کانادا و آکادمیک

کانادا و آکادمیک

کانادا دومین کشور پهناور جهان با مساحت ارزی به وسعت ۱۰ میلیون کیلومتر مربع است. این کشور نیمه شمالی قاره آمریکا را دربر گرفته است و بیشترین مرز ساحلی با اقیانوس اطلس، آرام و منجمد شمالی را نسبت به دیگران به خود اختصاص داده است. این کشور دارای اقلیم متنوعی است: ازاستانه کوه ها  و فلات سنگلاخی که از بریتیش کامبیا تا مرز های آلبرتا کشیده شده، با چشم انداز های مزارع بی انتها و آسمان بی پایان، دریاچه ها و دریاهای بزرگ از سواحل اقیانوس آرام تا کرانه های استان مریتایم و مناطق بسیار باشکوه قطب شمال.

کشور کانادا به پنج استان تقسیم شده است.

  1. منطقه قطب شمال

استانها و مراکز شهری

نیوفوندلند و لابرادو ( استی جونز)

جزیره پرنس ادوارد ( شهر شارلوت)

نوا اسکاتیا ( هالیفاکس)

نیوبرانسویک (فردریکتون)

حدود ۲٫۳ میلیون نفر ساکن منطقه قطب شمالی هستند. این منطقه با ماهیگیری، کشاورزی، جنگلداری و معدن مشهور است. با وجود مناطق ساحلی زیبایش، این منطقه از لحاظ تاریخی بسیار غنی است ، نوا اسکاتیا دروازه ورود به کانادا و نیوفوندلند و لابرادو از قدیمی ترین سازه امپراتوری بریتانیا شناخته شده اند. با وجود اقیانوس منجمد شمالی این منطقه زمستانی سرد و تابستانی مرطوب دارد.

  1. کانادای مرکزی

استانها و مراکز شهری

کبک ( شهر کبک)

انتاریو ( تورنتو)

در مرکز کانادا جایی که بیش از نیمی از جمعیت کانادا ساکن آن هستند. جمعیتی بالغ بر ۱۸ میلیون نفر در شهرها و روستاهای اطراف دریاچه بزرگ و رودخانه لاورنس در جنوب شهر کبک و انتاریو زندگی میکنند. این منطقه قطب صنعتی و تولیدی کاناداست. در این قسمت پایتخت کشور شهر اوتاوا نیز واقع شده است( بخش شرقی جتوب انتاریو). این ناحیه نیز دارای زمستانی سرد و تابستانی مرطوب است.

  1. استان پرایر

استانها و مراکز شهری

مانیتوبا ( وینیپگ)

ساسکاچ وان ( رجینا)

آلبرتا ( ادمونتون)

این منطقه به عنوان سریعترین منطقه پیشرفته کانادا مشهور شده است، جمعیتی بالغ بر ۵ میلیون ساکنند. این ناحیه به دلیل منابع غنی انرژی و همچنین زمین های حاصلخیز بسیار در دنیا شناخته شده است. استخراج معادن و تولید برق آبی در این منطقه شکوفا شده است. همچنین این ناحیه بخاطر صنعت اصلی کشاورزی اش به عنوان سبد نان کشور در نظر گرفته میشود. علاوه بر تولید گندم، غلات و دانه های روغنی شهر ساسکاچیوان، شهر آلبراتا تولید کننده اعظم نفت و گاز و هچنین تولید کننده گوشت جهان میباشد. این منطقه بسیار خشک با زمستانی سرد و تابستانی داغ است.

 

  1. سواحل غربی ( منطقه اقیانوسیه نیز نامیده میشود)

استانها و مراکز شهری

بریتیش کلمبیا ( ونکوور)

این استان آمیزه ای از یک استان و بریتیش کامبیا BC در سواحل اقیانوسیه است. BC بخاطر رشته کوههای باشکوهش معروف است. این شهر دروازه ورودی اقیانوسیه است. این منطقه جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون نفر که در نزدیکی شهرهای ویکتوریا یا ونکوور زندگی میکنند. در این منطقه که دارای بیشترین جمعیت آسیایی است ( چینی و پنجابی بیشترین زبانهای رایج بعد از زبان انگلیسی است). این ناحیه به خاطر تولیدات چوبی (چوب و کاغذ) و همچنین صنعت معدن، ماهیگیری و کشتی سازی شناخته شده است. این ناحیه دارای پیشرفته ترین سیستم پارکی، با حدود بیش از ۶۰۰ پارک استانی، در کاناداست. بخش سواحل غربی به دلیل گرمای هوای گرم اقیانوس آرام از هوای معتدلی برخوردار است.

 

  1. سرزمین های شمالی

استانها و مراکز شهری

نوناوت ( ایگالوت)

سرزمین های شمال غربی ( یلونایف)

سرزمین های یوکون ( وایت هورس)

سرزمین های شمالی بیش از یک سوم از مساحت کانادا را به خود اختصاص داده اند، ولی به دلیل اقلیم هوایی سرد شمالی تنها ۱۰۰٫۰۰۰ نفر در این مناطق سکنا گزیده اند. برخی این مناطق را به سرزمین خورشید نیمه شب نام گذاری کرده اند، زیرا در اوج تابستان نور خورشید ۲۴ ساعت روشنی میبخشد. هر چند در زمستان، سه ماه در تاریکی به سر می برند. این منطقه غنی از معادن طلا، مس ، روی ، الماس و زینک می باشد. مردم این مناطق زندگی خود را با شکار، ماهیگیری و تله گذاری می گذرانند. سرزمین های شمالی زمستان های سرد طولانی و تابستان های خنک کوتاهی را دارند.

, , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش