چکیده ای از روش های مهاجرتی کانادا

چکیده ای از روش های مهاجرتی کانادا

 1. Express Entry

همانطور که قبلا نیز آکادمیک اشاره کرده بود بهترین سن ورود در این روش بین سنین ۲۰ تا ۲۹ سال می باشد و بهتر است پیش از ۳۵ سالگی شانس خود را امتحان کنید. چرا که با بالا رفتن سن و نزدیکی به ۳۵ سالگی مستلزم دریافت نمره آیلتس بالاتر در انگلیسی و نمره فرانسه بهتر ،داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکترا می باشد. علاوه بر اینها داشتن خواهر یا برادر در کانادا است.

 1. Skilled Trade

هرچند در این روش مستلزم داشتن نمره زبانی بالایی نیست اما در برخی مشاغل خاص و ویژه داشتن حداقل مدیریت با سابقه ی کار تمام وقت الزامی است. نکته مهم این روش داشتن Job Offer یک ساله بصورت تمام وقت می باشد.

 1. Canadian Experience Class

این روش تنها برای متقاضیانی است که توانسته اند در سه سال اخیر حداقل یک سال تمام وقت در کانادا مشغول به کار شده اند.

 1. روش های استانی Nominee Provincial Program

این روش در هر استانی متغییر میباشد و در بیشتر استان ها مستلزم دریافت پیشنهاد کاری است و تا پیش از ۴۹ سالگی امکان پذیر می باشد هرچند با وجود نزدیکی و بیشتر شدن به ۳۹ سالگی امتیازات را از دست خواهید داد. داشتن آیلتس ۶ برای این موارد کافیست. این در حالیست که داشتن سابقه کاری نیز امتیاز محسوب میگردد. لازم به یاد آوریست که محدودیت زیادی در تعداد پرونده ها وجود دارد.

 1. Start up

در این روش که برای نابغه های ایده برتر کاری که قابلیت سرمایه گذاری و درآمدزایی بالایی دارند و همچنین به تاییدیه موسسات منتخب کانادایی رسیده اند تعلق میگیرد. در روشهای ماقبل شما مستلزم تحمیل هزینه و سرمایه گذاری هستید ولی در این روش نیازی به هیچگونه سرمایه ای نیست و تنها کافیست طرح شما مورد تایید قرار بگیرد و دعوتنامه دریافت کنید.

 1. Self-Employed

راهی برای متخصصین ورزشکار، هنرمندان و کشاورزان حرفه ای برنامه ریزی شده است. عناوین دریافتی بایستی در سطح جهان، آسیا و یا در بدترین شرایط کشوری باشد. در این روش با کمترین نمره آیلتس ۵ و دیپلم و داشتن سابقه حداقل ۲ ساله خود اشتغالی و کسب درآمد مناسب میتوانید به امتیاز مورد نظر دست بیابید. در این روش لازم است حرفه ای بودن طرح خود را با حرفه خود به اثبات افسر مهاجرت برسانید تا مورد تایید قرار بگیرید.

 1. سرمایه گذاری

در این روش مستلزم سرمایه کلان ۱٫۵ میلیون دلاری برای فدرال می باشد در حالیکه در برخی از استانها سرمایه ای بالغ بر ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار لازم است.

 1. خویشاوندی

در این روش در صورت داشتن خویشاوندی در کانادا که خود هیچ فامیل و نزدیکی نداشته باشد ، هیچ رابطه خونی در ایران نداشته باشد که بتواند از وی حمایت کند میتواند حامی شما شود. یا در صورتیکه شما زیر ۱۸ سال سن، یتیم و یا کسی بعنوان حامی ندارید و یا هیچ رابطه خونی با حامی خود ندارید.

 1. Caregivers

در این روش تبلیغات بسیاری وجود دارد که بایستی مراقب سوء استفاده گران این بخش بود. در این زمینه داشتن سوابق ۲ ساله در کانادا برای پرستاری از کودک و مراقبت از کودک یا افراد نیازمند الزامی است و علاوه بر آن داشتن گواهی اشتغال نیز مستلزم می باشد.

 1. از طریق ازدواج
 2. از طریق تحصیل
 3. از طریق خرید بیزینس یا Owner-Operator
 4. از طریق پیشنهاد کاری Job Offer

 

, , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش