی در خارج نیست، بنابراین درستی یا نادرستی انتخاب تافل ممکن است تصمیم خود قاطع نباشید. برای کمک به شما در تصمیم گیری، آکادمیک به شما در انجام این امر کمک خواهد نمود تا برخی از مزایا و مضرات اصلی آزمون تافل را بیابید.

تافل در یک نگاه کوتاه

تافل یک آزمون استاندارد شده است که مهارت های انگلیسی شما را اندازه گیری می کند و اینکه چقدر خوب می توانید در محیط دانشگاهی انگلیسی را به خوبی بکار ببرید. از این رو، نمرات تافل اغلب در روند پذیرش دانشگاهی بکار برده می شود. هرچند، آزمون برای دیگر اهداف همچون رفتن به مدارس خارجی، شرکت در دوره های کوتاه مدت یا برنامه های مبادله ای و حتی برای درخواست ویزای دانشجوی مفید می باشد.

دو نوع آزمون تافل وجود دارد که می توانید در آن شرکت کنید: تافل iBT که به صورت آنلاین است و در مقابل آزمون برگه ای می باشد که به آن آزمون مداد و برگه می گویند. مراکز زیادی برای iBT وجود دارد و در مقابل آزمون PBT تافل که در سراسر دنیا برگزار می شود. آزمون کاغذی تنها در مناطقی که امکان دسترسی به اینترنت وجود ندارد برگزار می شود.

 

چهار مزایای شرکت در آزمون تافل با سایت آکادمیک

 تافل از سوی اکثر دانشگاه های دنیا شناخته شده است

این آزمون از سوی تمامی دانشگاه های آمریکا، حدود ۱۰٫۰۰۰ دانشگاه در ۱۳۰ کشور مورد پذیرش قرار می گیرد که شامل کانادا، انگلیس و استرالیا است. تمامی ۱۰۰ دانشگاه برتر در دنیا آزمون تافل را می پذیرند.

این بدین معناست که هرجایی را که برای درخواست انتخاب کنید، آزمون تافل در دست است و هیچ جای نگرانی برای اعتبار زبانی خود ندارید اگر در برنامه مبادله ای باشید یا دانشگاه خود را تغییر بدهید. بطور طبیعی، شما باید بررسی کنید و مطمئن شوید که دانشگاهی که برگزیده اید جزو آن دسته از دانشگاه های استثنا که این آزمون را نمی پذیرند نباشد. برای آنکه این امر را برای شما ساده کنیم، در اینجا آکادمیک لیستی از دانشگاه هایی که این آزمون را می پذیرند را آورده ایم.

  • دانشگاه وسترن استرالیا
  • دانشگاه رویال رود در کانادا
  • دانشگاه غرب انگلیس در انگلستان
  • دانشگاه جیمز مدیسون در آمریکا
  1. رزرو آزمون فوق العاده آسان است

می توانید آزمون تافل را هرجاییکه هستید به صورت آنلاین رزرو کنید. علاوه بر آن، می توانید مراکز آزمون را در هر جایی از دنیا بیابید، که البته تمامی دیگر آزمون گیرندگان این کار را ارائه نمی دهند. علاوه بر این، نیازی به تایید برنامه های سفت و سخت هم ندارید، از آنجاییکه ۵۰ تاریخ آزمون iBT در هر سال وجود دارد. علاوه بر این، نتایج آزمون ظرف ۱۵ روز اعلام می شود.

  1. موضوعات آموزشی رایگان زیادی وجود دارد

به دلیل اینکه آزمون بسیار معروف است، منابع زیادی برای کمک به آماده سازی شما وجود دارد، که برخی از آنها رایگان می باشد. تنها کافیست در گوگل جستجو کنید و هزاران تمرین، کتاب، ویدیو و دوره های آنلاین را کشف کنید که شامل پیشنهادهایی که از سوی ETS که مجری تافل است می باشد

  1. آزمون مقیاس ارزیابی دقیقی دارد

این بدین معناست که نه تنها در مورد درست و غلط بودن پاسخ ها نیست بلکه در مورد محتوا و نسخه مورد پذیرش پاسخ ها هم است. برای مثال، بخش مکالمه آزمون بیشتر بصورت عینی ارزیابی می شود، از آنجاییکه این آزمون با سه الی چهار معلم و نه یک مصاحبه کننده ارزیابی می شود. مثال دیگر این است که شما سوالات چند گزینه ای دارید که به شما شانس انتخاب درست حداقل برخی از پاسخ ها را می دهد. در نتیجه تافل یک آزمون متعادل از سوی هم دانشجویان هم دانشگاه ها در نظر گرفته می شود.

چهار مضرات شرکت در آزمون تافل در سایت آکادمیک

 مکان های آزمون تافل به سرعت تکمیل می شود

این به دلیل محبوبیت آزمون است. بنابراین، حتی اگر آزمون ۵۰ سری در سال سازمان دهی شود، وابسته به امکانات کشور خود، ممکن است در آزمون بعدی جایی پیدا نکنید و تا دور بعدی آزمون صبر کنید.

  1. باید در تمامی مهارت ها خوب باشید (خواندن، نوشتن، گرامر، شنیدار)

این بدین معناست که نمی توانید در پیشرفت نمرات خود از طریق گرامر اعتماد کنید، زیرا می دانید که در خواندن و لغات خوب نیستید. فرصت ها آن هستند حتی بخش های گرامر شامل برخی از جنبه های لغت باشد.

  1. آزمون بیشتر از دیگران طول می کشد

آزمون iBT تافل تخمین زده می شود که حدودا ۵ ساعت زمان می برد تا تکمیل شود. این امر مستلزم این است که بتوانید تمرکز را برای مدت طولانی حفظ کنید، به ویژه که باید برخی از شنیدارها را به خاطر داشته باشید تا مقاله ای در مورد آن بنویسید، برای مثال.

  1. اگر مهارت های کامپیوتری خوبی ندارید، آزمون چالشی خواهد بود

از زمانیکه آزمون iBT منحصرا بصورت آنلاین تحویل می دهد، نیاز دارید تا در کامپیوتر خوب باشید به خصوص در تایپ کردن. در نظر بگیرید که شما باید یک مقاله تکمیلی در زمان محدود بنویسید. هرچقد تندتر تایپ کنید، هر چقدر زمان برای تمرکز برای پاسخ های صحیح برای نمرات بالاتر صرف جویی می کنید.

انتخاب آزمون انگلیسی مناسب برای شما

این مزایا و مضرات برخی از جنبه های اصلی است که باید در نظر بگیرید زمانیکه تصمیم بگیرید که آیا آزمون تافل را شرکت کنیم یا نکنیم. اگر پاسخ شما مثبت است، به سایت رسمی تافل مراجعه کنید، برای آزمون خود ثبت نام و آماده شوید. دلسرد نشوید اگر احساس می کنید که تافل برای شما مناسب نیست. آزمون های زبان انگلیسی زیادی در خارج وجود دارد مانند آیلتس یا C1 پیشرفته.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش