چگونه با آکادمیک یک انگیزه نامه برای دوره کارشناسی ارشد بنویسیم

انگیزه نامه برای دوره کارشناسی ارشد

چگونه با آکادمیک یک انگیزه نامه برای دوره کارشناسی ارشد بنویسیم

هر یک از انگیزه نامه ها متفاوتند. هر مقاله باید بطور طبیعی انفرادی باشد و هیچ شخصی نمی تواند دستور درست و عالی ای برای نوشتن آن به شما بدهد. هرآنچه که برای یک فرد عملی است برای شما عملی نخواهد بود. هرچند، پروسه ی نوشتن یک انگیزه نامه در همه جای دنیا یکسان است. تمامیت انگیزه نامه ملزم به ایجاد پنج مرحله در لیست می باشد که باید به همان روش دنبال شود و علی آخر. این روندها می تواند، علاوه بر این بر اساس دوره عمومی مورد نظر برای شما سفارشی شود. برای مثال، مراحل اینکه چگونه یک انگیزه نامه برای برنامه ی مدیریت بنویسیم با روند نوشتن انگیزه نامه برای دوره کارشناسی بسیار متفاوت خواهد بود. و دوباره، انگیزه نامه ی دوره کارشناسی ارشد شامل پنج مرحله است… اما اهداف متفاوت است. اجازه بدهید بگوییم چگونه یک انگیزه نامه برای برنامه ارشد در ۵ مرحله مشابه بنویسیم… اما اصلاح شده.

گام اول: لیستی از دستاوردهای خود را بنویسید

دستاوردهای دانشگاهی، دستاوردهای دانشمندانه خود را همچون دیگر موارد شخصی خود در لیست بنویسید. ایجاد لیست های جداگانه باعث ایجاد نگرشی عینی به آنها خواهد نمود. این لیست ممکن است گران باشد و شامل هر چیزی که مرتبط با فارغ التحصیلی، مدرسه شما و حتی سمینار شما باشد بگردد. لیستی از هرآنچه که شما می توانید در انگیزه نامه کارشناسی ارشد بیان کنید. دوره ها تا حدودی پیچیده می باشند. به سادگی به عقب فکر کنید و تمامی نکات را یاد داشت کنید. نیازی به نگرانی در مورد زمان ندارید. باید هرآنچه که به ذهنتان خطور میکند را یاد داشت نمایید.

گام دوم: به اهدافتان به وضوح بنگرید

یکی از بزرگترین تفاوت ها بیان شده در آکادمیک نگارش در انگیزه نامه MBA و انگیزه نامه ارشد می باشد. در حالیکه در MBA شما از جزئیات اهداف حرفه ای و شخصی خودتان صحبت می کنید، در انگیزه نامه ی ارشد نیازی به ذکر مشاغل حرفه ای یا استخدامی ندارید. این موضوع می تواند یک دوره ادامه دار از یادگیری موضوعات باشد و گام بعدی برای رسیدن به اهداف تحقیق باشد. و همچنین می تواند معنای کاملی از استخدام نیز داشته باشد. هر آنچه که موضوع می خواهد باشد، در این مرحله شما باید به وضوح از آنچه که می خواهید انجام دهید دفاع کنید و در خصوص نحوه نگارش انگیزه نامه خود تصمیم بگیرید.

گام سوم: لیست خود را مقایسه، طبقه بندی و کوتاه کنید

شاید این مهمترین گام باشد. به یاد داشته باشید، هنگامی که اهداف خود را در زندگی برای انگیزه نامه مشخص می کنید این امر بسیار مهم می باشد، آنچه که بسیار حائز اهمیت است این است که از دامنه ی لغتی محدودی استفاده کنید. بیش از اینکه انگیزه نامه اهمیت داشته باشد، بیش از حد مجاز استفاده نکردن از لغت اهمیت بیشتری دارد. بنابراین، بسیار حائر اهمیت است که لیست ها را مقایسه کنید، نکات مختلف را طبقه بندی کنید و سپس لیست را کوتاه کنید. شما نیاز به پیدا کردن تعادل درست از آنچه که باید در انگیزه نامه بنویسید، باید داشته باشید.

گام چهارم: دانشکده خود را بیابید و پروژه هایی که در دانشگاه مورد نظر است را جستجو کنید

معمولا دانشگاه های خارجی بر روی تعدادی یا پروژه هایی دیگر تحقیق می کنند. این امر به شما کمک خواهد نمود تا به یکی از موارد مرتبط شوید. در صورت اتصال انگیزه نامه ی شما به یکی از تحقیقات، همیشه یک اتصال عالی خواهد بود.

گام پنجم: انگیزه نامه ی خود را بنویسید، ویرایش کنید و دوباره بنویسید.

این یک گام اصلی در تمامی انگیزه نامه ها می باشد. همیشه و همیشه یک چک نویس سخت را آماده کنید، ویرایش کنید و دوباره بنویسید. پس از چند روز، چک نویس را باز نگری کنید و یک چک نویس تازه ای بنویسید. این امر بسیار اهمیت دارد که مقاله ی خود را دوباره بنویسید. این امر باعث می شود تا شما بسیاری از معیارهایی که قصد بیان آن را نداشتید را حذف کنید. مقایسه ی هر دو چک نویس به شما الهام می دهد که چگونه پیش بروید. بنابراین، شروع به نوشتن کنید. به یاد داشته باشید که چه چیزی را در انگیزه نامه خود برای ارشد بنویسید و مهمتر آنکه چه چیزی را در انگیزه نامه، برنامه ی ارشد ننویسید.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش