چگونه برای دانشگاه های کانادا درخواست بدهیم

درخواست تحصیل در دانشگاه های کانادا

چگونه برای دانشگاه های کانادا درخواست بدهیم

اکنون که به درستی تصمیم به تحصیل در کانادا را گرفته اید، گام بعدی چیست؟

یک موسسه را انتخاب نمایید

تصمیم بگیرید که چه چیزی و در کجا تحصیل کنید. این فهرست راهنمایی دانشگاه کانادایی مکان خوبی برای شروع است. این امر شامل پروفایل موسسات و لیست برنامه های آنان است. شما همچنین شاید بخواهید در وب سایت دانشگاه های مختلف تحقیق کنید. یک راه ساده برای دستیابی به آنها از طریق وب سایت های دانشگاه های دانشگاه کانادا است که شامل یک بانک اطلاعاتی قابل جستجو از برنامه های مطالعاتی موجود در این فهرست است.

این موضوع بسیار مهم است که اطلاعاتی را در خصوص موسساتی که مد نظر شما است و جوامعی که به آن تعلق دارند، بیابید، چرا که این امر باعث می شود شما بهترین انتخاب را انجام دهید. از ارتباط داشتن با مسئولینی که در دانشگاه هایی که به آن علاقه دارید در تعامل با دانش آموزان بین المللی هستند، نهراسید و از آنان سوالات خود را بپرسید. همچنین این اطمینان را داشته باشید که به خودتان زمان کافی برای ارسال درخواست و اخذ مجوز تحصیل را بدهید.

یک درخواست را آماده و تایید کنید   

پس از شناسایی دانشگاه های مورد علاقه خود، در وب سایت های آنان بیابید که الزامات پذیرش چیست و روند درخواست چیست. قوانین درخواست در سراسر موسسات متنوع است اما لازم است موارد زیر را در نظر بگیرید:

آیا واجد شرایط هستید؟

در کانادا، هر دانشگاهی الزامات ورودی خود را دارد و شما را به صورت انفرادی ارزیابی می نماید. هرچند، فارغ التحصیلی از دوره متوسطه در یک جایگاه خوب آموزشی به طور معمول حداقل شرایط لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است.

چه مدارکی مورد نیاز است؟

ممکن است نیاز به تهیه اسناد رسمی همچون ریز نمرات از مدارس دوره متوسطه یا فوق متوسطه داشته باشید. ممکن است لازم باشد که این اسناد به انگلیسی یا فرانسوی ارزیابی و ترجمه شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شناخت مدرک، با مسئولین آموزشی کشور خود یا مرکز اطلاعات معتبر بین المللی کانادا (cicic.ca)  مشورت کنید.

آیا الزامات زبانی لازم است؟

دانش آموزان بین المللی در کانادا بسته به دانشگاه مورد نظر خود، باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی مهارت نشان دهند. بسیاری از دانشگاه های انگلیسی زبان نیازمند این هستند که شما در آزمون زبان استاندارد حداقل نمره را کسب می کنید. دانشگاه های فرانسوی زبان معمولا درخواست ها را به صورت موردی ارزیابی می کنند.

اگر مهارت های زبانی نامناسب هستند، تعدادی از برنامه های کانادایی وجود دارد که می توانید قبل از ورود به دانشگاه در این کشور، که توسط دانشگاه ها، کالج ها و موسسات خصوصی ارائه می شود، در آن ثبت نام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت زبانی کانادا مراجعه کنید.

روند درخواست تحصیل در کانادا چیست؟

روند درخواستی استان به استان متنوع است. در برخی از استان ها، دانشجویان می توانند از طریق خدمات درخواستی مرکزی درخواست بدهند. در برخی دیگر، شما باید مستقیما به دانشگاه ها درخواست بدهید. آکادمیک پیشنهاد می دهد در صورت عدم پذیرش در اولین انتخاب خود، باید به بیش از یک برنامه یا دانشگاه درخواست بدهید.

مهلت های درخواست چیست؟

اما بطور کلی، مهلت ها متفاوت است، شما باید در نهایت هشت تا دوازده ماه از قبل درخواست بدهید. امتیاز ورودی معمولا برای دانش آموزان بین المللی ترم های سپتامبر و ژانویه است. هرچند بسیاری از دانشگاه ها رویه های پذیرش مداوم را برای در نظر گرفتن دانش آموزان بین المللی در طول سال انجام می دهند.

کسب مجوز تحصیل

هنگامی که نامه قبولی را از دانشگاه کانادا دریافت کرده اید، اگر قصد تحصیل در کانادا را به مدت شش ماه یا بیشتر دارید، باید درخواست اجازه تحصیل کنید. قبل از آمدن به کانادا باید درخواست اجازه دهید.

شما می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید یا درخواست مکتوب را به دفتر ویزای کانادایی که مسئول کشور شما است، ارسال کنید. جزئیات مربوط به مجوزهای تحصیل برای دانشجویان بین المللی را می توان در وب سایت و همشهری مهاجرت کانادا مشاهده کنید.

برای تحصیل در کبک، باید گواهی پذیرش کبک (CAQ)، را از استان دریافت نمایید. شما می توانید اطلاعات بیشتر را به صورت آنلاین دریافت نمایید.

برای اخذ مجوز تحصیل، باید اثبات کنید که پول کافی برای پرداخت شهریه، مخارج دانشگاهی برای خود و اعضا خانواده که با شما به کانادا می آید و بلیط بازگشت خود و اعضا خانواده خود که می آید، دارید. در برخی موارد، و همچنین شما نیاز به گذراندن آزمون پزشکی هستید و همچنین سلامت خود را ثابت کنید.

برای تحصیل در کانادا، شما باید مطابق قانون باشید، سابقه کیفری نداشته باشید و خطری برای امنیت کانادا نباشید. شما باید یک گواهی پلیس فراهم آورید.

آکادمیک به شما همچنین می گوید، نیاز دارید به مامور ویزا ثابت کنید که دلیل اصلی برای ورود به کانادا حضور در دانشگاه است و اینکه در پایان تحصیل کانادا را ترک خواهید نمود.

اشتغال در زمان بودن در کانادا

از سال ۲۰۱۴، دانش آموزان بین المللی تمام وقت تازه وارد با مجوز تحصیل معتبر که اجازه می دهد تا در کانادا با مجوز کار مشغول به کار شوند. آنها می توانند در پردیس ها برای ساعات نامحدود کار کنند و اگر برنامه آنان نهایتا شش ماه بی انجامد، آنها در حالی که در مدرسه در حال تحصیل هستند، می توانند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در خارج از محیط دانشگاه و تمام وقت در حین تعطیلات تحصیل کار کنند.

دانش آموزان بین المللی در کانادا اجازه دارند تا زمانیکه این کار به صورت بخشی از کار مشارکتی یا برنامه کارآموزی به مدتی که کار بخشی از برنامه آموزشی است استفاده نمایند. دانش آموزان در این برنامه علاوه برمجوز کار به مجوز تحصیلی نیازمند خواهند داشت.

پس از دانشگاه: اشتغال و کسب اقامت دائم در کانادا

برنامه مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWPP) به دانشجویان بین المللی که از یک برنامه حداقل ۸ ماه در دانشگاه کانادا فارغ التحصیل شده اند، اجازه می دهد تا تجربه کار در این کشور را کسب نمایند. این مجوز به دانش آموزان این اجازه را می دهد تا برای مدت مشابه یا نهایتا تا سه سال که برنامه دانشگاهی آنان به طول می انجامد مشغول به کار باشند. اگر معیارهای دقیق را بررسی می کنید، همسر دانش آموزان ممکن است بتواند مجوز کار اشتغالزایی برای همسر خود بدست بیاورد.

تجربه کانادایی به عنوان یک کارگر ماهر از طریق PGWPP به فارغ التحصیلان کمک می کند تا از طریق فرایندی به نام اکسپرس انتری، برای اقامت دائم در کانادا واجد شرایط شوند، سیستمی که از طریق آن اکثر مهاجران اقامت دائم در این کشور را دریافت می کنند. و تحت قوانین جدید معرفی در نوامبر ۲۰۱۶، برای کسب مدرک در کانادا نیز اخذ اقامت دائم را آسان تر می کند. با داشتن اقامت دائم، بیشتر مزایای اجتماعی از جمله خدمات درمانی که شهروندان کانادایی دریافت می نماید، کسب می نمایید. اقامت دائم پس از گذشت چند سال از زندگی در کانادا برای مدت مشخصی میتوانند بعد از زندگی در کانادا تقاضای تابعیت کانادا کنند.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش